Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Dylematy amatora.

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Rybnik
    Posty
    4

    Domyślnie Dylematy amatora.

    Dzień dobry.
    Na codzień pstrykam zdjęcia telefonem jak i canonem 3000n. Z racji tego, że jestem mega amatorem to i szukam taniego amatorskiego sprzętu.
    Rozglądam się za "antykami" w stylu d20, d30, d40. Wiem, że mamy rok 2022 i to raczej archaiczny sprzęt- lecz jak już wspomniałem lubię starocie i ogólnie wygląd takiego aparatu. Wiem, że można kupić takie aparaty już od 200 zł lecz co zrobić by nie wtopić na co dokładnie zwracać uwagę?
    Dodam tylko, że zależy mi na body- ponieważ mam jakieś obiektywy na m42 które podpinam do analoga i w przyszłości chciałbym je podpiąć do cyfry.

  2. #2
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek34 Zobacz posta
    ... lecz co zrobić by nie wtopić na co dokładnie zwracać uwagę? ...
    Z takimi aparatami, to tak jak z używanymi samochodami. Ja zwróciłbym uwagę na historię. Można szukać body od pierwszego właściciela, który trzymał je w szafie, bo pasja foto wygasła, albo z sentymentu. Sam niedawno sprzedawałem taki sprzęt.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Przede wszystkim zapoznać się z oznaczeniami bo można wtopić już na starcie. Canon D30 to zupełnie coś innego niż Canon 30D tak jak i D60 vs. 60D. Druga sprawa budżet bo można pominąć APS-C i zacząć od pełnej klatki w postaci Canona 5D, z którym obiektywy m42 za sprawą niezbyt gęstej matrycy dobrze współpracują a podpięte przez adapter z Dandelionem potwierdzają ostrość.

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Rybnik
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez NorthPole Zobacz posta
    Z takimi aparatami, to tak jak z używanymi samochodami. Ja zwróciłbym uwagę na historię. Można szukać body od pierwszego właściciela, który trzymał je w szafie, bo pasja foto wygasła, albo z sentymentu. Sam niedawno sprzedawałem taki sprzęt.
    Właśnie na taki sprzęt poluję, lecz narazie bez skutku. Ponieważ większość ma te aparaty z drugiej ręki.
    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Przede wszystkim zapoznać się z oznaczeniami bo można wtopić już na starcie. Canon D30 to zupełnie coś innego niż Canon 30D tak jak i D60 vs. 60D. Druga sprawa budżet bo można pominąć APS-C i zacząć od pełnej klatki w postaci Canona 5D, z którym obiektywy m42 za sprawą niezbyt gęstej matrycy dobrze współpracują a podpięte przez adapter z Dandelionem potwierdzają ostrość.
    Oczywiście chodziło mi o serię 20D, 30D, 40D.
    Myślałem również nad 5D ale tam to dopiero są zajechane sprzęty. Chyba kiedyś ten model był bardzo eksploatowany. Co do przejściówki z Dandelionem posiadam ją i korzystam na moim analogu.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Niekoniecznie. Mój 5D jest w idealnym stanie, ma około 30tys. klapniec migawki a dodatkowo ma wymienione w serwisie na Żytniej wadliwe, odklejające się lustro. Jeśli będziesz o niego dbał to mogę Ci sprzedać Jak coś to priv.

  6. #6
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    886

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Zachęcam do 6d,bedziesz zadowolony. To już prawie antyk ale masz już LV do manuali.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #7

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Podepnę się. Szukam aparatu, który będzie robił dobre zdjęcia materiałów do rolet. W zwykłych zdarza się, że te kolory wyglądają inaczej..
    Możecie coś polecić?
    Pkt 8 Regulaminu

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Dunka20 Zobacz posta
    Podepnę się. Szukam aparatu, który będzie robił dobre zdjęcia materiałów do rolet. W zwykłych zdarza się, że te kolory wyglądają inaczej..
    Możecie coś polecić?
    A co to jest "zwykły aparat"?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #9
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Dunka20 Zobacz posta
    W zwykłych zdarza się, że te kolory wyglądają inaczej..
    Możecie coś polecić?
    Tak, wzornik kolorów np: ColorChecker

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Dunka20 Zobacz posta
    Podepnę się. Szukam aparatu, który będzie robił dobre zdjęcia materiałów do rolet. W zwykłych zdarza się, że te kolory wyglądają inaczej..
    Możecie coś polecić?
    Tak jak piszą pośrednio Koledzy, mniej chodzi o aparat, a bardziej o właściwą obróbkę: balans bieli, skalibrowany monitor, drukarka czy co tam używasz do obejrzenia rolet.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •