Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Z Lkami bedzie super działał, z tamronem nie wiem, musisz doczytac czy jest jakies opoznienie AFa w Rkach.

    Do wizjera szybko sie przyzwyczaisz. Lapie czasem zwiechy, ale masz wszystkie dane do zdjecia w podgladzie, do tego wiesz jak zdjecie bedzie wygladac bo ma symulacje expozycji.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Ze starym tamronem nie bedzie działał - potwierdzone info od kolegi.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Cytat Zamieszczone przez honzik Zobacz posta
    heh gdybym miał wolne ~25 k to bym się nie martwił tylko wziąłbym R6+100-500 ewentualnie 100-400 II. Na razie muszę się bawić z Tamronem. I niestety używki odpadają.
    Może odpuścić trochę z body na korzyść szkieł, np. R + obiektyw. Nie ma co porównywać erek z 5 czy 6D

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ze starym tamronem nie bedzie działał - potwierdzone info od kolegi.
    U mnie nowsza wersja - G2
    R6, 6D, 30D, Tamron 150-600 G2, Canon 70-200 2,8L, Canon 24-70 2,8L, Canon 85 1,8, Canon 50 1,8, Phottix Mitros+

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Sport z 6D? - to naprawdę trzeba wprawy, wysiłku i wyrzeczeń. Ale w zamian piękny obrazek prosto z puszki i banalna obróbka czy raczej tylko przekadrowanie zdjęć i gotowe. 5DIV trochę lepiej z AFem ale bardziej wymagająca postprodukcja bo obrazek nie jest taki ładny jak z 6D.
    Jednak oba są do d... w porównaniu do bezluster czy nawet nowych smartfonów, nie zapominaj o konkurencji bo wyciskając wszystkie soki z siebie i lustrzanek i tak będziesz daleko w tyle z efektownymi ujęciami.
    Mam obecnie R6, 6D i dorywczo 5DIV zmieniłem wiele aparatów i dementuję pogłoski że starsze obiektywy "wolniej chodzą z Rkami". One chodzą szybciej niż z lustrami, na granicy swoich możliwości, a te ich możliwości nie są imponujące w porównaniu do obiektywów RF.
    Do sportu potrzebna jest Rka z porządnym trybem seryjnym aby wyłowić z akcji ten najciekawszy kadr a nie jak w przypadku luster najlepiej trafiony AF. Obiektyw ma się wyrabiać z ciągłym śledzeniem AF i przynajmniej te nędzne 20kl/s.
    Przesiadka na R6 z 6D jest jak zrzucenie wora z pleców i wyciągnięcie nogi z bagna, nawet się nie zastanawiaj.

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    A, A
    Wiek
    47
    Posty
    127

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Hmmm..A, jak ludzie radzili sobie z fotografią sportową , przed bezlusterkowcami?
    Robiłem trochę sporu 6D+ 70-200/2.8 - na stadionie, w trybie ciągłego Af dawał radę. Oczywiście, łatwiej pracowało mi się 5d IV, ale to nie tak, że sport jest niewykonalny na 6D.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    nie jest niewykonalny, ludzie sobie radzili, ale łatwiej to robić z obecną technologią i skupić się na miejscu na innych aspektach niż walka z AFem
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Cytat Zamieszczone przez tomek1976 Zobacz posta
    Hmmm..A, jak ludzie radzili sobie z fotografią sportową , przed bezlusterkowcami?
    Robiłem trochę sporu 6D+ 70-200/2.8 - na stadionie, w trybie ciągłego Af dawał radę. Oczywiście, łatwiej pracowało mi się 5d IV, ale to nie tak, że sport jest niewykonalny na 6D.
    A jak sobie radzili gdy nie mieli ognia?

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Moze dodac do puli mozliwych opcji 6d mark II? Znaczaco poprawili w nim AF, ma juz dual pixel AF.
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kraków
    Posty
    23

    Domyślnie Odp: Wymiana Canon 6D na 5D mkIV lub R6 - fotografia sportowa - dylemat

    Dzięki za opinie. Ja nadal się nie zdecydowałem, może i dobrze bo teraz są lepsze ceny (na R6 i 5D iv). Odbyłem male testy w sklepie więc nie naszalałem. R odpadł jako pierwszy bo nie wyrabiał z AF na ruchomych (przybliżających i oddalających) obiektach. Do spokojnych ujęć pewnie byłby OK. R6 poradził sobie lepiej ale niestety był to aparat z gabloty więc musiałem być wyjątkowo powściągliwy z używaniem spustu do tego z mega starym softem. kilka fotek trafionych, kilka nietrafionych (zwłaszcza te ruchome przybliżające się). Czasu mam coraz mniej i chyba zaryzykuję R6.
    R6, 6D, 30D, Tamron 150-600 G2, Canon 70-200 2,8L, Canon 24-70 2,8L, Canon 85 1,8, Canon 50 1,8, Phottix Mitros+

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •