Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

  1. #1
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Czołem.

    Nowa szerokokątna stałka z IS ujrzała światło dzienne.

    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...-funkcja-makro

    https://www.canon.pl/lenses/rf-24mm-f1-8-macro-is-stm/
    Ostatnio edytowane przez bakulik ; 12-07-2022 o 12:56
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Za darmo niemal ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Do dułpy. Mały, plastikowy, bez woreczka, bez osłony, pewnie się wysuwa albo hałasuje przy ostrzeniu. Bokeh do bani. Macro tylko 1:2? Żart jakiś. Metalowy bagnet dali pewnie tylko po to, żeby ta wydmuszka udawała profi szkło. I znów ten STM. Czemu nie USM? IS żenada, na pewno nie ma 10EV. Canon znów dał ciała. podła firma... Fot się na pewno tym nie da robić.

    @candar - już nie musisz nic pisać, wziąłem temat na klatę.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Do dułpy. Mały, plastikowy, bez woreczka, bez osłony, pewnie się wysuwa albo hałasuje przy ostrzeniu. Bokeh do bani. Macro tylko 1:2? Żart jakiś. Metalowy bagnet dali pewnie tylko po to, żeby ta wydmuszka udawała profi szkło. I znów ten STM. Czemu nie USM? IS żenada, na pewno nie ma 10EV. Canon znów dał ciała. podła firma... Fot się na pewno tym nie da robić.

    @candar - już nie musisz nic pisać, wziąłem temat na klatę.
    Polska cena to pewnie 3.500 zł. Oj tam, całkiem miłe i przyjemne szkiełko dla tych co wszystko wydali na korpus R.

    Osobiście i tak wolałbym tańszą i lepszą pancerną Sigmę np. 24/2 DG DN I-SERIES https://www.sigma-sklep.pl/sigma-obi...e,3,4649,46961
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-07-2022 o 14:26
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Może ktoś wytłumaczy, ale nie rozumiem czegoś takiego jak "makro 24 mm". Przecież soczewką prawie dotyka się obiektu, pewnie dlatego maksymalnie 1:2. Jak to oświetlić, gdy aparatem zasłaniasz całe światło?

    Ja tylko niosę pomoc.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Może ktoś wytłumaczy, ale nie rozumiem czegoś takiego jak "makro 24 mm". Przecież soczewką prawie dotyka się obiektu, pewnie dlatego maksymalnie 1:2. Jak to oświetlić, gdy aparatem zasłaniasz całe światło?

    Ja tylko niosę pomoc.
    To takie pseudo macro jak w 35 i 85. Tu chodzi o minimalny dystans przy ostrzeniu i tu wynosi 15cm bodajże. Np w RF 85mm ten dystans jest o połowę krótszy niż w przypadku klasycznych 85 i różnica jest naprawdę duża. Czy to macro, raczej nie, nie wiem, ale da się zrobić np samo jedno oko na zdjęciu, a to już coś.
    Mam RF 35 i generalnie fajne szkiełko. 24mm chodzi za mną i chętnie kupię za jakiś czas. Poczekam na promki jakieś od ambasadorów C. Na razie nie mam parcia.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Jak masz ważkę 10 cm i masz parcie na macro, to po słój Ci 1:1? I tak w 1:1 ci się nie zmieści na matrycy, chyba że z 0.5 metra
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Makrem 24,nawet 1:2,to tylko martwą ważkę można zrobić.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Makrem 24,nawet 1:2,to tylko martwą ważkę można zrobić.
    To nic nie wiesz o makro. Ważki to się robi o 6:30 jak są mokre i się nie ruszają. Wtedy można ją nawet przednią soczewką pacnąć w łeb i nie odfrunie.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 041

    Domyślnie Odp: Canon RF 24 mm f/1.8 Macro IS STM

    Ciekawe czy 28/1.8 będzie.

    Para szkieł EF 24/2.8 IS i EF 28/2.8 IS była nieco większa, ale i znacznie ciemniejsza i na wejsciu 24mm w 2012 r. kosztował 550$. Czyli tyle samo. Trochę te szkła EF nie STM i nie L to jednak wydaje że była wyższa półka. Miały Ultrasonic i skalę odległości. Do szybkich zdjęć uliczny z brzucha to skala odległości to podstawa. Nie przekonam się do tych szkieł RF z obracającym się w koło pierścieniem.
    Optycznie tyle samo soczewek. Ciekawe czy RF jest już dobrze skorygowany optycznie jak EF czy bardziej bazuje na korekcie cyfrowej jak RF 16mm. Ja do tej pory po prawie 3 latach z EOS R nie mam jeszcze żadnego szkła RF. Mam za to dużo manualnych voigtlanderów VM i jakoś super mi to pasuje. Może EOS R to nie idealny korpus do nich, ale za to uniwersalny bo z adapterem obsługuje mi EF zwłaszcza tele działają super szybko w trybie sledzenia. Jak pojawi się RF 28/1.8 to może chyba że wczesniej spodoba mi się VM 28/2.0 ultron II i zostanie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •