Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 467

Wątek: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez NorthPole Zobacz posta
    Ciekawe, nie słyszałem o tym. Masz jakieś źródła do poczytania na ten temat?
    Sam do tego doszedłem obserwując współpracę różnych obiektywów i lamp błyskowych z różnymi korpusami Canona oraz kierując się elementarną logiką. Zakłada się z góry, że urządzenie sterujące, czyli korpus, podaje do urządzenia wykonawczego, czyli do obiektywu lub lampy, dobrą komendę, a to ustrojstwo ją źle realizuje. To zasadniczy błąd, bo należy założyć także, że jest podawana zła komenda. Mamy w pracy tzw. losomat. Jest to pudełeczko z przyciskiem i dwiema lampkami- czerwoną i zieloną. Pracownicy przychodzący są zobowiązani naciskać ten guzik. Jeśli zapali się czerwona lampka, to wyrywkowo przeprowadza się im kontrolę alkotestem. Czasami czerwona lampka zapala się losowo, co jakiś czas, a czasami raz za razem, i ustawia się kolejka kilku osób do kontroli. I podobnie to wygląda np. w przypadku używanego przeze mnie obiektywu Tamron 100-400: często ustawia ostrość bardzo dobrze, z pojedynczymi wpadkami, a czasami całe serie pod rząd mają złą nastawę ostrości, a motyw, na który się ostrzy, wcale nie wskazuje na to, aby miały być z tym jakieś problemy. Zdecydowałem się na kupno pierwszego swojego DSLR- Canona 550D dlatego, że był to pierwszy model, w którym Canon usunął arbitralne blokady działania kilku z posiadanych przeze mnie starych obiektywów, które nie chciały współpracować z poprzednimi modelami Canona. Obiektywy się nie zmieniły- zmienił się korpus, i wszystko zaczęło w miarę poprawnie współpracować. A więc ograniczenia w poprzednich korpusach były narzucone sztucznie i arbitralnie. Itp, itd.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    No tak, nie ma sensu tkwić w tym systemie. Wiadomo, że Canona kupuje się po to, żeby korzystać z ciamcianga czy innego victorinoxa, bo przecież szkla systemowe są złe i jest ich tylko kilka.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    AF lustrzankowy tak nie działa, może w trybie LV coś "przejeżdża", ale przy detekcji fazy nie ma takiej potrzeby - może kundle z protokołem z inżynierii wstecznej tak działają i stąd takie efekty
    A co Ty za bzdury opowiadasz?! Bez względu na metodę wykrywania ostrości obiektyw MUSI przejechać pewien zakres w tę i z powrotem zanim się nastawi na ostrość. Dokładnie działa to tak, że obiektyw przestawia się np. od akurat ustawionej pozycji ku nieskończoności, i jeśli kontrast spada, lub fazy się rozjeżdżają, to wykonuje natychmiastowy zwrot i jedzie w drugą stronę, a kontrast rośnie, lub fazy się schodzą, jednakże aby określić maksimum, to musi poprzez nie najpierw przelecieć, a potem się do niego cofnąć, bo skąd niby układ AF ma wiedzieć, kiedy jest maksimum? Zupełna zgodność w fazie promieni świetlnych nie różni się wiele od niewielkiej niezgodności, stąd też ruchy w obie strony. Końcowa faza nastawy ostrości w DSLR to właśnie błyskawiczne cofnięcie się do pozycji, którą obiektyw dopiero co przeleciał. Nigdy nie jest tak, że silnik kręci tylko w jedną stronę, a obiektyw staje dokładnie tam, gdzie trzeba.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    No tak, nie ma sensu tkwić w tym systemie. Wiadomo, że Canona kupuje się po to, żeby korzystać z ciamcianga czy innego victorinoxa, bo przecież szkla systemowe są złe i jest ich tylko kilka.
    Nie o to chodzi. Szkła systemowe są drogie, a nawet bardzo drogie, a obiektywy innych producentów są przede wszystkim tańsze, a optycznie nierzadko nawet lepsze. W innych systemach nie ma takich problemów z obiektywami firm niezależnych, jakie istniały, i istnieją, w ich współpracy z korpusami Canona. Kupując dowolny korpus Canona możesz się spodziewać szeregu niespodzianek we współpracy z jakimś niezależnym osprzętem. Mam 6 korpusów Canona i miałem 6 modeli różnych lamp (żadna nie była Canona), i musiałem jedną Triopo sprzedać, bo nie chciała pracować poprawnie z C 80D, a z pozostałymi działała jak ta lala.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Jeśli to AF fazowy to właśnie nie musi jak to określiłeś przejechać w tę i z powrotem bo na podstawie różnicy faz aparat wie czy aktualnie ma ustawioną idealną ostrość, ostrość przed czy ostrość za obiektem i jest w stanie wyliczyć w którą stronę powinien pojechać obiektyw oraz o ile.

    Jak dla mnie mylisz AF fazowy z najprostszym AF opartym o kontrast albo blednie to uogólniasz, tudzież zakładasz, że działa to tak samo bo tak i już…
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 29-08-2022 o 23:02

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    258

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Rozsadkowo dzis wybierając po prostu najrozsadniej wchodzić w Sony..liczba i ceny optyki przesądzają. Bagnet RF bazuje na potężnej liczbie uzytkowników mocowania EF,którzy stopniowo będą i już kupują nową szklarnie pod Rki. Ale ilu zmieniło system na Sony skoro maja takie wyniki sprzedaży..

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    niech to pigmej bombki strzeli
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Cytat Zamieszczone przez g69 Zobacz posta
    Rozsadkowo dzis wybierając po prostu najrozsadniej wchodzić w Sony..liczba i ceny optyki przesądzają. Bagnet RF bazuje na potężnej liczbie uzytkowników mocowania EF,którzy stopniowo będą i już kupują nową szklarnie pod Rki. Ale ilu zmieniło system na Sony skoro maja takie wyniki sprzedaży..
    wracając do głównego tematu to jaki sens ma kupowanie takich wynalazkow jak w temacie do stosunkowo drogich korpusów R? moim zdaniem żaden, ja już dawno wyleczyłem sie z wynalazków, z tanich obiektywów naszej ulubionej firmy (tych ukrytych eLek, prawie eLek, i innych wspaniałości) też się wyleczyłem, nie ma sensu płacić dwa razy - raz za coś co nie spełni moich amatorskich wymagań, a nastepnie za coś z czego będę zadowolony (lub uznam że łapie się na moje amatorskie wymagania). przy okazji wyleczyłem się z czytania influencerskich testów obiektywów

    parafrazując słowa bardzo znanego prezesa nasza ulubiona firma zaspokaja wszystkie gusta i realizuje każde potrzeby.

    i nie bardzo rozumiem dlaczego podpinanie kundla do sony jest wspaniałe, a podpinanie EFa do eRki to porażka, EFa który na tej eRce działa lepiej niż na lustrzance - chyba nie zrozumiem tej logiki - czego tak naprawdę brakuje w systemie canona? i ile tych obiektywów człowiek potrzebje bo połowa moich głównie grzeje ławkę (przepraszam półkę) rezerwową.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Jeśli to AF fazowy to właśnie nie musi jak to określiłeś przejechać w tę i z powrotem bo na podstawie różnicy faz aparat wie czy aktualnie ma ustawioną idealną ostrość, ostrość przed czy ostrość za obiektem i jest w stanie wyliczyć w którą stronę powinien pojechać obiektyw oraz o ile.

    Jak dla mnie mylisz AF fazowy z najprostszym AF opartym o kontrast albo blednie to uogólniasz, tudzież zakładasz, że działa to tak samo bo tak i już…
    najwyraźniej nie wszyscy to rozumieją

  8. #18
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 656

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Trochę nie rozumiem z czym ogólnie problem...
    Jakkolwiek nie jestem fanem zawistnego kapitalizmu, to jednak jeśli "technologia RF" jest chroniona patentami, to właśnie dlatego że została opracowana przez Canon i mają prawo jej bronić (ponieśli koszty, by wymyśleć, testy, itp. itd., teraz chcą zarobić). To, że inne formy nie mają z tym problemu, to ich decyzja. Nikt nas przecie nie zmusza do kupowania Canonów

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    Nie bez przyczyny Polska jest dobrym rynkiem dla sprzedawców zamienników oryginalnych części samochodowych. Nie tylko zresztą samochodowych.
    Nie rozumiem sensu kupowania body z logo firmy X i szukania do niego zamienników oryginalnych, celowanych pod system, obiektywów. Może poza sporadycznymi sytuacjami gdy rzeczywiście w systemie nie ma szkła o określonych parametrach lub faktycznie ktoś wyprodukował kundla o jakichś wybitnych własnościach. Zdaje się, że to użytkownicy Nikona i Sony mają we krwi, by kupić sobie wypasione body z ładnym logo, a później na gwałt szukać czegokolwiek co da się do niego podpiąć.
    Tak jak napisał @mirror - w 99% przypadków nie stać mnie na zakup kundla.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 30-08-2022 o 09:21

  10. #20
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    925

    Domyślnie Odp: Viltrox wycofuje się z systemu Canona RF. Canon blokuje działania Viltroxa.

    W Sony jest inaczej, firma udostępnia protokół do bagnetu. Fuji od niedawana również.
    Inżynieria wsteczna stała się popularna w bagnetach EF, F gdy przestała działać ochrona patentowa, tak sądze.

    Żadna firma zdrowa na umyśle nie będzie szła w spór z Canonem czy Nikonem aby robić szkiełka do bagnetów RF i Z "na lewo wsteczną inżynierią" dopóki jest ochrona patentowa.
    Podejrzewam, że inne zasady ochrony bagnetu mogą być w przypadkach manuali chociaż glowy nie dam.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 2 z 47 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •