Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 386

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Sprzęt należy dobrać odpowiednio do warunków w jakich się fotografuje. Porady landszafciarza czy miłośnika fotografii lotniczej są cenne ale mają się tak sobie żeby nie napisać nijak do fotografii we wnętrzach. Od nie dawna mam noktowizor w postaci Sony A7S nabyty z myślą o filmowaniu w ciemnych wnętrzach (m.in. wesela, konferencje itp.). W gratisie dostałem przejściówkę na szkła EF więc grzechem było niespróbować jakie ten aparat robi zdjęcia. Po wielu godzinach eksperymentów i ustawieniu aparatu pod siebie, przypomnieniu sobie jak się ostrzy ręcznie co z wykorzystaniem "telewizora" i wspomagaczy typu powiększenie czy focus peaking jest bardzo proste i dużo pewniejsze niż AF mam świetny kamero-aparat, który radzi sobie w każdych warunkach oświetleniowych. Na weselu miał być pokaz taneczny przy zgaszonych światłach. DJ mówi że będzie bardzo ciemno na co ja wzruszyłem ramionami, ustawiłem ISO 12800 i nagrałem klimatyczny film w super jakości. Z minusów tego sprzętu to 12mpx co może być dla niektórych wadą dla innych jak ja zaletą. Mam kilka szkieł M42 i na tych 12mpx dają bardzo dobrą jakość obrazka. Cena korpusu ok 2tys.zl. Nie namawiam ale czasem warto szerzej spojrzeć na rynek sprzętu foto.

  2. #22
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez std72 Zobacz posta
    (..)Co do szumów to czy robiąc zdjęcia w rawach i potem je obrabiając w różnych programach szumy mają aż takie znaczenie?..pytam ,bo sam focę tylko w jpgach i się na rawach nie znam,bo dla moich zastosowań są zupełnie zbędne..pozdrawiam
    Dla mnie to ma znaczenie, ponieważ często focę w słabych warunkach oświetleniowych i już iso 400 na cropach (miałem 7d,550d,60d) mnie bolało, a tu ból dopiero mam od iso 1600 czasem więcej.

    Generalnie nie chcę absolutnie zaczynać wojenki crop vs full frejm, bo tak naprawdę to każdego indywidualna sprawa, niemniej uważam, że do wnętrz zdecydowanie bardziej nada się full frejm niż crop.

  3. #23

    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Olsztyn
    Posty
    9

    Cool Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Dla mnie to ma znaczenie, ponieważ często focę w słabych warunkach oświetleniowych i już iso 400 na cropach (miałem 7d,550d,60d) mnie bolało, a tu ból dopiero mam od iso 1600 czasem więcej.

    Generalnie nie chcę absolutnie zaczynać wojenki crop vs full frejm, bo tak naprawdę to każdego indywidualna sprawa, niemniej uważam, że do wnętrz zdecydowanie bardziej nada się full frejm niż crop.
    To się zgadza,twój ból jest inny niż mój,wszystko jest zależne od tego co fotografujemy,Ty w swoich zdjęciach potrzebujesz szczegółowości i jakości na najwyższym poziomie,do mojej fotografi z canona 7d,60d czy też 70d żaden szum mi nie przeszkadza,bo praktycznie do ISO 3200 go nie widzę.
    Powracając do wątku tematu najlepiej przed zakupem zorganizować sobie puszkę i poprubować samemu czy się na da i spełnia nasze oczekiwania..trudno coś radzić.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2020
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    To teraz dylemat co wybrać 6d czy 6dmk2 ten drugi nowy kosztuje 5 tyś więc jak na nową puszkę to dobra cena, niestety słyszałem o 6dmk2 niezbyt dobre opinie. Jak myślicie?

  5. #25
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez lukasz980 Zobacz posta
    To teraz dylemat co wybrać 6d czy 6dmk2 ten drugi nowy kosztuje 5 tyś więc jak na nową puszkę to dobra cena, niestety słyszałem o 6dmk2 niezbyt dobre opinie. Jak myślicie?
    najlepsza puszka jaka w zyciu focilem. 6D2 mam na mysli

    wszystko dziala jak nalezy. obsluga dokladnie taka jak jestem przyzwyczajony (zadnych pierd*w interfejsowych, zadnych eksperymentow z gladzikami czy kij wie czym), pelny zestaw uzytecznych dla mnie fiuczerow (gibany ekranik, znakomity AF w LV, swietny w celowniku, GPS, wifi), matryca co najmniej wystarczajaca do moich potrzeb.

    nie twierdze, ze nie ma lepszych, ale dopoki Canon nie wypusci R-ki z GPS-em i stabilizowana matryca, 6D2 jest i bedzie moim podstawowym korpusem.


    6D1 mialem uprzednio jako podstawowy korpus. pod wzgledem funkcjonalnyn 6D2 to spory krok naprzod (AF jest duuuuuuzo lepszy, a gibany ekranik daje sporo nowych mozliwosci), pod wzgledem jakosci obrazka IMHO ciutke lepiej ale nie jest to cos od czego uzaleznialbym wybor miedzy tymi korpusami
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 26-08-2022 o 16:26
    www albo tez flickr

  6. #26

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Od 2015 roku lece na dwoch 5dmk3 w eventach. I jeszcze troche polece - aparat daje rade, to prawdziwy wol roboczy, sprawdzony w boju. Owszem, sa minusy - AF w slabym swietle dziala nieco powolnie, czasem chcialoby sie miec wiecej fps'ow i glebszy bufor np. przy zleceniach sportowych (ale te akurat obsluguje rzadko). Overall polecam jesli mozesz go kupic we w miare dobrym stanie.

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Do Akustyk. Mam prośbę, skoro fociłeś canonem 6D i 6D II to powiedz mi czy AF-S na centralnym punkcie jest lepszy w C 6DII, chodzi mi o precyzję, dokładność ostrzenia, takie tam BF czy FF.

  8. #28
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Cytat Zamieszczone przez Zygmuntowicz Zobacz posta
    Do Akustyk. Mam prośbę, skoro fociłeś canonem 6D i 6D II to powiedz mi czy AF-S na centralnym punkcie jest lepszy w C 6DII, chodzi mi o precyzję, dokładność ostrzenia, takie tam BF czy FF.
    lepszy jest. o ile to nie potrafie ci powiedziec. raz ze malo foce w AF-S w ogole (nawet w 6D2 gdzie to juz dziala) dwa ze 6D1 mialem dobrze ponad 5 lat temu. sorki
    www albo tez flickr

  9. #29
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Też miałem 6d i 6d2 i uważam, że precyzja centralnego była taka sama, być może 6d2 był ciut szybszy. To oczywiście moje subiektywne zdanie, badań nie robiłem.

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Łódź
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Uzywane body 6 D, 5D Mark III co wybrać ?

    Dzięki.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •