Strona 46 z 47 PierwszyPierwszy ... 3644454647 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 467

Wątek: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

  1. #451
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Faktycznie z tą ochroną patentową swojego bagnetu to canon dał do pieca. Bo przecież np. panowie fotografowie robiący swoje zdjęcia sprzętem canon nigdy nie pozwolą sobie oczekiwać za swoje prace wynagrodzenia czy też jakiejś tam ochrony praw autorskich. Dzielą się swoją twórczością ze wszystkimi, całkiem za darmo, mówiąc bierzcie i publikujcie z tego wszyscy.

  2. #452
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Patenty na bagnet EF wygasły dwie dekady temu! Obecnie każdy Rychu i Zdzichu może z nim robić co mu się rzewnie podoba i klepać miliony ersatzów z bagnetem EF

    A za użycie bagnetu RF chronionego obecnie patentem od razu KAŻDY zostanie pozwany przez canona.

    Naprawdę nie widzisz różnicy?
    Widzę i wiem jak to wygląda.

    https://www.optyczne.pl/18068-news-V...Macro_APO.html

    Manuale może jakoś przejdą bez względu na patenty.

  3. #453
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Na fszelki wypadek zakupiłem byłem na olx przelotkę oryginalną canona .... z ringiem się okazało po rozpakowaniu. tzn kupowałem jako zwykłą a dostałem z ringiem od jakiegoś "niemca", który płakał jak sprzedawał. Mam nawet oryginalny niemiecki paragon za ten "control ring canon" Niemiec chyba nie wiedział że to nie ten zwykły .....

    --- Kolejny post ---



    więc tak

    --- Kolejny post ---

    atsf - zapytam bo nie wiem, a temat mnie nurtuje jednak.

    Załóżmy, że mamy obiektyw np 85/1.2 na ff i taki sam ale pod gfx (np 85/1.2 pokrywa podobno gfxa).
    Czy stojąc w tym samym miejscu, (ff obok gfx) głębia będzie taka sama jak rozumiem w obu przypadkach ? Tzn ja uważam, że będzie taka sama ale jak to jest wg tych teorii ? Oczywiście kadr z gfx będzie szerszy, bo matryca gfx większą i tyle różnic.
    Czy mam rację czy się mylę ?
    Można to nazwać paradoksem, ale GO będzię i taka sama, i nie będzie taka sama.

    Z całą pewnością każdy dowolny obiektyw tworzy taki sam obraz na każdej dowolnej matrycy bez względu na jej format i ilość pikseli, ale to się dzieje tylko na matrycy. Dalej następuje skalowanie obrazu do wyświetlenia na monitorze lub do wydruku. Zupełnie egzotyczny przypadek użycia obiektywu z systemu o mniejszej klatce obrazowej w aparacie z większą klatką spowoduje, że ten obiektyw na nowym formacie klatki zachowa się jako bardziej szerokokątny, a to powinno spowodować odczuwalny wzrost GO, jednakże relatywna jasność obiektywu również wzrasta, bo jest to przypadek odwrotny do użycia obiektywu EF na APS-C, więc ten relatywny wzrost jasności skompensuje przyrost GO z racji realatywizacji ogniskowej, ale problem wystąpi przy skalowaniu obrazu.

    GFX 50 ma większy format klatki obrazowej i dużą rozdzielczość liniową przy wielkości piksela tylko trochę mniejszej od Canona 5D, więc obraz wymaga mniejszego liniowego powiększenia do jakiegoś tam formatu wydruku, a zgodnie z tym, co opisałem, mniejsze powiększenie wpływa na odczuwalny wzrost GO, a większe powiększenie powoduje spadek GO. Krążki rozproszenia mają fizyczną wielkość i ona zostaje zwiększona w procesie reprodukcji, a im mniej zostaje zwiększona, tym większe wrażenie większej GO. Przy gęstości matrycy porównywalnej z 5D można co najwyżej fragment 24 x 36 cm matrycy GFX przeskalować do 12 Mp i wtedy zdjęcie z GFX będzie praktycznie identyczne, jak z 5D, natomiast pełne kadry nie będą porównywalne z uwagi na mniejsze powiększenie liniowe wymagane przez GFX. Ten przypadek wart jest empirycznego sprawdzenia.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #454

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nie do końca. Obiektyw EF wykryty przez korpus R z automatu jest traktowany jako niesystemowy, a poprawność jego współpracy z korpusem jest uzależniona od istnienia przejściówki, oprogramowania aparatu, i zapisu w mikroczipie przejściówki czyja ona jest. Jeżeli to jest adapter Canona, to współpraca będzie poprawna, a jeżeli obcy, to w każdej chwili kolejną wersją firmware dla aparatu można go "unieszkodliwić"
    Przejściówka EF/RF nie ma żadnej elektroniki.
    To każde body RF potrafi rozpoznać obiektyw EF i użyć starszego protokołu. Przejściówka nie ma tu nic do gadania.

    Z reszta właśnie z tego tricku korzystały kundle RF - pomimo posiadania bagnetu RF używały protokołu EF.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  5. #455
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Przejściówka EF/RF nie ma żadnej elektroniki.
    To każde body RF potrafi rozpoznać obiektyw EF i użyć starszego protokołu. Przejściówka nie ma tu nic do gadania.

    Z reszta właśnie z tego tricku korzystały kundle RF - pomimo posiadania bagnetu RF używały protokołu EF.

    p,paw
    A czy jesteś pewien tego, że adaptery są pozbawione elektroniki? Ja mam telekonwerter Kenko, który jest tylko prostym zespołem soczewek, a ma płytkę drukowaną z mikroprocesorem uj wie po co, a kiedy się ją wyjmie, to aparat zupełnie inaczej na niego reaguje, np. zaczyna ustawiać ostrość, a z elektroniką się blokuje.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #456

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    A czy jesteś pewien tego, że adaptery są pozbawione elektroniki? Ja mam telekonwerter Kenko, który jest tylko prostym zespołem soczewek, a ma płytkę drukowaną z mikroprocesorem uj wie po co, a kiedy się ją wyjmie, to aparat zupełnie inaczej na niego reaguje, np. zaczyna ustawiać ostrość, a z elektroniką się blokuje.
    Jestem pewien że adaptery EF/RF (przynajmniej ten oryginalny Canona) jest pozbawiony elektroniki.
    Tam są po prostu spięte odpowiednie piny.

    Co innego telekonwertery - ale to inna bajka.

    p,paw
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  7. #457
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Jestem pewien że adaptery EF/RF (przynajmniej ten oryginalny Canona) jest pozbawiony elektroniki.
    Tam są po prostu spięte odpowiednie piny.

    Co innego telekonwertery - ale to inna bajka.

    p,paw
    Jeżeli jest to tylko kwestia spięcia odpowiednich pinów, to dlaczego w nieoryginalnych adapterach EF/EF-M występują problemy ze współpracą?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #458

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jeżeli jest to tylko kwestia spięcia odpowiednich pinów, to dlaczego w nieoryginalnych adapterach EF/EF-M występują problemy ze współpracą?
    Bo pisze o RF a nie EF-M

    Paw


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  9. #459
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Bo pisze o RF a nie EF-M

    Paw


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Przecież wiem, o czym piszesz Pytam więc, czy rozbierałeś jedno i drugie?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #460

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Przecież wiem, o czym piszesz Pytam więc, czy rozbierałeś jedno i drugie?
    Nie. Tylko RF/EF.

    Paw


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

Strona 46 z 47 PierwszyPierwszy ... 3644454647 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •