Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon m100 - problem z nawiazaniem łącznosci z komórką (WI-FI nie łączy)

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Barlinek
    Posty
    3

    Domyślnie Canon m100 - problem z nawiazaniem łącznosci z komórką (WI-FI nie łączy)

    Hej! Wybaczcie jesli nie znalazlam wątku odpowiedniego do mojego problemu, ale czy komus tez po aktualizacji aplikacji zdarzylo sie, ze aparat po włączeniu wi-fi i odpaleniu wyszukiwania sieci w smartphonie (mam androida zdaje sie 12-stkę) nie wykrywa jej, mowi, ze nie moze sie polaczyc? W maju, a moze czerwcu nie mialam problemu i blyskawicznie łączyło mnie na poziomie aparat-komórka. Teraz nic, a to opcja z ktorej czesto korzystam i chwalilam sobie. Tak samo opcja pilota. Camera Connect nie reaguje kompletnie.

    Prosze o poradę, jesli ktos mial podobny problem - o rozwiązanie, bo od forum canona nie jstem w stanie uzyskac sensownej odpowiedzi.

    Sciagalam nawet wczesniejsze aplikacje wyinstalowawszy wczesniej tą najnowszą; nic. Nie mam pomysłu.
    Firmware raczej aktualizowalam w ciagu ostatnich 2 lat, a najnowsze jest z 2020 zdaje się, wiec nic nowego nie ma w temacie.

    Pozdr,
    Anka

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon m100 - problem z nawiazaniem łącznosci z komórką (WI-FI nie łączy)

    Sprawdziłem i u mnie łączy się bez problemu (połączenie bezpośrednie). Również mam zainstalowany android 12. Spróbuj może na innym telefonie.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Barlinek
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon m100 - problem z nawiazaniem łącznosci z komórką (WI-FI nie łączy)

    Cytat Zamieszczone przez krzych.g Zobacz posta
    Sprawdziłem i u mnie łączy się bez problemu (połączenie bezpośrednie). Również mam zainstalowany android 12. Spróbuj może na innym telefonie.
    Na starym telefonie wykryje, ale ja juz na tym nowym probowalam i dzialalo bez zarzutów.
    Nie ma opcji zebym nowy telefon "zmieniła" skoro dobrze mi sie z niego korzysta. Nie wiem gdzie jest problem, nie umiem zlokalizowac. Bylo ok, nic nie zmienialam i ktoregos razu chce zebrac foty z aparatu na pixel 3a (taki mam smartphone) i nie idzie, bo wi-fi nie łączy.

    Wczesniej bez gadania łączyło mi, nie bylo "nie mozna zapewnic dostepu do internetu". Dodam, ze haslo do wi-fi z aparatu dobrze wpisalam w smartphonie. Wczesniej nie modyfikowalam sieci w ustaweniach telefonu.

    Zmienialam nazwe sieci do łączenia aparat-smartphone, ale nic nie działa.

    Zalaczam screena/yKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9c039f8b-a80b-4091-b257-275e3ec497a8.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	69,0 KB
ID:	8393
    Załączone miniatury Załączone miniatury b3430e19-cedb-4d93-8c85-7c87a6657449.jpg  

    Ostatnio edytowane przez zapaliczka ; 12-07-2022 o 23:57

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Canon m100 - problem z nawiazaniem łącznosci z komórką (WI-FI nie łączy)

    Ale to są normalne komunikaty...
    Telefon informuje, że podłączyłaś wifi do aparatu, ale nie ma internetu, no bo jak ma być skoro podłączasz telefon przez wifi do aparatu, to przecież aparat nie "dostarcza" do smartfona internetu, stąd taki komunikat. Też ma podobny jak łączę R ze smartfonem przez wifi i korzystam z Camera Connect, ale wszystko działa jak należy. Jeśli chcesz mieć równocześnie w telefonie internet, to musisz mieć włączoną w telefonie transmisję komórkową.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon m100 - problem z nawiazaniem łącznosci z komórką (WI-FI nie łączy)

    W początkowej fazie łącz BT, musisz tylko zezwolic na połąxzenia apce. Sam tak miałem ostatnio i problemem były zabezpieczenia tel. BT łączy automatycznie przez wifi i wszustko powinno działać.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2022
    Miasto
    Barlinek
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon m100 - problem z nawiazaniem łącznosci z komórką (WI-FI nie łączy)

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Ale to są normalne komunikaty...
    Telefon informuje, że podłączyłaś wifi do aparatu, ale nie ma internetu, no bo jak ma być skoro podłączasz telefon przez wifi do aparatu, to przecież aparat nie "dostarcza" do smartfona internetu, stąd taki komunikat. Też ma podobny jak łączę R ze smartfonem przez wifi i korzystam z Camera Connect, ale wszystko działa jak należy. Jeśli chcesz mieć równocześnie w telefonie internet, to musisz mieć włączoną w telefonie transmisję komórkową.
    Nie rozumiemy się - niczego nie zmienialam i działało mi z nowy telefonem. Nie chce miec internetu w komorce kiedy ściągam zdjęcia z aparatu:
    Kiedy wlaczam button Wifi w aparcie odrazu ide przelaczyc na wskazuajce aparat WI-FI, wybieram z listy aparatowe wi-fi w smartfonie i wtedy po przejsciu na aplikacje camera connect odrazu wyskakiwaly mi aktywne ikony, ze moge pobrac zdjecia. Teraz to WIFI - ten sposob nie dziala, rozumiesz? Tak jakby komorka nie akceptowala wi-fi ktore chce sie wyslac z aparatu, traktuje je jako wi-fi ktore przekaze dostep do swiata danych...

    Nie wiem jak to wytlumaczyc jeszcze jasniej.
    Do tej pory powtarzam: łączyło mnie bez problemu i to szybko.

    --- Kolejny post ---

    nie rozumiem, BT = bluetooth? co znaczy w poczatkowej fazie - zalezy mi na polaczenie wi-fi, bluetooth tez ma problemy z komunikacją, szuka bezskutecznie. Dodam, ze nie jestem "noga" i potrafie wlaczyc bluetootha poprawnie.

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Canon m100 - problem z nawiazaniem łącznosci z komórką (WI-FI nie łączy)

    Ok, rozumiem. Czyli smartfon łączy się z wifi generowanym przez aparat, ale Camera Connect mimo tego połączenia nie łączy się z aparatem.
    A może jakaś aktualizacja softu?
    Ja bym spróbował cały proces zrobić od początku, tzn. zapomnieć tą sieć wifi aparatu, zainstalować na nowo Camera Connect i spróbować raz jeszcze połączyć.
    Nie mam innych pomysłów.

    P.S. A może zanim odpalisz Camera Connect to Ci smartfon przełączą się na inną sieć wifi? W Camera Connect w ogóle widać, że jesteś podłączoną do wifi aparatu (to widać zaraz po uruchomieniu).

    Może to pomoże: https://www.youtube.com/watch?v=Uq2oKyUNoCA
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 13-07-2022 o 12:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •