Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Obiektywy RF marek trzecich

  1. #11

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    50 i 24-70

    --- Kolejny post ---

    Muszę poszukać takiego wątku, chętnie poczytam o tym temacie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Admin możesz sprawdzić IP autora wątku czy się nie dubluje. Coś mi mówi, że to trolo prowokacje kogoś od nas... albo się mylę i to tylko Candaro cruciata
    Nie rozumiem o co chodzi, serio. Pytanie wydaje mi się całkiem normalne. Chyba, że był podobny wątek na forum?
    Fotografia produktowa - www.artgeko.pl

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez ArtGekoStudio Zobacz posta
    50 i 24-70

    --- Kolejny post ---

    Muszę poszukać takiego wątku, chętnie poczytam o tym temacie.

    --- Kolejny post ---



    Nie rozumiem o co chodzi, serio. Pytanie wydaje mi się całkiem normalne. Chyba, że był podobny wątek na forum?

    Co do 50tki to tanie RF 50 1.8 (osobiści nie polecam, chyba że przymykasz to wtedy OK jest ) lub duże i drogie RF 501.2. Jest jeszcze sigma Art ale to krowa jak RF i pod EF. Ja osobiście używam EF 50L
    Co do 24-70 2.8 to zamienniki RF kosztują 5-6 tyś i tyle podobnie kosztują w każdym innym systemie. Oryginały do C N S kosztują podobnie czyli okolice 10k. No ale zaraz wyleci troll i zacznie wykazywać gigantyczne różnice i wychwalać inne systemy mieszając Canona z błotem. Tylko ty masz Canona i chcesz szkło do Canona...
    Także ja bym proponował do prac komercyjnych Art 50 i używanego EF 24-70 2.8 II a do zabaw amatorskich szukaj tanich zamienników lub tego rf 50 1.8
    Jak chcesz pogadać to dawaj priv.
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 24-06-2022 o 08:50

  3. #13

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Mnie najbardziej odstrasza w tych tanich stałkach rf wysuwający się tubus i wizja zaciąganego brudu. Chociaż zastanawiałem się nad 85 rf, niby sporo dobrych opinii, ale też sporo takich recenzji na youtube, że poszedł zwrot i viltrox lepszy. Obecnie mam starą 85 USM, ale jak dla mnie to jest on dla mnie mocno przeciętny.
    Fotografia produktowa - www.artgeko.pl

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez ArtGekoStudio Zobacz posta
    Mnie najbardziej odstrasza w tych tanich stałkach rf wysuwający się tubus i wizja zaciąganego brudu. Chociaż zastanawiałem się nad 85 rf, niby sporo dobrych opinii, ale też sporo takich recenzji na youtube, że poszedł zwrot i viltrox lepszy. Obecnie mam starą 85 USM, ale jak dla mnie to jest on dla mnie mocno przeciętny.
    Wszytko zależy do czego te szkła i jak intensywnie ich będziesz używał. Mi np 50L zassał piach a jest uszczelniony. RF 85 2.0 mam. Co prawda dopiero jeden ślub. Mega makro i ostra od 2.2 jak żadne inne moje szkło, więc dla mnie viltrox nie lepszy - bo nie ma macro. No i leciutkie jest Co do RF 50 1.8 to okolice pełnej dziury bez szału. Małe plastikowe, ale ujdzie od biedy. Szkoda że odstaje od 35 i 85, bo już bym je dawno miał.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez ArtGekoStudio Zobacz posta

    Nie rozumiem o co chodzi, serio. Pytanie wydaje mi się całkiem normalne. Chyba, że był podobny wątek na forum?
    Po prostu zostałeś napiętnowany przez "tubylców" - tzw. użytkowników jedynego słusznego systemu bo już w pierwszym zapytaniu raczyłeś użyć w odniesieniu do produktów canona zwrotu "ceny obiektywów RF są kosmiczne" oraz zapytałeś o obiektywy niezależnych producentów. Teraz będą śledzić Twoje IP https://www.canon-board.info/threads...=1#post1434539

    Nietykieta na CB wymaga uznania wszystkich produktów canona jako najlepsze na rynku oraz koniecznie atakowania wszystkich innych systemów poza canonem. Czyli w następnym zapytaniu musisz psioczyć na Sony, Nikona itp. Najlepiej wieszaj psy na Sony, to od razu zyskasz punkty na CB

    ps.
    witam na forum , przywykniesz
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-06-2022 o 11:58
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Dobrze wiedzieć

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wszytko zależy do czego te szkła i jak intensywnie ich będziesz używał. Mi np 50L zassał piach a jest uszczelniony. RF 85 2.0 mam. Co prawda dopiero jeden ślub. Mega makro i ostra od 2.2 jak żadne inne moje szkło, więc dla mnie viltrox nie lepszy - bo nie ma macro. No i leciutkie jest Co do RF 50 1.8 to okolice pełnej dziury bez szału. Małe plastikowe, ale ujdzie od biedy. Szkoda że odstaje od 35 i 85, bo już bym je dawno miał.
    No właśnie nawet byłem bliski zakupy tej 85 rf przez te promki 10-20-30, ale jako trzeci produkt wziąłem jednak adapter z control ringiem i zastanawiałem się czy nie brać tego zwykłego, ale w sumie to nie żałuję, bo ten ring to mega fajna sprawa do szybkiej zmiany ISO.
    Fotografia produktowa - www.artgeko.pl

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Po prostu zostałeś napiętnowany przez "tubylców" - tzw. użytkowników jedynego słusznego systemu bo już w pierwszym zapytaniu raczyłeś użyć w odniesieniu do produktów canona zwrotu "ceny obiektywów RF są kosmiczne" oraz zapytałeś o obiektywy niezależnych producentów. Teraz będą śledzić Twoje IP https://www.canon-board.info/threads...=1#post1434539

    Nietykieta na CB wymaga uznania wszystkich produktów canona jako najlepsze na rynku oraz koniecznie atakowania wszystkich innych systemów poza canonem. Czyli w następnym zapytaniu musisz psioczyć na Sony, Nikona itp. Najlepiej wieszaj psy na Sony, to od razu zyskasz punkty na CB

    ps.
    witam na forum , przywykniesz
    A może po prostu chłopak ma APARAT firmy CANON i ma w nosie inne systemy? Nie musi słuchać o protokołach i o tym ile to jest zmieników w innych systemach. Pytał o to, po co mu ta informacja ?
    Zastanów się trochę nad swoimi tekstami.

    " Nietykieta na CB wymaga uznania wszystkich produktów canona jako najlepsze na rynku oraz koniecznie atakowania wszystkich innych systemów poza canonem. Czyli w następnym zapytaniu musisz psioczyć na Sony, Nikona itp. Najlepiej wieszaj psy na Sony, to od razu zyskasz punkty na CB
    serio ?

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Serio będziesz sprawdzał IP każdego https://www.canon-board.info/threads...=1#post1434539, kto zapyta się na forum o coś innego niż canon?

    Faktycznie: "Zastanów się trochę nad swoimi tekstami."
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Admin możesz sprawdzić IP autora wątku czy się nie dubluje. Coś mi mówi, że to trolo prowokacje kogoś od nas... albo się mylę i to tylko Candaro cruciata
    To pytanie nie jest trollowaniem, jest całkiem na miejscu. Nie na miejscu są niektóre odpowiedzi.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Serio w każdym?

    Systemy bezlusterkowe: Fuji X, Nikon Z, Sony FE mają wsparcie firm niezależnych: Sigmy, Tamrona, Viltroxa , Samyanga, Tokiny i ceny nie zabijają. Ostatnio nawet Nikon w serii Z produkuje obiektyw na licencji Tamrona za bardzo dobrą cenę. Tak więc zaręczam, że gdzie indziej można znaleźć tzw. cud, miód i orzeszki bez rzekomego "cenowego kosmosu"

    ps.
    Doczekam czasów, gdy piszący na forum wyjdą poza ogródek canona i raczą dojrzeć, że w realnym świecie z powodzeniem funkcjonują całkiem dobrze inne systemy niż canon?
    Ciekawe czy my się doczekamy, że stąd odpłyniesz i przestaniesz uświadamiać ludzi na forum jaki to zrobili straszny błąd wybierająca Canona.
    Naprawdę nie mogę się nadziwić, że dorosły człowiek może poświęcać swój czas na takie infantylne krucjaty.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Obiektywy RF marek trzecich

    ale zgodzę się z Candarem ze kupowanie R a potem szukanie tanich zamienników to absurd
    kup sobie 5D/6D/7D i do tego masz masę tanich szkieł
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •