Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    Witajcie.
    Szukam, tak jak w tytule, porady w kwestii wyboru gimbala o jak najmniejszych rozmiarach po rozłożeniu (czyli podczas transportu, nie podczas pracy) i o udźwigu do 2kg. Powód jest dosyć prozaiczny: limity objętości bagażu podręcznego.

    Czy jest ktoś na forum, kto podróżuje i filmuje z ML/DSLR jednocześnie? Może ma jakieś typy, porady w powyższej kwestii?
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    Slik SGH-300.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    Dzięki, ale to jest jedynie głowica stabilizujaca biernie, ja jednak potrzebuję do filmowania czegoś zmotoryzowanego
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    Zdecydowałem się na DJI Ronin SC. Jest dobrze i źle. Dobrze, bo sprzęt rozkładany do transportu, nieduży, z blokadami osi. Źle, bo ma większe problemy z wymiarami sprzętu foto na nim, niż z wagą. W przypadku cięższego/dłuższego obiektywu i aparatów w rodzaju pełnoklatkowych Canonów, zbalansowany poprawnie aparat zaczepia tyłem o jedną z osi.

    Wygląda na to, że pogardzane tutaj np. RF16, RF50/1.8 i podobne to bardzo dobre rozwiązania szkieł do takiej konfiguracji.
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    I kolejny updejt: Ronin SC nie spodobał mi się jednak i poszedł do ludzi. Wymieniłem go na półkę wyżej: Ronina RS3, który jest o wiele bardziej funkcjonalny. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany tego typu sprzętem i miał budżet to zdecydowanie polecam ten model.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3wQzht5.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	120,7 KB
ID:	9353

    Ze względu na to, że jest rozkładalny w stopniu wyższym od SC, w plecaku może jednak zajmować mniej miejsca od teoretycznie mniejszego modelu.

    Do tego dokupiłem sobie jeszcze RF16/2.8, z którego jestem również zadowolony...ale to już sprawa do innego działu
    Aparaty, obiektywy, lampy.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    RS3 fajny, mam RS2 Pro i chyba na nowszy szybko nie zamienię.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    a jak Ci się sprawdza ten Rode mic? pytam bo mój deity d4 mini zupełnie nie sprawdza się do rejestracji dźwięków przyrody, jest za słaby (rejestruje bardzo cicho), i generuje masakryczne szumy własne. Myślę nad zmianą na coś lepszego.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    Chcesz mieć dobry dźwięk to tylko zewnętrzny rejestrator i porządne mikrofony i oczywiście porządne słuchawki na glowie. Wszelkie półśrodki w postaci mikrofonów na stopce podłączanych do słabych preampów w Canonie są stratą czasu i pieniędzy.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    tak też zaczynam podejrzewać...
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Jaki gimbal o jak najmniejszych rozmiarach transportowych i o udźwigu do 2kg?

    Z mojego doświadczenia dużo łatwiej nagrać dobry obraz niż dźwięk.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •