Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Obiektywy RF marek trzecich

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Niestety pchając się w jeden system bez sprawdzania szklarni to pomyłka.

    Sam długo się biłem z myślami ale w końcu kupiłem RF85 1.2 DS ^^.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ciekawe czy my się doczekamy, że stąd odpłyniesz i przestaniesz uświadamiać ludzi na forum jaki to zrobili straszny błąd wybierająca Canona.
    Naprawdę nie mogę się nadziwić, że dorosły człowiek może poświęcać swój czas na takie infantylne krucjaty.
    Jako obywatel tego forum uprzejmie informuję iż czuję się szykanowany za swoje poglądy niezależnego systemowca.

    Wracając do tematu wątku (bo widzę wycieczki osobiste pod swoim adresem) nadmieniam, że z wejściem w system FOTO jest podobnie jak z pracą "za miskę ryżu". Na miskę wystarczy, ale na ryż już niekoniecznie. Lepiej wybrać dobry ryż (domyślnie obiektyw) niż pozostać z pustą miską w ręku (domyślnie aparat foto).
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #23
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Jako obywatel tego forum uprzejmie informuję iż czuję się szykanowany za swoje poglądy niezależnego systemowca.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Miałem raczej na mysli, że sytuacja zmusi Canona do udostepnienia patentu na RF innym producentom. Myslisz, że Sigma czy Tamron by z tego nie skorzystaly? Oczywiscie ze tak, tak samo jak korzystały z mocowania EF.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Miałem raczej na mysli, że sytuacja zmusi Canona do udostepnienia patentu na RF innym producentom. Myslisz, że Sigma czy Tamron by z tego nie skorzystaly? Oczywiscie ze tak, tak samo jak korzystały z mocowania EF.
    ?????????

    Rozwiń bardzo proszę swoją myśl: "sytuacja zmusi Canona do udostepnienia patentu na RF innym producentom" Plizzzzzzz!

    Jakaż to sytuacja zmusi canona do takiego kroku? Azaliż zamkną swoje fabryki produkujące OBIEKTYWY, które zaprojektowali pod ML i oddadzą zarobek "innym producentom"?

    Wytłumacz mi przy okazji dlaczego Nikon w najnowszej serii Z zamiast "udostępniać patent" na szkła z mocowaniem "Z" innym producentom kupuje licencję od Tamrona i produkuje pod swoim już szyldem szkło 28-75 f/2.8?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-06-2022 o 20:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Canon niczego nie musi udostępniać. Jak ktoś chce Sigmy/Tamrony niech kupi Sony.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Miałem raczej na mysli, że sytuacja zmusi Canona do udostepnienia patentu na RF innym producentom. Myslisz, że Sigma czy Tamron by z tego nie skorzystaly? Oczywiscie ze tak, tak samo jak korzystały z mocowania EF.
    Ja liczę, że Sigma i Tamron wycofają się kiedyś z chorego układu na jaki poszły z S. To jednak potrwa zanim obie firmy zobaczą jaki rynek im odpływa.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ja liczę, że Sigma i Tamron wycofają się kiedyś z chorego układu na jaki poszły z S. To jednak potrwa zanim obie firmy zobaczą jaki rynek im odpływa.


    ROTFL!

    Takie rzeczy to tylko na tym forum Jak mocno trzeba być zaślepionym logo, aby (za przeproszeniem) pisać takie kocopoły o Tamronie i Sigmie!

    1/Sony ma tzw. otwarty bagnet i każdy producent obiektywów ma dostęp do protokołów między puszką a szkłem.

    2/Tamron to spółka akcyjna. Sony jest głównym akcjonariuszem Tamrona i posiada 14,80% akcji https://www.tamron.com/ir/stockbond/stockbond_04.html Sony jako największy akcjonariusz rządzi. Reszta mniejszych inwestorów to banki i firmy ubezpieczeniowe, czyli inwestorzy pasywni, którzy o obiektywach fot. nie mają zielonego pojęcia. Rządzi ten kto ma większościowy pakiet. To chyba wyjaśnia, czemu Tamron nie robi szkieł dla N i C oraz dlaczego Tamron sprzedaje Nikonowi licencję np. na obiektyw 28-75

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sony tamron.PNG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	8273

    3/Sigma produkuje obiektywy na bagnet Sony FE od 2018 r.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sigma rf.PNG
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	8274

    Zapewne gdy niezależni producenci będą mieli taką możliwość, zaczną oferować obiektywy także do canona RF o ile ten się na to zgodzi
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-06-2022 o 23:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ja liczę, że Sigma i Tamron wycofają się kiedyś z chorego układu na jaki poszły z S. To jednak potrwa zanim obie firmy zobaczą jaki rynek im odpływa.
    Ciężko powiedzieć. Myślę że doskonale są zorientowani w sytuacji, jednak cały rynek foto się kurczy, sytuacja na świecie wiadomo jaka jest - podejmowanie decyzji o inwestycjach to ruletka.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Tak z ciekawości, co to za chory układ z S?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •