Strona 176 z 296 PierwszyPierwszy ... 76126166174175176177178186226276 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 751 do 1 760 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #1751
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jak ja powiem, co chcę na zdjęciu, a jeszcze AI to zrobi, to mnie wsadzą do więzienia
    będziesz tłumaczył że to nie ty - niech wsadzają AI, a jak wsadzą to będziemy słać paczki z filmami.
    EOS 3, 5D, R5

  2. #1752
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Z okrutnym żalem muszę stwierdzić, że aparat foto-video Sony ZV-E1 zmiata możliwościami filmowymi AF z wykorzystaniem AI wszystkie "filmujące" smartfony pod dywan A do tego to maleństwo jest wielkości typowego smartfona

    Spocznij! Od dziś można już wyrzucać filmujące smartfony do śmietnika

    Aparat pozwala rejestrować materiał filmowy o rozdzielczości 4K (QFHD) w 10-bitowym formacie 4:2:2, z indywidualnym odczytem wszystkich pikseli matrycy. Użytkownik może więc wykorzystać twórcze możliwości pełnoklatkowego przetwornika z A7S III i nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości 4K bez efektu mory i postrzępionych krawędzi obiektów.

    Standardowo obsługiwanym formatem zapisu jest 4K 60p. Użytkownicy serwisu Creators’ Cloud mogą dodać obsługę formatu 4K 120p i tworzyć bardzo płynne ujęcia w nawet 5-krotnie zwolnionym tempiexii. Nagrywanie w zwolnionym lub przyspieszonym tempie w trybie S&Qxiii, w formacie XAVC S-I 60p z maksymalną przepływnością 600 Mb/s (4:2:2, 10 bitów, H.264, All-I)xiv, pozwala uzyskać wyjątkową jakość obrazu. Po dodaniu odpowiedniego rozszerzenia format XAVC S umożliwi rejestrację obrazu z szybkością 240kl./sxv w celu pokazania dynamicznego sportu i szybkich akcji na ujęciach o rozdzielczości Full HD w nawet 10-krotnie zwolnionym tempie.

    Ponad 15-stopniowy zakres dynamiki tonalnejxvi pozwala rejestrować naturalnie wyglądający obraz w różnych warunkach oświetlenia, bez utraty detali w cieniach i światłach. Standardowy zakres czułości ISO aparatu wynosi od 80 do 102 400. Podczas fotografowania można go rozszerzyć do 40–409 600, a w przypadku filmowania do 80–409 600.


    Najważniejsze nowinki techniczne odnośnie AF z wykorzystaniem AI:

    Automatyczne kadrowanie filmów przez sztuczną inteligencję
    Automatyczne dostosowywanie kadru w celu wyróżnienia głównego obiektu


    Dzięki technologii rozpoznawania obiektów z użyciem sztucznej inteligencji możliwe jest automatyczne kadrowanie. Funkcja ta automatycznie steruje kompozycją ujęcia filmowego w taki sposób, aby główny obiekt zajmował najważniejsze miejsce w kadrze. W rezultacie nawet po zainstalowaniu aparatu na statywie kadrowanie jest na bieżąco korygowane, a ujęcie wygląda jak nakręcone przez doświadczonego kamerzystę.

    System AF z rozpoznawaniem w czasie rzeczywistym
    Szacowanie postawy człowieka z wykorzystaniem modelowania szkieletu


    Innowacyjny procesor SI w aparacie ZV-E1 dokładnie rozpoznaje ruch z użyciem danych o kształtach obiektu, dzięki czemu o 60% lepiej identyfikuje oczy ludzkie14. Technologia szacowania postawy człowieka rozpoznaje pozycję ciała i głowy. Pozwala to śledzić ostrość osoby, która jest odwrócona od aparatu lub nosi maseczkę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sony ZV E1.JPG
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	168,6 KB
ID:	11523

    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-03-2023 o 15:21
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1753
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Fajny gadżet, ale to entelegentne kadrowanie mi się, póki co, nie podoba - sprawia wrażenie cokolwiek chaotycznego i spóźnionego w stosunku do ruchu obiektu. Ale co ja tam wiem o tiktoku. :P
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  4. #1754
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez FlatEric Zobacz posta
    Fajny gadżet, ale to entelegentne kadrowanie mi się, póki co, nie podoba - sprawia wrażenie cokolwiek chaotycznego i spóźnionego w stosunku do ruchu obiektu. Ale co ja tam wiem o tiktoku. :P
    Nie nie! nie o to chodzi!!!!

    Pisząc powyższe miałem na myśli Cinematic Mode - nowy tryb nagrywania dostępny we wszystkich nowych iPhone’ach. W trybie Cinematic Mode można nie tylko rozmyć tło za filmowaną osobą, ale też robić przejścia ostrości pomiędzy planami i obecnie w rozszerzonej wersji mamy to zaimplementowanie do aparatu foto z trybami filmowymi wielkości smartfona




    Aparaty foto-video Sony ZV-E1 wyposażono w błyskawicznie działający tryb auto, rozmazywanie tła czy tryb prezentacji produktu, automatyczne centrowanie w kadrze przemieszczającego się obiektu albo dynamiczny tryb stabilizacji, który kosztem większego przycinania stabilizuje w większym stopniu obraz. Dodane też są tryby cinematic - w sumie aż 16 różnych wariantów.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-03-2023 o 15:57
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #1755
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Z okrutnym żalem muszę stwierdzić, że aparat foto-video Sony ZV-E1 zmiata możliwościami filmowymi AF z wykorzystaniem AI wszystkie "filmujące" smartfony pod dywan A do tego to maleństwo jest wielkości typowego smartfona
    ....
    Pomijając inne braki to ten aparat jest tak "wielkości smartfona" jak passat w dieslu przyszłością motoryzacji ...
    ... ale aparacik ładny .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 31-03-2023 o 01:59
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1756
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Od dwóch dni szukam smartphona dla żony. Panowie ileż marketingowego bełkotu w tym wszystkim, masakra jakaś. Jedyne co podniosło moje emocje, to reklama nowego xiomi z aparatem i filtrami leica. Oni się tam nie bawią w hasła że terminator dogłębnie przeanazizuje i poprawi twoje zdjęcie a nawet ugotuje zupe. konkretne charakterne dla leica street foto w reklamie! Tak czy siak 6500zł!!!!!!!! za telefon przy trójce małych dzieci.... trzeba upaść na głowę... lub mieć 13 lat... bo wg reklamowych sloganów osiągnę to samo xiomi za 1800zł
    Tak czy siak wybiłem z głowy żony iphona nowego baaa nawet wybiłem 3 letniego iphona za ponad 3 koła

    Reasumując. Zmowa jedna wielka albo tanio i byle jak albo mega drogo i wszędzie to samo.
    Doradzicie coś do 2 koła?

  7. #1757
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    929

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Xiomi x5 pro poco
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #1758
    Dopiero zaczyna Awatar robert_b
    Dołączył
    Jan 2023
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Galaxy A53 5G. Małżonka dostała i bardzo sobie chwali.
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    https://www.blaszczak.pl

  9. #1759
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Swoją drogą ciekawe dlaczego w żadnych testach czy rankingach Samsung nie dostaje się do pierwszej dziesiątki najlepszych smartfonów (pod kątem fotografii).

  10. #1760
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Swoją drogą ciekawe dlaczego w żadnych testach czy rankingach Samsung nie dostaje się do pierwszej dziesiątki najlepszych smartfonów (pod kątem fotografii).
    Wczoraj byłem w sklepie i sprzedawca na uszach stawał by kupić Samsunga. Najlepsze zdjęcia, procesery i cała reszta najlepsza a wszystko inne poza iphonem to to samo i gorsze od samsunga. Wg niego brak słuchawek i ładowarki to klasa premium. Smutne to strasznie

    Co sadzicie o oppo reno 8t ?

Strona 176 z 296 PierwszyPierwszy ... 76126166174175176177178186226276 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •