Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Fotograficzna ultra-prawica

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Fotograficzna ultra-prawica

    Nie, nie mówię o fotach z rozpiz... imprez patriotycznych ...

    Wlazłem do świątecznej kawy na dłuższą sesję na flickera.
    Krzesło chciało się pode mną załamać. To już teraz tam musi być?
    Suwaczki w prawo.

    Nawet goście wywodzący się z analoga, czy od lat robiący w cyfrze ale delikatnie, suwaki saturacji w prawo, ostrości w prawo. Zarówno "nasi" forumowi, ale i z innych krajów, ciepłych a głownie zimnych (AP, Skandynawia - tu długo było kulturalnie)
    Żeby od tygodnia właściciele nowego lustra/bezlustra, ale nie "właściciele aparatów", a starzy fotografowie

    Mówili mi już znajomi spoza zaangażowanej fotografii, tzw zwykli ludzie (Fejs / ten drugi serwis, wiem że nie mam używać słowa Tinder *) ) ... tym niemniej wskazywali mi "wiesz, teraz się daje mocne kolory"
    Kuźma, nie chciałbym zbyt długo żyć w takim świecie ...


    *) przypomniał mi się przetarg państwowy, i aplikacja ma być kompatybilna z serwisami społecznościowymi m.in. Tinder
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 16-06-2022 o 11:43
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    W telefony wbudowano algorytmy obróbki obrazu i one ustanowiły kanon aktualnej estetyki. Akurat jest dość wyrazisty i nachalny.
    Nie ma sensu kopanie się z koniem. Jeśli ktoś kolekcjonuje lajki to musi podążać za tym trendem.

    W swoim czasie ktoś wbudował w organy Yamaha 256 melodyjek i na ich bazie powstały niezliczone pioseneczki disco polo. Tak się kształtuje estetyka
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    Taki trend ustawiają też od dawna różne kółka zainteresowań. Kiedyś Bangi opisał, co trzeba zrobić, żeby zdjęcie samolotu dopuścili na samolotowe forum; ja Kolegę podziwiam, bo mnie by się nie chciało. (Myślę, że się nie pogniewa, że Go przywołuję.) Zobaczcie co wymyślają na forach ptasioprzyrodniczych, żeby każdą stosinę w piórku sikorki było widać. A na naszym CB wielu deklaruje się jako szumofoby i ostrofile. Oraz bezustanne poszukiwanie softu lub pluginu do rozmaślania tła.

    Niedawno na jakimś onecie czy wp widziałem galerię typu "najpiękniejsze miejsca w Polsce, których nikt nie zna". Gdyby moje dzieci tak malowały, to zabrałbym im kredki; na szczęście są już dorosłe.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    Zdjęcie, które od lat podziwiam nie wpisuje się w tą współczesną estetykę:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z22504878IH.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	209,2 KB
ID:	8239

    Fotografia: Antanas Sutkus
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Zdjęcie, które od lat podziwiam nie wpisuje się w tą współczesną estetykę:
    Eeee, jeż na głowie jest całkiem ostry.
    btw co do suwaka luminancji często jestem ultra-lewakiem, choć nie tylko mono, ale prawie-mono.
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  6. #6
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    [QUOTE=Niedawno na jakimś onecie czy wp widziałem galerię typu "najpiękniejsze miejsca w Polsce, których nikt nie zna". Gdyby moje dzieci tak malowały, to zabrałbym im kredki; na szczęście są już dorosłe. [/QUOTE]

    Niestety rynek narzuca/wskazuje kierunek obróblki fotografom poprzez kupowanie zdjęć ostro pojechanych. Co roku testuję jaki jest obecny "trend" - wrzucam na stocki zdjęcia z danego miejsca - jedno zbliżone do rzeczywistego widoku, a drugie ostro podkręcone/albo w stylu vintage. Nie muszę chyba pisać, które zawsze wygrywa w ilości pobrań...

  7. #7
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    To chyba o mnie. Usprawiedliwię się.
    Jak byłem młody to zawsze chciałem robić zdjęcia na Velvii. Niestety nigdy nie było mnie na nią stać. Może na jakiś pojedyńczy film, ale na masowe fotografowanie nie. Odkąd zacząłem używać aparatu cyfrowego mogę cieszyć się kolorowym życiem. Co prawda nie podkręcam saturacji jak wspomniałeś ale i tak jest kolorowo, szczególnie w czerwieniach Co tam, taki styl. Mnie bardziej męczy selektywna desaturacja.

    PS. Aha - trend mam w d. Robię tak już od 10 lat
    Ostatnio edytowane przez KEEK ; 16-06-2022 o 18:31

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Taki trend ustawiają też od dawna różne kółka zainteresowań. Kiedyś Bangi opisał, co trzeba zrobić, żeby zdjęcie samolotu dopuścili na samolotowe forum; ja Kolegę podziwiam, bo mnie by się nie chciało. (Myślę, że się nie pogniewa, że Go przywołuję.) Zobaczcie co wymyślają na forach ptasioprzyrodniczych, żeby każdą stosinę w piórku sikorki było widać. A na naszym CB wielu deklaruje się jako szumofoby i ostrofile. Oraz bezustanne poszukiwanie softu lub pluginu do rozmaślania tła.

    Niedawno na jakimś onecie czy wp widziałem galerię typu "najpiękniejsze miejsca w Polsce, których nikt nie zna". Gdyby moje dzieci tak malowały, to zabrałbym im kredki; na szczęście są już dorosłe.
    jakaś dziwaczna normalizacja estetyki - to pomyślałem jak czytałem opis Bangiego

    ostrofila i szumofoba to mz jakieś lata świetlne dzielą więc trudno być nimi jednocześnie (ale to oczywiście tylko mz bo pewnie nauka zna takie przypadki)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 16-06-2022 o 23:04

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    Galerie mają swoje wymagania, by nie narażać się na arbitralność przyjęć zdjęć, choć oczywiście nie da się tego w pełni osiągnąć, akurat ta w której działam raczej nie narzuca cudów, tylko ogólnie wymaga dużej poprawności technicznej i mało artyzmu - pooglądaj http://lotnictwo.net.pl/gallery-home/

    Tu jest galeria, która z kolei jest bardziej wyluzowana https://www.airplane-pictures.net/ ale jest na niej wiele zdjęć nieostrych, poruszonych, itp. itd.

    Tak czy się dla mnie to tylko hobby, które mi pasuje.

    Ogólnie nie patrzę na galerie lotnicze przez pryzmat narzucania / kreowania estetyki, ale właściciel galerii, który wykłada kasę na jej funkcjonowanie ma prawo narzucać swoje wymagania (akurat lotnictwo.net.pl to projekt niekomercyjny)

    Nie gniewam się za przywołanie mnie
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 17-06-2022 o 14:18

  10. #10

    Domyślnie Odp: Fotograficzna ultra-prawica

    [QUOTE=cosinus;1434393]Nie, nie mówię o fotach z rozpiz... imprez patriotycznych ...

    To dobrze, chętnie poczytam o Twoich wrażeniach, twoje uprzedzenia mnie nie interesują!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •