Strona 1 z 296 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Niespodzianka od menedżera Sony: Jakość obrazu smartfonów w 2024 r. przewyższy jakość bezlusterkowców

    https://www.sonyalpharumors.com/surp...meras-in-2024/

    ...widać już początek autostrady do muzeum dla aparatów foto ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    On tylko expects that.
    Powiem tyle że po 4 latach przesiadlem sie z ajfona se na 12pro i poza tym że ma 3 lensy, hdr i 4k/60 to w samym obrazku niewiele sie zmienilo, jak była akwarela tak dalej jest.
    (A naiwnie się łudziłem, że może z tymi 13mm na uwa nie będę musiał już targać sigmy 12-24).
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    On tylko expects that.
    Powiem tyle że po 4 latach przesiadlem sie z ajfona se na 12pro i poza tym że ma 3 lensy, hdr i 4k/60 to w samym obrazku niewiele sie zmienilo, jak była akwarela tak dalej jest.
    (A naiwnie się łudziłem, że może z tymi 13mm na uwa nie będę musiał już targać sigmy 12-24).
    Ale :
    a. 2 lata temu w S wydzielono dział który ma się zajmować tylko matrycami
    b. powiedział to facet
    - który odpowiada z biznes matrycowy w firmie która jest teraz potentatem na tym rynku
    - facet ktory decyduje co i jak będzie rozwijane i ile będzie kosztować "w sklepie"

    No cóż, trzeba poczekać jeszcze te 2-3 lata na kupno smartfona głównie do fotografowania.

    Dla mnie ta wypowiedź świadczy że w muzeum techniki, w dziale foto, nad półką gdzie leżą lustrzanki jest już montowana półka na aparaty bez wymiennej optyki.
    A następna (za 4-6 lat) półka to będzie chyba dla systemu APS-C

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-05-2022 o 09:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    nad półką gdzie leżą lustrzanki jest już montowana półka na aparaty bez wymiennej optyki.
    ale tak już jest od kilku lat
    kupno małego kompaktu z dobrą jakością fot za 1500zł jest dziś niemożliwe, a 10 lat temu to był dominujący segment - ten segment został zupełnie wyparty przez smartfony (mały kompakt z dobrą jakością fot mam na myśli matrycę conajmniej 1/18", nie przepakowany pixelami, gdzie przy ISO 100 nie ma kaszany na niebie - taki jak stary dobry Canon a610).

    gdy rodzice rozwalili kolejny aparat jaki im kupiłem 2 lata temu szukałem czegoś lepszego i nie było, ostatecznie po kilku tygodniach stanęło na używanym G7X MkII, aparacie który jest już wiekowy, a jest wciąż sprzedawany, a jego cena ciągle rośnie (choć wg praw elektroniki po 6 latach powinna wyraźnie zmaleć).

    Może i tak będzie, ale wciąż - tylko do statycznych fot, tylko gdy matryca będzie duża i miała wybitne osiągi, w połączeniu z dużą optyką i ultrainteligentnymi algorytmami do rozmazywania tła, bo te są teraz karykaturalne.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    On tylko expects that.
    Powiem tyle że po 4 latach przesiadlem sie z ajfona se na 12pro
    powiem tyle ze niedawno przesiadłem się z ajfona SE na ajfona 13 i to jest przepaść jeśli chodzi o jakość zdjęcia
    widziałem to od jakiegoś czasu, zwłaszcza jak na wyjazdach staliśmy w paru i każdy robił zdjęcie- oni mieli topowe fony ja SE
    jeśli nie dostrzegasz różnicy tzn ze rób zdjęcia czymkolwiek i miej FUN
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    mam fun, ale pogodziłem się też z tym, że ajfon w 13mm, czy nawet w jego "tele" 52mm nie zastąpi ani UWA ani 50tki
    i nie widzę na razie możliwości aby w kolejnych 2-3 latach to się zmieniło
    może w kolejnej dekadzie
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    zastąpi, wszystko zależy jaki jest cel zrobienia zdjęcia
    małpki pójdą do lamusa bo nie widzę dla nich miejsca przy najnowszych fonach,
    który zawsze jest pod ręką i od razu można zdjęcie przesłać
    ja już kolejny wyjazd tylko z ajfonem , jasne ze niektóre zdjęcia wolałbym mieć zrobione moim R ale nie zawsze są warunki na zabranie aparatu- ajfon jest zawsze w kieszeni
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 29-05-2022 o 12:30
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Tylko że Mr Terushi Shimizu mówi (o ostatnim bastionie obrony tych aparatów) o jakości zdjęć.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #9
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Bastionem aparatów są obecnie obiektywy, których dobór pozwala osiągnąć rzeczy kompletnie niemożliwe dla smartfonów.
    Żaden smartfon nie oferuje sensownego tele.
    Żaden smartfon nie oferuje sensownego makro.

    Te dwie rzeczy to największe zalety dedykowanego sprzętu foto i jakoś nie zanosi się, żeby miało się to jakkolwiek zmienić.

    A poza tym jeśli chodzi o jakość obrazu, to też nie jest tak różowo i smartfony sprzętu z dużymi matrycami pod pewnymi względami nie dogonią nigdy (chyba, że te drugie przestaną być rozwijane).
    Telefon radzi sobie w ciemności tylko przy scenach statycznych, bo przy dynamicznych nie ma czasu na zrobienie serii i uśrednianie.
    Telefon nie ma najmniejszych szans tam, gdzie ilość detali ma jakiekolwiek istotniejsze znaczenie.
    Podobnych problemów znajdzie się sporo. Za 2 lata, to może przeciętny człowiek osiągnie lepszą jakość u cioci na imieninach.

  10. #10
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Tylko że Mr Terushi Shimizu mówi (o ostatnim bastionie obrony tych aparatów) o jakości zdjęć.

    jp
    Nie wiem czy to prawda /jeśli rzeczywiście w Sony mają takich wróżbitów to współczuję/, bo tak może mówić ktoś kto nie ma bladego pojęcia o tym czym jest fotografia. Musiałby też nie wiedzieć co się składa na zdjęcia szczególnie te robione dla celów komercyjnych.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 1 z 296 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •