Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

Mieszany widok

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2022
    Miasto
    Augustów
    Posty
    5

    Exclamation Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

    Jinbei HD2MAX test opis i wnioski.pdf
    Test najnowszej lampy Jinbei HD2Max ściągniętej przez Aliexpress z Chin w sierpniu 2022.
    Z powodu fatalnej jakości lampy jako Mastera współpracującego z lampami Jinbei HD 610Pro i HD 400 Pro, lampa wróciła tam skąd przyszła.
    Szczegóły w załączniku PDF.
    Te lampy w Polsce pojawią się za kilka miesięcy. Być może będą dobre, ale na dzień dzisiejszy sporo im brakuje, poza pięknym wyglądem.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

    Lampę wypadałoby sprawdzić z innymi korpusami. Jestem przekonany, że z każdym by współpracowała inaczej.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2022
    Miasto
    Augustów
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Lampę wypadałoby sprawdzić z innymi korpusami. Jestem przekonany, że z każdym by współpracowała inaczej.
    Ździwił byś się jak bardzo inaczej. Niestety fatalnie. To informacja na dzień dzisiejszy.08.09.2022. Być może Jinbei to poprawi, a być może nie. Piszę o tym nie po to by ktoś poczuł się urażony, czy sprowokowany do hejtu, tylko by uważać i nie kupować lampy Jinbei HD2 Max zbyt pochopnie. Co ciekawe, poprzedni model lampy Jinbei HD2 Pro, daje w podobnych okolicznościach akceptowalne rezultaty. Pozdrawiam

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

    Cytat Zamieszczone przez JLFOTO Zobacz posta
    Ździwił byś się jak bardzo inaczej. Niestety fatalnie. To informacja na dzień dzisiejszy.08.09.2022. Być może Jinbei to poprawi, a być może nie. Piszę o tym nie po to by ktoś poczuł się urażony, czy sprowokowany do hejtu, tylko by uważać i nie kupować lampy Jinbei HD2 Max zbyt pochopnie. Co ciekawe, poprzedni model lampy Jinbei HD2 Pro, daje w podobnych okolicznościach akceptowalne rezultaty. Pozdrawiam
    Jeżeli są to korpusy Canona, to nic mnie nie jest w stanie zadziwić, jeśli chodzi o współpracę ze sprzętem niezależnych producentów Z posiadanych przeze mnie korpusów tylko C 550D i C 6D nie odwalają fikołków
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2022
    Miasto
    Augustów
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jeżeli są to korpusy Canona, to nic mnie nie jest w stanie zadziwić, jeśli chodzi o współpracę ze sprzętem niezależnych producentów Z posiadanych przeze mnie korpusów tylko C 550D i C 6D nie odwalają fikołków
    Tak się Canon broni przed obcymi. Od lat używam oryginalne lampy Canona z trybem RT i działają znakomicie z każdym Canonem EOSem. Tak być musi i tu Canon łąski nie robi.
    Obcy starają się nadążać softwerowo, ale czy im się to do końca udaje?
    Pozdrawiam

    Niedługo podzielę się refleksją na temat lampy Jinbei HD2Max jako Master zakupionej u oficjalnego przedstawiciela Jinbei w Niemczech. Zapewnili mnie NIemcy, że lampę przetestowali w oczekiwanej przeze mnie konfiguracji i działa. Bardzo bym chciał by tak było i dam znać jak sprawdzę.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jeżeli są to korpusy Canona, to nic mnie nie jest w stanie zadziwić, jeśli chodzi o współpracę ze sprzętem niezależnych producentów Z posiadanych przeze mnie korpusów tylko C 550D i C 6D nie odwalają fikołków
    Cytat Zamieszczone przez JLFOTO Zobacz posta
    Tak się Canon broni przed obcymi. Od lat używam oryginalne lampy Canona z trybem RT i działają znakomicie z każdym Canonem EOSem. Tak być musi i tu Canon łąski nie robi.
    Obcy starają się nadążać softwerowo, ale czy im się to do końca udaje?
    Pozdrawiam
    Dziwne u mnie profoto b1 i b2 działają bez zarzutu. Tak ja 600ex-rt.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

    Może ja nie jestem wielkim ekspertem od Jinbei i lamp ale w pierwszych dwóch przypadkach ustawiłeś tak, że tylko pierwszy slave jest w ttl, reszta ma manualnie ustawioną moc jeśli popatrzeć na zdjęcie wyświetlaczy - także nie bardzie wiem jak to ma działać.
    Druga sprawa przy tak diametralnie różnych mocach lamp na manualu może się okazać, że ta z mocą 7.0 się nie zdąży między błyskami przeładować jeśli test to seria zdjęć.
    Kolejna poprawka testujesz tylko jeden komplet lamp trzeba wziąć pod uwagę, że może trafiłeś uszkodzoną sztukę mastera - tu odpowiedź przyjdzie sama wraz z nową lampą.

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2022
    Miasto
    Augustów
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Test lampy błyskowej Jinbei HD2Max jako Master z Canonem EOS 5D MK IV

    Oto wyniki testu najnowszej lampy błyskowej Jinbei HD-2 MAX w porównaniu z poprzednim modelem Jinbei HD-2 Pro oraz Canon 600 EX-RT z aparatem fotograficznym Canon EOS 5D MK IV.
    Komentarz zbędny, wyniki mówią same za siebie. Tym razem lampę kupiłem u przedstawiciela Jinbei w Niemczech. Lampę oddałem i otrzymałem pełen zwrot pieniędzy. Pozdrawiam
    Jinbei reklamacja.pdf

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •