Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    16

    Domyślnie Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    Mam ofertę kupna canona 5d mark I, jest to egzemplarz z pierwszych lat produkcji, a zatem niski numer seryjny.

    Czy po takim zdjęciu można zorientować się czy ten egzemplarz ma problem z odklejaniem lustra czy też zostało to poprawione ?

    Ile w serwisie w PL kosztuje naprawa tego ?

    Chyba za darmo to już nie naprawiają wad produkcyjnych.

    Czy powinienem jeszcze na coś zwrócić uwagę przy zakupie używanego dość leciwego aparatu ? Szczególnie tego modelu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s-l1600.jpeg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	165,7 KB
ID:	8181

  2. #2
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    Niestety chyba nie będę w stanie Ci pomóc ale miałem ten sam problem. W moim 5D Mk I po 10-ciu latach focenia w końcu też odkleiło się lustro. Udało mi się to naprawić samemu - przy pomocy umiejętnie przyciętej bardzo mocnej dwustronnej taśmy klejącej. Po tym aparat nadal działał bardzo dobrze ale ostatecznie go sprzedałem (razem z resztą obiektywów) bo przesiadałem się na inny system.

    Najważniejsze to chyba sprawdzenie przebiegu migawki. Po ogólnym wyglądzie powinienieś być w stanie stwierdzić jak intensywnie używany był aparat - body będzie wytarte w wielu miejscach, może brakować kilku śrubek, itp.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 386

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    W moim 5D lustro odpadło i zostało przez serwis za darmo wymienione (chyba w 2014) jednak od kilku lat chyba za darmo już tego nie robia. Wydaje mi się, że nowe lustro ma dodatkowe mocowania po bokach, których nie widzę na zdjęciu z pierwszego posta. U mnie wygląda to tak.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 05-06-2022 o 18:40

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 043

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    5D dzielą się na te, które miały tą usterkę i na te które będą ją mieć
    mnie to spotkało po 2 latach, pierwszego dnia urlopu w Pieninach
    wtedy, w 2011 jeszcze Canon naprawiał za free, aczkolwiek musiałem czekać ok. 3 tygodnie.
    naprawa obejmowała wymianę całego mechanizmu lustrzanego, i po tej operacji moje body kłapało nieco innym dźwiękiem, ale odniosłem wrażenie, że foty są ostrzejsze

    jak naprawa wygląda teraz nie mam pojęcia, jeśli mają części zamienne to nie powinno być problemu, ale jeśli się one już wyczerpały (wszak to model sprzed 17 lat) to.. nie wiem popytaj w serwisie
    Ostatnio edytowane przez cauchy ; 05-06-2022 o 19:26
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #5
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    ... jak naprawa wygląda teraz nie mam pojęcia, jeśli mają części zamienne to nie powinno być problemu, ale jeśli się one już wyczerpały ...
    Najlepiej będzie zapytać serwis. W zeszłym roku chciałem w serwisie (Canon w Warszawie) wykonać odpłatnie bardzo drobną naprawę w Canon 5d - wymianę drobnej części. Usłyszałem że nie mają już części do tego modelu, a gdy ich poinformowałem że ja mam nową, oryginalną część, tylko wolałbym aby Oni mi to zrobili, to dowiedziałem się, że już nie serwisują tego modelu, nawet odpłatnie...
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    To bardzo kiepska wiadomość. W takim razie lepiej unikać Canona. Łatwo można sobie wyobrazić , że za 10 lat oleją kogoś z 6d m2

  7. #7
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    Cytat Zamieszczone przez dao Zobacz posta
    To bardzo kiepska wiadomość. W takim razie lepiej unikać Canona. Łatwo można sobie wyobrazić , że za 10 lat oleją kogoś z 6d m2
    Idąc taką drogą myślenia, sugeruję w ogóle nic nie kupować

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Idąc taką drogą myślenia, sugeruję w ogóle nic nie kupować
    Niekoniecznie. 5d jest jeszcze ciągle użytkowany przez wielu fotografów. A 17 lat to nie tak aż znowu wiele, żeby olać klientów swojego niegdyś flagowego modelu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Idąc taką drogą myślenia, sugeruję w ogóle nic nie kupować
    Niekoniecznie. 5d jest jeszcze ciągle użytkowany przez wielu fotografów. A 17 lat to nie tak aż znowu wiele, żeby olać klientów swojego niegdyś flagowego modelu.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 043

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    5d nigdy nie byl flagowy, ale na jego miejsce weszlo wiele innych bardzo udanych konstrukcji, które dostaniesz tez za rozsadne pieniądze. Np. 6D był bardzo udanym upgradem. Mniejszy, lżejszy, wiecej mpx, znacznie wyzsze używalne iso, znacznie lepszy ekran, lepsza kultura pracy.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    16

    Domyślnie Odp: Odklejanie się lustra w canon 5d mark I i inne problemy przy zakupie.

    pierwszy full Frame canona nie był flagowcem ? 6d upgradem 5d ? chyba nie trafiłem na forum canona?

    Mniejsza z tym. Jeśli nie naprawiają faktycznie już 5d to pozamiatane.

    --- Kolejny post ---

    pierwszy full Frame canona nie był flagowcem ? 6d upgradem 5d ? chyba nie trafiłem na forum canona?

    Mniejsza z tym. Jeśli nie naprawiają faktycznie już 5d to pozamiatane.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •