Strona 232 z 296 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233234242282 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 311 do 2 320 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2311
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2023
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Każdy ma jak wiadomo własne poczucie estetyki. Jeżeli Tobie i Jasiowi podobają się zdjęcia zrobione komórką, to wasza sprawa i wasze poczucie estetyki. Nie wszystkim przecież podoba się Picasso czy Van Gogh, wolą zwykle grafitti na murze bloku. Co do robienia zdjęć sprzętem profesjonalnym z super obiektywami za tysiące złotych, to nie wchodźmy na ten temat, bo Jasiowi może być bardzo przykro. Ja juz wielokrotnie tu napisałem, że są osoby jak JP, dla których komórka jest wybawieniem w tym fotograficznym znoju. Mogą spełniać swoje marzenia.
    Więc twierdzisz, że Picasso jest znanym artystą bo używał odpowiednich farb? Piękna autotyrka.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Kiedyś porównanie możliwości matrycy flagowego smartfona i współczesnej mu matrycy FF wyglądało tak:
    Załącznik 13070
    Jak to wygląda teraz?
    Może ktoś pokazać podobny wykres ale dla współczesnego sprzętu?

    --- Kolejny post ---

    Dla zapominalskich przypomnę, że różnica pokazana na wykresach poniżej stanowiła już argument do zmiany systemu
    Różnica 0,8EV dla ISO 100 przeliczana była na miliony lat świetlnych opóźnienia C względem N.
    Załącznik 13071
    A teraz okazuje się, że smartfony mimo o wiele niższej dynamiki matrycy potrafią poprawniej naświetlić bardziej kontrastowe sceny od aparatów pełnoklatkowych. W ułamku sekundy robią bowiem wielokrotną ekspozycję o różnych stopniach EV i składają w całość. Aparaty tego nie potrafią bo mają zbyt cienkie procesory. Są wprawdzie tryby HDR ale efekty są delikatnie mówiąc - średnie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    A myślisz, że marże na jakichś tam R6 czy innych A7IV są mniejsze? Tutaj dopiero dyma się klientów bo konkurencja mniejsza a więcej fanbojów jedynej słusznej marki i onanistów sprzętowych.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @jan pawlak - mam taką maciupeńką prośbę. Zrób choć jedno artystyczne zdjęcie wykorzystujące możliwości smartfona. Jak do tej pory nie pokazałeś ani jednego SWOJEGO zdjęcia udowadniającego stawiane tu tezy o wyższości smarfona nad aparatem fotograficznym
    Ta prośba jest zupełnie bez sensu, bo niczego nie dowodzi. To że wrzuci artystyczne zdjęcie nie udowodni tezy, że smartfonem "też można". Parę stron wcześniej wrzuciłem kilkanaście artystycznych smartfonowych zdjęć konkursowych. JP może nie wrzucić bo po prostu może nie jest artystą. Ja zresztą też nie jestem a gdybym nim był, to nie dzięki posiadanemu urządzeniu a wrodzonemu talentowi.

    Chociaż na forach fotograficznych pełno jest jełopów co myślą, że zdjęcie przedstawiające jakiś obiekt zrobione jasnym obiektywem z otwartą przysłoną jest automatycznie "artystyczne"

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Opie! Zdjęcia podwodne robiono aparatami jak jeszcze nie tylko smartfonów na świecie nie było, ale nawet ciebie!
    Nie wysilaj się, z chorymi psychicznie nie wdaję się w dyskusje. Bez odbioru

  2. #2312
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Zephyr Zobacz posta
    Więc twierdzisz, że Picasso jest znanym artystą bo używał odpowiednich farb? Piękna autotyrka.

    --- Kolejny post ---


    A teraz okazuje się, że smartfony mimo o wiele niższej dynamiki matrycy potrafią poprawniej naświetlić bardziej kontrastowe sceny od aparatów pełnoklatkowych. W ułamku sekundy robią bowiem wielokrotną ekspozycję o różnych stopniach EV i składają w całość. Aparaty tego nie potrafią bo mają zbyt cienkie procesory. Są wprawdzie tryby HDR ale efekty są delikatnie mówiąc - średnie.
    Ja nie mogę swojej żony od prawie 40-tu lat przyzwyczaić do obierania jarzyn obieraczką, bo jak kobieta pierwotna woli wszystko obierać kozikiem, a ty nas chcesz namówić do zamiany aparatów na smartfony?!

    Zdjęcie jest produktem ubocznym procesu robienia zdjęć Obsługa sprzętu fotograficznego daje frajdę samą w sobie, a smartfon jej nie daje- kumasz to?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #2313
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2023
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    no, już profil szura zablokowany :-)

  4. #2314
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    atsf on nic nie chce, on chce tylko zawsze "moje na wierzchu" tyle i tylko tyle. Tak jak Jan P.
    Do czego ma prowadzić dyskusja z człowiekiem który przyszedł tu tylko po to by udowadniać że telefonem z aparatem da się robić tak samo zdjęcia jak aparatem bez telefonu, to do czego to ma prowadzić? Udowodnił to już jakieś 30 raz ale jeszcze z 600 nie zaszkodzi.

  5. #2315
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    atsf on nic nie chce, on chce tylko zawsze "moje na wierzchu" tyle i tylko tyle. Tak jak Jan P.
    Do czego ma prowadzić dyskusja z człowiekiem który przyszedł tu tylko po to by udowadniać że telefonem z aparatem da się robić tak samo zdjęcia jak aparatem bez telefonu, to do czego to ma prowadzić? Udowodnił to już jakieś 30 raz ale jeszcze z 600 nie zaszkodzi.
    Jakieś bydlę obraża wszystkich, mnie nazywa szurem, propaguje linię polityczną jedynie słusznej partii na każdym jednym odcinku plus propagandę smartfonów i sieci 5G, czyli nie chodzi mu o udowadnianie wyższości smartfona nad aparatem, ale żywcem prosi się o sklepanie mu trąby
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #2316
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @jan pawlak - mam taką maciupeńką prośbę. Zrób choć jedno artystyczne zdjęcie wykorzystujące możliwości smartfona. Jak do tej pory nie pokazałeś ani jednego SWOJEGO zdjęcia udowadniającego stawiane tu tezy o wyższości smarfona nad aparatem fotograficznym
    No to wytłumacz, dlaczego chcesz skoro w necie jęst dużo badzo zdjęć smartfonami które definiujesz jako artystyczne zrobione przez normalnych uzytkowników, w tym wątku zamieszczono takie także w tym także S22U, S23U koniecznie chcesz bym takie zrobił choć kilkakrotnie pisałem że to "nie moja bajka", pisałem czym dla mnie jest hobby fotografia.
    Dlaczego ?

    Nie czuję żadnej potrzeby, żadnego fanu np. w zapraszanie modelki by robiła kilka wymuszonych póz różnie ubrana/rozebrana i robienia zdjęć które są prezentowane praktycznie takie same na wielu innych portalach, robienia zdjęcia ostrego oka a rozmazanych rzęs czy opartej modelki o ścianę domu w nocy
    Mnie to nigdy nie bawiło. I tyle

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 02-06-2023 o 12:58
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #2317
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No to wytłumacz, dlaczego chcesz skoro w necie jęst dużo badzo zdjęć smartfonami które definiujesz jako artystyczne zrobione przez normalnych uzytkowników, w tym wątku zamieszczono takie także w tym także S22U, S23U koniecznie chcesz bym takie zrobił choć kilkakrotnie pisałem że to "nie moja bajka", pisałem czym dla mnie jest hobby fotografia.
    Dlaczego ?

    jp
    Może dlatego, że poznanie i wykorzystanie tych niebywałych możliwości osobiście czyni człowieka wiarygodnym, a bezmyślne klepanie wyciągów z instrukcji obsługi i folderów reklamowych działa odwrotnie?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #2318
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    No to wytłumacz, dlaczego chcesz skoro w necie jęst dużo badzo zdjęć smartfonami które definiujesz jako artystyczne zrobione przez normalnych uzytkowników, w tym wątku zamieszczono takie także w tym także S22U, S23U koniecznie chcesz bym takie zrobił choć kilkakrotnie pisałem że to "nie moja bajka", pisałem czym dla mnie jest hobby fotografia.
    Dlaczego ?

    jp
    Dlatego, że piszesz o wykonywaniu nocnych zdjęć z gwiazdami, gwiazdozbiorami i galaktykami a nie potrafisz samemu wykorzystać tych możliwości aparatu, które rzekomo posiada. Wybacz, ale ja też mogę tu pisać że mam w domu słonia w karafce , w szafie żyrafę i małpy na ścianie. Ani razu nie pokazałeś SWOJEGO zdjęcia dzięki któremu byłby skłonny zastanowić się nad realną wartością tego, co piszesz.

    BTW - jeśli możliwości smartfona S23U oraz profesjonalnego aparatu Sony A7R3 Cię przerastają i piszesz, że "to nie Twoja bajka" bo takich zdjęć nie robisz - to ja się pytam do czego facetowi zamierzającemu przerzucić worek piasku niezbędna jest kilkutonowa wywrotka? Dlaczego gość po kupnie wywrotki zachwala wszystkim jej ogromne możliwości, ale.... nie potrafiąc nią jeździć zanudza swoich sąsiadów opowieściami o jej wielkich możliwościach?

    Dlaczego ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-06-2023 o 13:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #2319
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 338

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Bo w wywrotce wygląda się lepiej, niż stojąc z łopatą przy hałdzie żwiru.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #2320
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 368

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Jaroslav Haszek, ten od Szwejka, zabawiał się kiedyś z kumplami oferując za pieniądze objazdową niebywałą atrakcję mieszczącą się w tajemniczym namiocie.
    Otóż w tym namiocie, w którym było ciemno, jak w dupie, czaił się osiłek, który niespodziewanie łapał wchodzącego do środka człowieka za bary i siarczystym kopem w dupę wyrzucał go z namiotu.

    Każdy wykopany delikwent- po ochłonięciu- gorąco wszystkim polecał tę niebywałą atrakcję

    Pewnie o ten sam mechanizm tu chodzi
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 232 z 296 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233234242282 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •