Strona 1 z 41 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 467

Wątek: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

Mieszany widok

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    "Viltrox wycofuje się z systemu Canona. „Producent zakazał nam sprzedaży produktów z mocowaniem RF, Canon blokuje działania Viltroxa. Polski dystrybutor potwierdza wyjście z systemu RF"

    "Serwis PhotoRumors opublikował zrzut konwersacji, jaką jeden z użytkowników przeprowadził z oficjalnym profilem marki Viltrox. W odpowiedzi na pytanie o aktualizację firmware’u do obiektywu RF, która z zniknęła z oficjalnej strony przedstawiciel chińskiej firmy otwarcie potwierdza, że Canon zakazał jej sprzedaży produktów z mocowaniem RF."

    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...-mocowaniem-rf

    Wcześniej podobny szlaban otrzymał koreański Samyang https://www.canonrumors.com/samyang-...-mount-lenses/

    Tak więc jak pisałem wielokrotnie wcześniej nie widzę żadnego interesu japońskich firm - Sigma i Tamron w tym, aby produkowały szkła z bagnetem RF. Nie o interes chodzi, ale o wspomniany "zakaz Canona dotyczący sprzedaży produktów z mocowaniem RF"

    "Osoby, które myślały że prawnicze macki Canona nie dosięgną firmy z Chin, musimy rozczarować. W najbliższych latach raczej nie ma co liczyć na jakiekolwiek zewnętrze obiektywy z mocowaniem RF"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-08-2022 o 11:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Kto jeszcze w ten system nie wdepnął, ten ma w czym wybierać, i może go mieć go w głębokim poważaniu. Lecenie przez Canona w ptaka z producentami niezależnymi jest ich znakiem firmowym i wypadałoby zaprojektować jakiś piktogram w tym temacie, który zastąpiłby jego logo
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Rozważałem jedną R-kę na następny sezon ale skoro tak no to jednak podziękuję
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 264

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Rozważałem jedną R-kę na następny sezon ale skoro tak no to jednak podziękuję
    Logo na aparacie musi być zgodne z logo na obiektywach https://www.canon.pl/get-inspired/stories/

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jakoś nie czuję potrzeby zakupu ani viltroxa ani samyanga mz. optyka firm niezależnych (typu samyang czy viltrox) to jakieś promile potrzeb, w przypadku sigmy czy tamrona to odrobinę więcej niż promile.
    Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia Dekadę wcześniej w Canonie miałem 100% szkieł natywnych. Obecnie 50% to Sigmy Art DG DN, ale to już inna bajka.

    Z drugiej strony dobry ruch wizerunkowy dla Canona, który nie będzie psuł sobie opinii chińsko-koreańskimi podróbkami z CA i słabym AF (pochodna stosowania analogowych protokołów EF sprzed kilku dekad)
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia Dekadę wcześniej w Canonie miałem 100% szkieł natywnych. Obecnie 50% to Sigmy Art DG DN, ale to już inna bajka.

    Z drugiej strony dobry ruch wizerunkowy dla Canona, który nie będzie psuł sobie opinii chińsko-koreańskimi podróbkami z CA i słabym AF (pochodna stosowania analogowych protokołów EF sprzed kilku dekad)
    może w systemie który używasz brakuje natywnych dobrych stałek? - też mam jedną sigmę S50A i ją nawet lubię ale jedna wystarczy - słaby AF nie jest związany z protokołem EF sprzed kilku dekad - jest związany z inżynierią wsteczną protokołu EF, a CA to już kompletnie nie ma związku z protokołem - ktoś oszczędził na soczewkach i tyle

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    może w systemie który używasz brakuje natywnych dobrych stałek? - też mam jedną sigmę S50A i ją nawet lubię ale jedna wystarczy - słaby AF nie jest związany z protokołem EF sprzed kilku dekad - jest związany z inżynierią wsteczną protokołu EF, a CA to już kompletnie nie ma związku z protokołem - ktoś oszczędził na soczewkach i tyle
    To gadanie o inżynierii wstecznej i jakichś magicznych protokołach nie poddających się tej inżynierii to są mantry powtarzane bez cienia refleksji i nie mające nic wspólnego z prawdą. Nie ma czegoś takiego! Układ AF działa w ten sposób, że obiektyw przejeżdża przez pewien zakres nastaw odległości, a czujniki w korpusie określają, w którym położeniu soczewek wykryto największy kontrast, lub zgodność fazy, i podają komendę do obiektywu, aby się ustawił w tym położeniu. O tym decyduje aparat, a obiektyw tylko to wykonuje. Jeżeli obiektyw się źle nastawi, to znaczy, że dostał złą komendę. Silnik w obiektywie nie pulta się, bo tak mu się podoba, tylko tak go prowadzi układ AF w korpusie. Sednem sprawy jest to, że we wszystkich sprzętach Canona działają układy wykrywające swój-obcy. Jeśli jest to obcy obiektyw, to losowo są mu podawane złe komendy. Dawno, dawno temu, kupiłem obiektyw Vivitar 3,5/100 macro (de facto Cosina), który w EXIF zgłasza się jako Canon EF 2,8/100 macro, czyli ma zakodowane, że jest oryginalnym obiektywem Canona, i nigdy mi nie zawodził w nim AF, dopóki się pasek napędowy nie zlasował.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #7
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Sednem sprawy jest to, że we wszystkich sprzętach Canona działają układy wykrywające swój-obcy. Jeśli jest to obcy obiektyw, to losowo są mu podawane złe komendy.
    Ciekawe, nie słyszałem o tym. Masz jakieś źródła do poczytania na ten temat?

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nie ma czegoś takiego! Układ AF działa w ten sposób, że obiektyw przejeżdża przez pewien zakres nastaw odległości, a czujniki w korpusie określają, w którym położeniu soczewek wykryto największy kontrast, lub zgodność fazy, i podają komendę do obiektywu, aby się ustawił w tym położeniu..
    AF lustrzankowy tak nie działa, może w trybie LV coś "przejeżdża", ale przy detekcji fazy nie ma takiej potrzeby - może kundle z protokołem z inżynierii wstecznej tak działają i stąd takie efekty
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 29-08-2022 o 21:51

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    jakoś nie czuję potrzeby zakupu ani viltroxa ani samyanga mz. optyka firm niezależnych (typu samyang czy viltrox) to jakieś promile potrzeb, w przypadku sigmy czy tamrona to odrobinę więcej niż promile.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Po co komu kundle...

Strona 1 z 41 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •