Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Dylematy amatora.

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 369

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    A przede wszystkim jednolite oświetlenie.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Co z tego, że skalibrujesz monitor, jeśli odbiorca swojego nie skalibruje? Możesz też mieć nieskalibrowany monitor, ale trzeba zachować higienę pracy: światło o temperaturze barwowej 5600 K zawsze o tym samym natężeniu dobranym tak, aby biel wychodziła na granicy prześwietlenia, zawsze ten sam kąt padania światła na tkaninę, robienie zdjęć w RAW-ach i balans bieli w aparacie, lub w programie do obróbki, ustawiony na światło dzienne.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Nie ma co się czepiać pojedynczych słówek sygnalizujących wyzwania (specjalnie nie powiedziałem "problemy" ) bo, na przykład, w dłuższym wywodzie uzasadnię, że warto mieć monitor przynajmniej średniej klasy z przynajmniej fabryczną kalibracją. Ale zostawmy to na moment, gdy Koleżanka się głębiej zainteresuje tematem - wtedy wejdziemy w szczegóły.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #14
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Z podanych przez Ciebie "antyków" zdecydowanie szukaj 40D. Świetny aparat. Dodatkowym atutem może być to, że z tego co pamiętam nie wgrywano do niego alternatywnego softu Magic Lantern, więc matryca nie będzie styrana filmowaniem. Do 50D już takie oprogramowanie było. 40D chyba współpracował już z programem EOS Info, więc można zbadać przebieg migawki danego egzemplarza.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 369

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    50D nawet po uaktywnieniu nagrywania filmów (fabrycznie brak nagrywania filmów) nie nagrywał dźwięku więc przydatność tej modyfikacji była bardzo ograniczona.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 15-09-2022 o 09:41

  6. #16
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Przemek_PC - wiele lat temu miałem 40D i 50D. Okazuje się, że dobrze pamiętałem, że pierwszy z nich nie filmował, a drugi z softem ML i owszem. 50D z rzeczy znaczących miał jeszcze mikrokalibrację pod szkła i wyraźniejszy ekran. Reszta różnic dla nawet zaawansowanego amatora była pomijalna.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    373

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    50D nawet po uaktywnieniu nagrywania filmów (fabrycznie brak nagrywania filmów) nie nagrywał dźwięku więc przydatność tej modyfikacji była bardzo ograniczona.
    Mi filmujący 50D straszliwie zjadał baterię. Fakt że nieoryginalne ale pamiętam jak dziś jak jedną mi zjadł po 4 minutach nagrywania.

    Co do tyrania matryc filmami. Dziś każdy bezlusterkowiec tyra matrycę "filmami" od razu po włączeniu.

  8. #18

    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Rybnik
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek34 Zobacz posta
    Dzień dobry.
    Na codzień pstrykam zdjęcia telefonem jak i canonem 3000n. Z racji tego, że jestem mega amatorem to i szukam taniego amatorskiego sprzętu.
    Rozglądam się za "antykami" w stylu d20, d30, d40. Wiem, że mamy rok 2022 i to raczej archaiczny sprzęt- lecz jak już wspomniałem lubię starocie i ogólnie wygląd takiego aparatu. Wiem, że można kupić takie aparaty już od 200 zł lecz co zrobić by nie wtopić na co dokładnie zwracać uwagę?
    Dodam tylko, że zależy mi na body- ponieważ mam jakieś obiektywy na m42 które podpinam do analoga i w przyszłości chciałbym je podpiąć do cyfry.
    Sam siebie zacytuje, ale kupiłem już swój aparat. Wybór padł na canon Eos 30D. Pozdrawiam.

  9. #19
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek34 Zobacz posta
    Sam siebie zacytuje, ale kupiłem już swój aparat. Wybór padł na canon Eos 30D. Pozdrawiam.
    Zatem gratulacje - dobrej zabawy z nowym sprzętem!

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Dylematy amatora.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek34 Zobacz posta
    Sam siebie zacytuje, ale kupiłem już swój aparat. Wybór padł na canon Eos 30D. Pozdrawiam.
    Ogromnie miło wspominam ten aparat. Nawet gdzieś leży w szafie ale niestety zdechła elektronika....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •