Strona 171 z 296 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221271 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 701 do 1 710 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #1701
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    691

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Żona ma iPhone 6S. Robiła zdjęcia ostatnio dziecku stojącemu przy drzwiach. Patrzę na jej ekranie telefonu zaraz po zrobieniu zdjęcia - kurde, ładne. Cienie fajnie podciągnięte, kolorki takie żywsze i ogólnie bardzo ostre zdjęcie! Później przesłała mi je na messengera, otwieram je na monitorze 27 cali i już wcale takie super nie są. Jakieś np kwiatuszki na sukience dziecka widać, ale już włosy jej i spinki do włosów to jedna wielka kupa pikseli, proste linie (kant drzwi np) wyglądają jak ostrze piły do drewna, czyli są poszarpane itp.

    Reasumując - na małym ekranie telefonu różnic pewnie nie zauważymy większych, ale już przeglądanie Facebooka na komputerze choćby odkrywa wszystkie karty.

  2. #1702
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 432

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Frd1ka9acAInYPa.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	11174

    :d

  3. #1703
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    W tym artykule dwa zdania są warte zacytowania. Powinni sobie je wbić do głowy ci, co pieprzą farmazony w rodzaju - pole działania dla klasycznej fotografii się kurczy - albo - fotografia jaką znamy, to przeszłość...

    "Z czasem technologie tego typu zapewne mocno nadszarpną rynek fotograficzny. Ale paradoksalnie mogą też sprawić, że fotografia zyska większą wartość"

    "Z pewnością rozwiązania tego typu w perspektywie czasu mogą zachwiać rynkiem i zmusić niektórych do przebranżowienia, ale paradoksalnie dzięki nim niejeden fotograf będzie także w stanie zawęzić grono odbiorców do bardziej świadomych klientów i podnieść swoje stawki. W końcu tak jak fotografia nie zabiła malarstwa, tak i "sztuczna inteligencja" nie sprawi, że fotografia zupełnie zniknie."
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #1704
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cały czas dyskutujecie sami ze sobą. Z pozycji osób, które nie dość, że potrafią robić zdjęcia, to jeszcze fotografię lubią. Natomiast smartfonowe zdjęcia przeznaczone są dla tych, którzy nigdy nie potrafili ogarnąć zasad ekspozycji, nawet gdy mieli w rękach bardzo dobry sprzęt. Dla nich to jest zbawienie. Żeby tygrysy już nie były różowe.

  5. #1705
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ale od kiedy bardziej dyskutujemy sami ze sobą i nie ma w tych dyskusjach ani krzty aprobaty dla pociągów, przynajmniej Jan P. się nie odzywa i nie raczy nas kolejnymi żenującymi przykładami "stanu techniki obliczeniowej na rok 2023"

    A więc powiedziałbym - Tak trzymać.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  6. #1706
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 365

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja bym oczekiwał po facecie, który taki wątek zapodał, że będzie potrafił zarówno podać fakty, zrobić konkretne, miarodajne porównania, jak i wyciągnąć z nich rzetelne wnioski, a nie będzie pieprzył jakieś kasandryczne przepowiednie bełkotem opartym na nadużywaniu ukośnika o schyłku fotografii zbiorczo zwanej tradycyjną, na co się jeszcze nawet muchy nie gonią.

    Gość, który ma zarówno ten smartfon, jak i rzetelny aparat, powinien już dawno precyzyjnie określić, w którym momencie możliwości tych dwóch sprzętów się schodzą, a w którym się rozchodzą.

    Albowiem to, że smartfon potrafi zrobić przyzwoicie wyglądające zdjęcie 4K jest imponujące samo w sobie, ale to samo- i znacznie lepiej- potrafi każdy aparat fotograficzny, i z każdym obiektywem.

    I nie do nas powinno należeć udowadnianie, że zdjęcie z aparatu zawsze będzie lepsze, ale on sam powinien dojść do tego wniosku, bo ma na czym oprzeć to wnioskowanie.

    Tylko kompletna degradacja własnego progu wrażliwości może uzasadnić taką postawę, że tego wszystkiego do tej pory nie zrobił.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #1707
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    953

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Tak, JP zapodał jakąś tezę i dla rzetelności powinien raz się nią zgadzać a następnie nie zgadzać czyli plusy i minusy, zady i walety, krótko mówiąc analiza swot.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Żona ma iPhone 6S. Robiła zdjęcia ostatnio dziecku stojącemu przy drzwiach. Patrzę na jej ekranie telefonu zaraz po zrobieniu zdjęcia - kurde, ładne. Cienie fajnie podciągnięte, kolorki takie żywsze i ogólnie bardzo ostre zdjęcie! Później przesłała mi je na messengera, otwieram je na monitorze 27 cali i już wcale takie super nie są. Jakieś np kwiatuszki na sukience dziecka widać, ale już włosy jej i spinki do włosów to jedna wielka kupa pikseli, proste linie (kant drzwi np) wyglądają jak ostrze piły do drewna, czyli są poszarpane itp.

    Reasumując - na małym ekranie telefonu różnic pewnie nie zauważymy większych, ale już przeglądanie Facebooka na komputerze choćby odkrywa wszystkie karty.
    Messanger kompresuje chyba nie śle oryginału.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #1708
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Robisz sobie kilka zdjęć komórką, a potem ... https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...w-portretowych
    .

    Mnie zdecydowanie bardziej wq...ia to, że dzięki takim właśnie wątkom pisanych przez innych JP smartfony doszły do głosu i w kwietniu Amazon zamyka DPReview (specjalistyczny portal foto istniejący od 1998 roku - jeśli ktoś na C-B go nie zna).

    Brak mi słów po prostu!!!! Teraz będziemy skazani na takie właśnie pseudo testy smartfonów pisane przez rozmaitych freelancerów piszących sponsorowane kocopoły w internecie na ich temat.

    Amazon zamiótł najbardziej znany serwis o fotografii na świecie. To już koniec dpreview.com Serwis dpreview.com, czyli największy portal zajmujący się tematyką foto i wideo, po 25 latach, kończy nagle działalność. To koniec pewnej epoki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dpreview-1000x943.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	173,2 KB
ID:	11193

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Robisz sobie kilka zdjęć komórką, a potem ... https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...w-portretowych
    No i kolejna sprawa...


    Jeśli ktoś wierzy, że AI na zdjęciach wykonanych smartfonem zrobi za niego świetne zdjęcia portretowe to życzę mu powodzenia!!!!!!!!!!

    Przykładowa moja ostatnia sesja wizerunkowa dla kolegi z podstawówki wykonana w warunkach domowych (politolog, publicysta, przedsiębiorca, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, twórca portalu www.chiny24.com).

    Tzw. przed oraz po:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07005m.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	782,5 KB
ID:	11194

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07005n9m.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	986,4 KB
ID:	11195

    Nie muszę chyba dodawać, która fota jest już po mojej obróbce?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-03-2023 o 08:43
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #1709
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    (...)Messanger kompresuje chyba nie śle oryginału.
    Tak i to masakryczynie, WhatsApp nie kompresuje.

  10. #1710
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    691

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja wiem że Messenger kompresuje ale nawet zdjęcie z aparatu zatrzymuje zdecydowanie lepszą jakość obrazu przez messengera niż zdjęcie z telefonu.

Strona 171 z 296 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173181221271 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •