Strona 248 z 296 PierwszyPierwszy ... 148198238246247248249250258 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 471 do 2 480 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2471
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja przyznam, że na początku trochę inaczej odbierałem JP. Pierw jako kogoś kto jest co prawda zafascynowany aktualnymi możliwościami smartfonów i dzielący się informacjami prasowymi , ale jednak traktujący to z jakąś rezerwą. Później jednak wykrystalizowała mi się zacietrzewiona postać, która nie ma zamiaru przyjmować argumentów drugiej strony, ani się do nich odnosić. Może ta przemiana nastąpiła w ciągu tego roku stopniowo?
    1.
    Na początku (#1) byłem zaskoczony kto i co powiedział, uważałem że to niemożliwe, nic nie wiedziałem o technologii optyki obliczeniowej ale postanowiłem sie doumieć.
    Po wejściu w ten świat, po porównaniu możliwosci foto S20U, S21U, S22U i S23U zrozumiałem że jest realne.
    Że pytanie jest nie czy tylko pytaniem jest kiedy smarffoto będzie miało mozliwosci robienia zdjęć takie jak klasyczne aparaty i robiło zdjęcia o porównywałnej jakości z klasycznymi aparatami.
    2.
    Nigdy nie pisałem (ani tak nie myślę) że smartfoto będzie robiło lepsze jakościowo zdjęcia od aparatów.
    Dziwi mnie dlaczego w tym wątku traktuje się smartfoto jako wroga zamiast jako dodatkową szansę na rozwój hobby.
    Pokazuję rozwój smartfoto, co nowego w tym świecie, a także swoje zdjęcia z porównania smartfon a aparat, swoje zdjęcia z testowego wyjazdu do Stambułu, swoje przykłady możlwości postprocesu i w tym rolę AI....
    Tylko tyle
    3.
    Na jakiej podstawie uważasz że jestem zatrzeciewiony i do jakich to merytorycznych argumentów się nie odnoszę, mógłyś je pokazać w tym wątku ?

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    To redagują chyba te same osoby, które wymyślają "paski" w TVPInfo.
    Mimo indoktrynacji "nie patrz w górę", czasem warto spojrzeć w górę.
    To (w italic) to jest oficjalny komunikat Zeiss

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-06-2023 o 12:17
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2472
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Że pytanie jest nie czy tylko pytaniem jest kiedy smarffoto będzie miało mozliwosci robienia zdjęć takie jak klasyczne aparaty i robiło zdjęcia o porównywałnej jakości z klasycznymi aparatami.
    To akurat jest proste, NIGDY!

    Fizyka jest ścianą, a plastik to nie szkło.

    W dodatku sensory się rozwijają, oprogramowanie też. PS, LR to już nie ta sama bajka. AI tam też jest implementowane.

  3. #2473
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    1.
    nic nie wiedziałem o technologii optyki obliczeniowej ale postanowiłem sie doumieć.
    Mnie się wydaje, że niczego się nie dowiedziałeś, ponieważ mylisz nagminnie pojęcia.
    Jest coś takiego jak optyka obliczeniowa, ale ona nie ma zastosowania w smartfonach.
    Tu możemy mówić o fotografii obliczeniowej.
    To, że smartfon pobiera informacje o odległości z drugiego obiektywu, nie definiuje tego jako optyki obliczeniowej,
    to jest nadal optyka geometryczna.

    To (w italic) jest oficjalny komunikat Zeiss
    Tak, rozumiem. Ale komunikaty są tworzone na potrzeby zleceniodawcy.
    W marketingu i polityce rzadko pokrywają się z prawdą.
    Zaiss dostał po pupie, bo nie został dopuszczony do nowych bagnetów Canona i Nikona.

  4. #2474
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Smartfonowy wątek i wypowiedzi Jana P. można porównać do kucharskiego bloga w którym kucharz amator w każdym swoim wpisie zanudza czytelników opisami potraw wprost przeklejonymi z reklam producentów zupek instant z torebki. Jednocześnie nie potrafi żadnej zupki instant samemu przygotować, bo nie potrafi ze zrozumieniem przeczytać przepisu na opakowaniu torebki.

    Odpowiadając na wpisy JP dajecie mu "paliwo" na kolejne bezsensowne wykminy.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 08-06-2023 o 12:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #2475
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Odpowiadając na wpisy JP dajecie mu "paliwo" na kolejne bezsensowne wykminy.
    Nie stać mnie na dragi, to czytam wątek Jana i paski w Info.
    Czymś trzeba poprawiać sobie humor.

  6. #2476
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 340

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nie szkodzi jak dragi, ale trzeba przyznać, że uzależnia. Nawoływania "nie piszcie, to wygaśnie" nie przynoszą skutku.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #2477

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Żadna ilość dowodów nie przekona idioty.

    M.Twain

  8. #2478
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    https://www.dpreview.com/news/030851...photo-industry
    Zeiss zaprzeczył sugestii, że opuścił przemysł fotograficzny.

    Zeiss nie wycofał się z rynku obiektywów fotograficznych.
    Proste spojrzenie na https://www.zeiss.com/consumer-produ...otography.html lub amazon.com pokazuje, że nadal promujemy i sprzedajemy nasze obiektywy fotograficzne.
    Ale musimy spojrzeć prawdzie w oczy. W pierwszych miesiącach pandemii światowy rynek znacznie i nieodwracalnie spadł. A firmy muszą się dostosować.

    I oczywiście wnosimy naszą unikalną wiedzę do obrazowania mobilnego. Ponieważ jasne jest również, że konsumenci, a także ambitni i profesjonalni fotografowie, coraz częściej preferują swoje smartfony do fotografii całodziennej.


    Czyli nie wycofują się bo sprzedają to co mają ale rozwój obiektywów przenoszą do smartfoto.

    jp
    Janie ale nie róbmy ladacznicy z logiki ...
    Nie wycofują się z obiektywów ale już ich nie będą robić do aparatów....
    ...czekaj...
    to mi zupełnie przypomniało: "oni hymn znają ale nie umieją" /CK. Dezerterzy/ ....

    To czysty marketing - trudno żeby firma ogłosiła, że nie będzie już produkować obiektywów mając ich jeszcze tysiące na półkach w magazynach i sklepach. Przecież zarząd zje na surowo tych co wypuścili takiego bąka. To dementi jest i tak żałosnym przyznaniem się do porażki i nie ma bata żeby nie wpłynęło negatywnie na sprzedaż.


    Cytat Zamieszczone przez Karlbuk Zobacz posta
    Żadna ilość dowodów nie przekona idioty.

    M.Twain
    Ale to tak piszesz że niby o tych paskach? ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #2479
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ze strony podlinkowanej przez Dpreview/Jana.
    Pokaz "Brand Partnerships" Zeiss/Sony
    What is the "ZEISS Look" in Smartphones?
    Narazie poczekam, jak dokończą tę autostradę, bo puszczenie pociągu przed jej ukończeniem, nie wróży nic dobrego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zeiss-mobile-imaging-dedicated-technologies-zeiss-look-distortion-gallery-01.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	1,28 MB
ID:	13322

  10. #2480
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    trzeba kupować cajsy bo tak szybko odchodzą - taki cajs to lokata kapitału, wszystkie będą kultowe
    EOS 3, 5D, R5

Strona 248 z 296 PierwszyPierwszy ... 148198238246247248249250258 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •