Strona 247 z 296 PierwszyPierwszy ... 147197237245246247248249257 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 461 do 2 470 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2461
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    W porządku. W takim razie niech Jan też nie obraża nas (mnie), oskarżając nas o hejt, zacofanie, zazdrość i to, że "dowartościowujemy się sprzętem". Niech nie ignoruje ostentacyjnie dyskutantów i ich argumentów i niech pokaże choć raz coś SWOJEGO.

    Ja wtedy uderzę się w piersi pierwszy i na pewno nie będę się go czepiał.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #2462

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Mnie to wisi co on pisze, betonowy.
    Nie umie pokazać zdjęć, woli sobie wyobrazić co ma być.

  3. #2463
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    W porządku. W takim razie niech Jan też nie obraża nas (mnie), oskarżając nas o hejt, zacofanie, zazdrość i to, że "dowartościowujemy się sprzętem". Niech nie ignoruje ostentacyjnie dyskutantów i ich argumentów i niech pokaże choć raz coś SWOJEGO.

    Ja wtedy uderzę się w piersi pierwszy i na pewno nie będę się go czepiał.
    Ale Jasiu Ci nie odpowie. Nie potrafi niestety odpowiadać na żadne pytania. Zwyczajnie się boi, bo musiałby dać coś od siebie, rozwinąć temat, a ma tylko gotowce i ograniczony repertuar tych samych zwrotów używanych przez inteligentną funkcję copy/paste.

  4. #2464
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że to, co kolega @Kolekcjoner nazwał hejtem (usuwając przy okazji mój post i dając mi upomnienie), jest tolerowane, gdy to JP hejtuje. Przez grubo ponad 200 stron.
    Od wczoraj bodaj od południa (tylko sprawdzałem) z tego wątku nie został usunięty żaden post. Jestem przeciwnikiem cięcia wątków bo robi się straszny bałagan, a późniejsze pretensje są niezrozumiałe.

    Jak uważacie że wpisy Jana kogokolwiek obrażają, czy naruszają regulamin to prosimy o zgłaszanie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #2465
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Dobrze, będę zgłaszał. I przepraszam za moje zarzuty do Ciebie.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  6. #2466
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 337

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Problemów jest kilka w tym wątku.

    Żeby on się w ogóle trzymał tematu, to każdy anons o konkretnej funkcji i możliwości smartfona powinien zostać okraszony konkretnym przykładem wizualnym, a nie samym pitoleniem, jak ślepemu o kolorach, a skoro ma to być "versus aparat", to także porównaniem ze zdjęciem z aparatu.
    JP ma i smartfona, i aparat, oraz miał rok czasu, aby przećwiczyć i zwizualizować wszystkie możliwości zarówno jednego, jak i drugiego sprzętu, a tego nie zrobił.

    Głoszenia reklamy smartfonów oraz hiobowych wieści dla użytkowników aparatów nie powinno tu być w ogóle, albowiem to jest i prowokacyjne, i dyskomfortowe.

    Nam sprawia satysfakcję pozostawanie w niszy użytkowników normalnego sprzętu foto, a nie bycie w awangardzie ścigających uciekający autostradą pociąg postępu i wskakiwanie do niego w biegu. Niech sobie spier...la, podjedzie następny, to wsiądziemy spokojnie, bo nigdzie się nam nie spieszy
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #2467
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Dokładnie o to mi chodziło. Z tym, że to co pisałem, to co napisał teraz @atsf to jest prawda, która nikogo nie obchodzi. Nikt na to nie odpowie, a za chwilę dostaniemy kolejną porcję marketingowego bełkotu. I nawet nie można z tym dyskutować, bo to "hejt".

  8. #2468

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Nam sprawia satysfakcję pozostawanie w niszy użytkowników normalnego sprzętu foto, a nie bycie w awangardzie ścigających uciekający autostradą pociąg postępu i wskakiwanie do niego w biegu. Niech sobie spier...la, podjedzie następny, to wsiądziemy spokojnie, bo nigdzie się nam nie spieszy
    Jeśli Wam obywatelu to sprawia satysfakcję to bardzo dobrze. Nam też to sprawia satysfakcję i dodatkowo siedzimy w tym pociągu. Następny pociąg będzie jeszcze bardziej awangardowy, jednak my już będziemy na następnej stacji, a Wy obywatelu będziecie dopiero rozpoczynać podróż Są też tacy co siedzą tylko w tym pociągu, okropni, źli ludzie Czemu patrzycie na te osoby tylko przez pryzmat "nieustępliwego" Jana? Może dla niego jakość jest już akceptowalna pokazywanych zdjęć w materiałach reklamowych, może przegląda galerie zdjęć zrobionych telefonami i stwierdza: "da się". Sam nie osiąga takich wyników, ale jak chyba sam przyznał takich wyników nie osiągał też A7RIII (o ile dobrze zapamiętałem model).

    Możesz mi powiedzieć dlaczego piszesz o sobie w liczbie mnogiej?

    Ja przyznam, że na początku trochę inaczej odbierałem JP. Pierw jako kogoś kto jest co prawda zafascynowany aktualnymi możliwościami smartfonów i dzielący się informacjami prasowymi , ale jednak traktujący to z jakąś rezerwą. Później jednak wykrystalizowała mi się zacietrzewiona postać, która nie ma zamiaru przyjmować argumentów drugiej strony, ani się do nich odnosić. Może ta przemiana nastąpiła w ciągu tego roku stopniowo?

  9. #2469
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    https://www.dpreview.com/news/030851...photo-industry
    Zeiss zaprzeczył sugestii, że opuścił przemysł fotograficzny.

    Zeiss nie wycofał się z rynku obiektywów fotograficznych.
    Proste spojrzenie na https://www.zeiss.com/consumer-produ...otography.html lub amazon.com pokazuje, że nadal promujemy i sprzedajemy nasze obiektywy fotograficzne.
    Ale musimy spojrzeć prawdzie w oczy. W pierwszych miesiącach pandemii światowy rynek znacznie i nieodwracalnie spadł. A firmy muszą się dostosować.

    I oczywiście wnosimy naszą unikalną wiedzę do obrazowania mobilnego. Ponieważ jasne jest również, że konsumenci, a także ambitni i profesjonalni fotografowie, coraz częściej preferują swoje smartfony do fotografii całodziennej.


    Czyli nie wycofują się bo sprzedają to co mają ale rozwój obiektywów przenoszą do smartfoto.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 08-06-2023 o 11:14
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #2470
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    coraz częściej preferują swoje smartfony do fotografii całodziennej.
    To redagują chyba te same osoby, które wymyślają "paski" w TVPInfo.
    Mimo indoktrynacji "nie patrz w górę", czasem warto spojrzeć w górę.

Strona 247 z 296 PierwszyPierwszy ... 147197237245246247248249257 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •