Strona 66 z 296 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #651
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    @candar, ale zapomniałeś chyba o czymś... Podstawowym pożywieniem much, jest krowie łajno, nie zaś kanapka, czy dajmy na to, risotto. My cały czas poruszamy się w obszarze fotografii amatorskiej (przynajmniej większość z nas), natomiast środowisko, którego dotyczą te wszystkie proroctwa, to jest coś zupełnie innego. Ilu fotoamatorów ogląda swoje zdjęcia "na tablecie, telefonie, czy telewizorze 4k"? Bo ja nie znam nikogo takiego.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 05-10-2022 o 08:56
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #652
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jakość zdjęć ze smartfona dzięki fotografii obliczeniowej będzie się niewątpliwie poprawiać i trudno nie zauważyć tego trendu, jednakże jak on się ma do potrzeb ludzi rozglądających się za obiektywami 1,2/85 do FF?! Widzę zdjęcie JP z jakiejś tureckiej biedry zrobione ekwiwalentem ogniskowej 70 mm i ono jest ostre po horyzont. Samo w sobie nie jest złe, ale o możliwościach jakie daje sterowanie normalną przesłoną jeszcze długo nie będzie mowy. Smartfony mogą być przydatne nawet dla fotografa, ale jako uzupełnienie sprzętu, który może korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wszelkiej optyki, a nie tworzyć obrazki z obłędną GO przerabianą później na jakieś do ptaszka niepodobne mazaje w obróbce matematycznej.
    To prawda, dla tych dla których GO jest ważna muszą zrezygnować ze smartfoto albo pogodzić się jej brakiem. Zgadzam sie że symulowanie GO w niektórych trybach fotografowania to porażka.

    Nie znam dokładnie metod fotografii obliczniowej ale myślę że odwzorowanie GO na zdjęciu jest prawie niemożliwe.
    Można znać odległość ostrzenia, ogniskową (FF) znamy ale by wszystkie obiekty na płaskim, 2 wymiarowym zdjęciu odpowienio "rozostrzyć" to do nich wszystkich trzeba by znać odległość.

    jp

    PS
    Prawie niemożliwe bo przecież obiektyw którym robimy zdjęcie ma jakąś (znacznie większą ale jednak) GO. Gdyby więc założyć że korzystając z tego istniejącego pogorszenia ostrości odpowiednio korgujemy (zwiększmy) rozostrzenia to .... ?
    Ale to by chyba musiała być aptekarska jakość optyki by to zrobić
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-10-2022 o 09:17
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #653
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    @candar, ale zapomniałeś chyba o czymś... Podstawowym pożywieniem much, jest krowie łajno, nie zaś kanapka, czy dajmy na to, risotto. My cały czas poruszamy się w obszarze fotografii amatorskiej (przynajmniej większość z nas), natomiast środowisko, którego dotyczą te wszystkie proroctwa, to jest coś zupełnie innego. Ilu fotoamatorów ogląda swoje zdjęcia "na tablecie, telefonie, czy telewizorze 4k"? Bo ja nie znam nikogo takiego.
    Już za chwilę JP kupi nowiuśki smartwatch Samsunga z aparatem foto i znowu zaczną się dywagację na temat wyższości smartwatchów nad aparatami foto: https://www.zegarek.net/zegarki/smar...-aparatem.html
    "Smartwatch z aparatem przyda się na spacerach, w czasie spotkań z przyjaciółmi i podczas zwiedzania nowych miejsc. Okaże się też niezastąpiony w trakcie treningu, kiedy chwycenie telefonu jest utrudnione. Wreszcie wykorzystasz go do szybkiego uwiecznienia ważnych informacji, np. ogłoszenia czy dokumentu."



    ps.
    sorry, że podsunąłem JP ten pomysł
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-10-2022 o 09:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #654
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja podsunę jeszcze jeden pomysł. Chodzi o to, że fotografia obliczeniowa już zna odległość od obiektu i to od dawna. Gdyby Jan zechciał poczytać trochę poważniejszych materiałów, a nie tylko materiały marketingowe, to może by o tym wiedział. Wynalazek, który umożliwia odczytanie odległosci, to tzw "przysłona kodowana, robiąca przekształcenie konwolucyjne w paśmie optycznym". Poczytałbym też o "plenoptyce", która jest stosowana nie tylko w fotografii, ale przede wszystkim w filmie i to juz od 2004 roku.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #655
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Wg Jana (CB 118129, 1 - 652 i dalej) postępuje zrównanie populacji klientów Biedronki z populacją fotoamatorów, ba, nawet fotografów Bacz wszakże, Janie, że nikt Cię tak nie podp.... na komendę, jak Twój smartfon, albo nawet czajnik elektryczny Zapomniałeś włączyć GPS i nie wiesz, gdzie zrobiłeś zdęcie? To wyślij maila z zapytaniem do NSA i podaj tylko datę, i godzinę, wykonania fotki
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #656
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja kupuję w Biedronce.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #657
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Ja kupuję w Biedronce.
    Ja też, ale na kilkadziesiąt osób wokół praktycznie każdy ma smartfona, a mało kogo można podejrzewać o fotograficzne ciągoty.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #658
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Mimo, że nasz sympatyczny autor nie odpowiada na zadawane pytania, nie trzyma się zaproponowanej treści wątku, nie przedstawia żadnych argumentów na stawiane tezy, cytuje fragmenty ulotek reklamowych i bez sensu wtrąca przypowieści o nasa, autostradach i swojej roli prekursora fotografii cyfrowej w Polsce, to staram się go zrozumieć. Też jestem tym faktem zaskoczony.
    Otóż Jan ma niewątpliwie racje pisząc, że smartfony wybitnie skoszą rynek aparatów fotograficznych. Nie trzeba być tu jasnowidzem, ani mieć kontaktów w nasa, bo to przecież już się dzieje. Pewnie 99% ludzi wybierze docelowo komórkę jako narzędzie do kręcenia filmów i robienia zdjęć. Dlaczego? Z braku umiejętności, z lenistwa, z wygody. Może czasem z ciekawości. Natomiast szczerze wątpię, by narzędzie to zadowoliło przez najbliższych naście lat osoby kochające fotografię (fotoamatorów) lub tych, którzy robią to zawodowo. Z tysiąca przyczyn, których nie będę tu wymieniał, bo dla wszystkich są oczywiste. I tego między innymi Jan też dowiódł. Prezentowane przez niego fotki z Samsunga są katastrofalne. A raczej nie katastrofalne, a po prostu takie, jak z telefonu być powinny. Nadające się do oglądania na telefonie, do zamieszczania w socialach i zadawalające dla korzystających z tychże źródeł. Niewiele się różnią od tego, co aparaty dawały już naście lat temu. Mam wątpliwości czy nawet przywołany tutaj tv 65” 4k jest dobrym miejscem do prezentacji takich zdjęć. Może gdy szczegóły dla widza nie są istotne, a i sam tv nie będzie wysokich lotów. Może, gdy jesteśmy u cioci na imieninach.
    Aparaty cyfrowe w obecnej formie przetrwają tak długo, aż nie zostanie zaimplikowana kompletnie inna forma zapisu i przetwarzania obrazu. I to będzie rzeczywisty skok technologiczny. Bo wyrzucenie lustra, wizjer elektroniczny czy fotografia obliczeniowa to nie są żadne wybitne innowacje. Raczej połączenie odpadów z technologii wojskowych z chęcią skrojenia kosztów przez producentów. Oczywiście w związku ze spadającą sprzedażą aparatów i obiektywów płacić będziemy za nie jak za norweski gaz.
    Jan zamieszczonymi zdjęciami dowiódł, że nawet jeden z nowszych telefonów nie ma startu do aparatów cyfrowych przy wykorzystaniu go w fotografii podróżnej. Ale czy mnie przekonał? Nie. Ponieważ tysiące ogarniętych fotografów wykorzystałoby to narzędzie lepiej. Ponieważ – i tu niestety miły nie będę – ciągle uważam, że Jan zwyczajnie nie potrafi robić zdjęć. Nie ma do tego ręki, nie zna zasad kompozycji, nie potrafi kadrować i na bakier mu z manualną obsługą jakiegokolwiek posiadanego sprzętu. Ale to jego prawo. Natomiast dla przypomnienia Jan kiedyś wrzucił na forum całkiem przyzwoite zdjęcia z którejś swojej wycieczki. Okazało się wówczas, że zrobił je … telefonem. Więc urządzenie, które eliminuje potrzebę posiadania wiedzy przy fotografowaniu jak najbardziej będzie dla niego właściwym wyborem i źródłem zadowolenia. Więc zgadzam się z tezą, że dla milionów, jeśli nie miliardów ludzi, smartfon jest właściwym i jedynym słusznym narzędziem. Więc niech mu na zdrowie będzie.

  9. #659
    Uzależniony Awatar cybulski
    Dołączył
    Aug 2022
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    889

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Smarfony to komputery z interfejsem foto, gpsem, wifi, blututem, żyroskopem i bóg wie czym, opatrzone w system bazujący na Linuksie (ios oraz Android), z możliwością instalowania dodatkowego oprogramowania. Nie dziwota że są to uniwersalne urządzenia które ma się zawsze pod ręką bo jescze można przez to gadać, pisać lub prowadzić video rozmowy na komunikatorach. Dla 99 procent populacji jest to już narzędzie w zupełności wystarczające do wszelakiej aktywności cyfrowej,szczegolnje ze w procesorze jest zawieranych coraz więcej zaawansowanych funkcji.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 05-10-2022 o 18:24
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #660
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Wyjazd ze smartfonem (intensywne wielogodzine zwiedzanie, różne sytuacje zdjęciowe) miał dać odpowiedź na kilka pytań.

    1. Nadal twierdzę że w świecie smartfoto brakuje (zaawansowanego) wizjera ale problem okazał się mniej istotny niż sądziłem
    2. Normalnie (wciągu doby) robię mało zdjęć ale testowałem różne tryby/ustawienia i było ich znacznie więcej (około 100) ale naładowanie aku nie spadło poniżej 20%
    3. Uchwyt który miałem sprawdził się znakomicie, polecam
    4. Cała wymyślona logistyka wokołozdjęciowa (gdzie smartfon by łatwo/szybko odkładać/fotografować, było bezpiecznie, butelka z wodą, pieniądze/zakupy, ....) jest ok
    5. Wiele się doumiałem ale nadal jednak mam kłopoty z palcologią (przełącznie pomiędzy trybami, zmiana ustawień, ...)

    Doświadczenie z technologii klasycznej fotografii cyfrowej nie do końca można przenieść do znacznie bardziej skomplikowanej technologii obliczeniowej.
    S22 ma 4 różne obiektywy i 4 matryce. Gdy fotografuje się jednym z obiektywów i się go zasłoni "na stałe" to tylko na chwilę zabraknie obrazu i następnie pojawi sie obraz z tym samym kadrem. Ponoć są sytuacje gdzie obraz jest składany z 3 różnych obiektywów/matryc.
    Robimy zdjęcia w tej samej sytuacji zdjęciowej dwoma różnym programami, mamy 2 pliki dng, te same zapisy w Exif a obrazy na monitorze są jednak różne

    jp

    PS
    https://shiftcam.com/products/progrip
    Jest dostępny w Polsce
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-10-2022 o 20:23
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 66 z 296 PierwszyPierwszy ... 1656646566676876116166 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •