Strona 62 z 296 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #611
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 362

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Czy nie dociera do Ciebie bezsens tego co robisz/oceniasz/piszesz ?
    - szerokość zdjęcia np. z S22 to 12000 pix, (#606)
    - crop tego zdjęcia z tym co widać na ekranie to szerokość 3680 pix i takie wysłałem
    - ale to co portal wyświetla (to widzisz, to możesz ściągnąć) ma szerokość tylko 875 pix. czyli wszystkie (mniejsze) szczegóły zostały uśmiercone
    Każde, jakiekolwiek powiększanie tego obrazu to TYLKO dodawanie "PUSTYCH" pikseli....i tyle

    I to zarówno ze zdjęcia ze smartfonu jak i (klasycznego aparatu foto z najwyższej półki rozdzielczości/ostrości) A7R3

    jp
    A kiedy Ty zrozumiesz, o czym się do Ciebie pisze? Po pierwsze, nie wysłałeś zdjęcia w takim rozmiarze, o jakim mówisz. Na monitorze wyświetla mi się szerokość 1280 p (bo mam monitor 2560 x 1440), ale po podglądzie zdjęcia jest to raptem 2135 p. No dobra, to jest krop z S22, ale zdjęcie z A7 w 100 kropie nie jest aż tak kiepskie, a żeby było, to musiałeś je powiększyć do tego rozmiaru, bo sam tak napisałeś. A ja pytam: po co?
    No i co z tym czasem migawki, bo dalej nie wiem?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #612
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    S22, automatyczne jpg, 13mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13mm.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	2,21 MB
ID:	9218

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #613
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 362

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    S22, automatyczne jpg, 13mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13mm.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	2,21 MB
ID:	9218

    jp
    No i co w związku z powyższym? Zdjęcie jest miękkie nawet w widoku ekranowym 1280 p, a w widoku 2000 p nic nie jest ostre. Naprawdę to nasz czeka i nie ma odwrotu?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #614
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    S22 automatyczny jpg, 23mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24mm.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	2,22 MB
ID:	9219

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #615
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Mam propozycję. To co pisze, a właściwie to co pokazuje JP nas irytuje. Tytuł wątku jest ogólny a tu mamy wywody na temat w sumie konkretnego Samsunga S22. Nasze pytania czy uwagi do JP pozostają bez odpowiedzi. W sumie można zamknąć ten watek, ale JP zapewne chce kontynuować, katując nas beznadziejnymi od strony technicznej zdjęciami.
    Zmienię tytuł wątku.Zastanawiałem sie też nad jego zamknięciem.
    Nie wiem na ile sobie zdajecie sprawę, że dolewacie paliwa do wątku, który przez to żyje. Taka to już reguła na forach głównie (na FB mniej, tam się jest mniej anonimowym, no i tam jest więcej contentu), że czym bardziej kontrowersyjne wątki tym one są dłuższe, ludziom puszczają nerwy itd itd. Ba, niektórzy użytkownicy 'kochają" się sprzeczać i specjalnie piszą kontrowersyjne nawet dla nich samych rzeczy, byle podkurzyć kogoś innego. W efekcie bezsensowne sprawy są najbardziej rozdmuchiwane. Próbowałem się odwołać do JP, ale bezskutecznie. Nic tu nie wskóramy. Szkoda czasu, to nie ma sensu.
    Przenieście swoją aktywność w inne miejsca forum. Pooceniajcie zdjęcia, udzielcie rad początkującym itp.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  6. #616
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    S22 automatyczny jpg, 70mm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70mm.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	3,48 MB
ID:	9220

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mam propozycję. To co pisze, a właściwie to co pokazuje JP nas irytuje. Tytuł wątku jest ogólny a tu mamy wywody na temat w sumie konkretnego Samsunga S22. Nasze pytania czy uwagi do JP pozostają bez odpowiedzi. W sumie można zamknąć ten watek, ale JP zapewne chce kontynuować, katując nas beznadziejnymi od strony technicznej zdjęciami.
    Zmienię tytuł wątku.Zastanawiałem sie też nad jego zamknięciem.
    Nie wiem na ile sobie zdajecie sprawę, że dolewacie paliwa do wątku, który przez to żyje. Taka to już reguła na forach głównie (na FB mniej, tam się jest mniej anonimowym, no i tam jest więcej contentu), że czym bardziej kontrowersyjne wątki tym one są dłuższe, ludziom puszczają nerwy itd itd. Ba, niektórzy użytkownicy 'kochają" się sprzeczać i specjalnie piszą kontrowersyjne nawet dla nich samych rzeczy, byle podkurzyć kogoś innego. W efekcie bezsensowne sprawy są najbardziej rozdmuchiwane. Próbowałem się odwołać do JP, ale bezskutecznie. Nic tu nie wskóramy. Szkoda czasu, to nie ma sensu.
    Przenieście swoją aktywność w inne miejsca forum. Pooceniajcie zdjęcia, udzielcie rad początkującym itp.
    Szanowny moderatorze, PREMIUM member

    Założyłem ten wątek Aparaty foto a samrtfony.
    Porównuję sposób fotografowania i wyniki fotografowania z tego/tym sprzetem co mam, A7R3 oraz S22, wady i zalety abu technologii, pokazuję jakie zdjęcia robi smartfon

    Prawdą jest natomiast że merytorycznej dyskusji na argumenty jest (prawie) zero.

    Nie dziwi mnie natomiast akurat Twoja propozycja zamkniecia wątku, zakazu pisania o nowej technologii fotografowania, wadach i zaletach obu, Twoja irytacja
    Gdyby szefowie NASA prezentowali taką mentalność to nigdy nie postałyby nawet plany podróży na księżyc.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-10-2022 o 15:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #617
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Zapomniałem napisać zdjęcia że #612, #614, #616 to są jpg automatycznie "ustawiane/obrabiane" przez (nowe, wersja 1, ograniczenia sprzętowe) oprogramowanie ExpertRAW w którym powstają równolegle pliki dng. Kolory i hdr plików jpg i dng są różne.
    W oprogramowaniu podstawowym Aparat (wersja 13) jest kilkanaście trybów fotografowania w tym także PRO w który także postaję dng i jpg. I one też dają inny "obrazek" niż dng i jpg z Expert RAW

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-10-2022 o 15:59
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #618

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Moja żona jak jestesmy gdzieś gdzie warto zrobic zdjęcie i jej robię to zawsze mówi "zrób mi jeszcze moja komórką bo robi lepsze zdjęcia bo zmarszczek nie widać, ten Twój aparat robi takie, że widac każdą"
    Ot i róznica pomiędzy aparatem w telefonie a prawdziwym aparatem.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #619
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Przenieście swoją aktywność w inne miejsca forum. Pooceniajcie zdjęcia, udzielcie rad początkującym itp.
    Bardzo dobra decyzja.

    Co do aktywności w "innych miejscach" zauważyłem przeniesienie inwektyw z forum do wiadomości prywatnych C-B przez osoby uważające się za anonimowe Widać, że niektórym osobom wybitnie brakuje wątku w którym mogliby wylewać pomyje na innych użytkowników.

    ps.
    kiedyś próbowałem przekazywać rady dotyczące zdjęć, ale dawno już tego nie robię. Obecnie każdy użytkownik smartfona i aparatu fotograficznego to JASZCZOMP fotograficzny mający w małym palcu wiedzę dotyczącą swojego systemu i zdjęć.



    Odnośnie tematu wątku zapodam na koniec link: https://www.sonyalpharumors.com/afte...4HEAHBUbmstxKM
    z konkluzją: "zdjęcie zrobione Samsungiem o rozdzielczości 100 MP to nie to samo, co obraz 100 MP zrobiony aparatem średnioformatowym. Nie da się oszukać fizyki"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-10-2022 o 17:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #620
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Założyłem ten wątek Aparaty foto a samrtfony.
    Porównuję sposób fotografowania i wyniki fotografowania z tego/tym sprzetem co mam, A7R3 oraz S22, wady i zalety abu technologii, pokazuję jakie zdjęcia robi smartfon

    Prawdą jest natomiast że merytorycznej dyskusji na argumenty jest (prawie) zero.
    Wiesz, pisząc Smartfony uogólniasz to na wszystkie modele. jak sam przyznajesz piszesz o S22. Więc taki tytuł zostanie.
    Co do merytoryki to sam nie odpowiadasz na pytania, np ostatnie o róznice w ISO czy czasach. Odrzucasz pytania bo nie znasz odpowiedzi. Może się zastanów skąd są różnice i jaki mają wpływ na obraz.
    Rzetelne porównania powinno się robić przy takiej samej ekspozycji i używając obiektywów o takich samych kątach widzenia. To ostatnie jeszcze jakoś czasami spełniasz, ale czas ISO przysłona użyte w smartfonie i w FF są diametralnie inne.
    Masz w Samsungu tryb manual? Weź smartfon w uchwyt, daj czas 8 s i zrób nocne zdjęcie ulicy z jadącymi samochodami i smugami ich świateł. Zrób kolejne zdjęcie (dzienne) np sportu, na pozycji tele. W każdym z tych przypadków zrób to samo (ekspozycja) na Samsungu i Sony. Bo Twoje porównania są z czapy. Unikasz takich zdjęć z których można wyciągać wnioski. Poza takimi, że Samsung daje ciapki zamiast detalu.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 62 z 296 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472112162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •