Strona 246 z 296 PierwszyPierwszy ... 146196236244245246247248256 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 451 do 2 460 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2451
    Bywalec Awatar rostek andrzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Szczecin/Kraków
    Wiek
    50
    Posty
    218

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Co da AI w telefonie komuś, kogo główną motywacją w fotografii jest zarejestrowanie miejsca takim jakim było w danej chwili?
    Wyprostuje mu kadr? Nasyci kolory? Przecież jak mu z automatu usunie np reklamy czy samochody, to nie będzie to już dokładnie takie samo miejsce jakim je widział

    Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  2. #2452

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nie bądźmy tacy przewrażliwieni. Krytyka albo ostrzejsze epitety nie wulgarne, nie szkodzą. Granice obrazalstwa są jakieś ciasne. Co Rowan Atkinson podkreślał
    Ostatnio edytowane przez Karlbuk ; 07-06-2023 o 16:01

  3. #2453
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Dla mnie sprawa jest jasna. Administracja dba wyłącznie o to, żeby Janowi P nikt nie przeszkadzał w realizowaniu jego zlecenia. Dlatego jemu wolno nas prowokować, a gdy my się irytujemy, dostajemy po tyłku? Ja dostałem już drugie upomnienie, właściwie za nic.

    Wymaganie od ludzi, żeby nie reagowali na prowokacje, jest po prostu nieuczciwe. Są tylko dwie możliwości. Albo administracja tego nie widzi, albo przedstawiciele wiadomej firmy skontaktowali się z administracją i ta ma zwyczajnie związane ręce.

    Gdyby było inaczej, to ten wątek byłby zamknięty już dawno. Znam forum, na którym wątki typu "rozważania o możliwościach smartfona, czy sztucznej inteligencji", są z marszu usuwane. Bo tam ludzie zdają sobie sprawę, że to jest trolling i prowadzić może tylko do kłótni, z "rozwaleniem" forum włącznie. A tu, zastawiacie się "wolnością wypowiedzi". Tylko czyich wypowiedzi???

    Ponieważ mój poprzedni post został usunięty, więc zamieszczę go jeszcze raz (chyba mogę?), tylko BEZ FRAGMENTÓW, którym można by było zarzucić, że są "hejtem". Bo jeśli to jest dyskusja, to mam prawo wyrazić swoje zdanie. Tym bardziej, że zdanie to podziela wiele osób tutaj.

    JP, Ja i większość kolegów ma dość twojego uporczywego i konsekwentnego okazywania braku szacunku do większości użytkowników. Cały czas używasz słowa "fotografia", pomimo że o fotografii w ogóle nie mówisz. Definicja "Fotoamatora" też była tu omawiana wielokrotnie, ale to bez sensu.

    Tobie NIE CHODZI o ustalenie, co jest fotografią, a co nie, ani o ustalenie, kto to jest fotoamator, i jaka jest jego definicja. Ty po prostu UPRAWIASZ SWÓJ TROLLING i desperacko próbujesz podtrzymać tą beznadziejną dyskusję, co do tej pory świetnie Ci się udaje. Za wszelką cenę musisz reklamować ten telefon i nic innego się nie liczy.

    Gdyby rzeczywiście chodziło Ci o ustalenie pewnych rzeczy, a nie o posłuszne wypełnianie woli zleceniodawcy, to REAGOWAŁBYŚ na wszystkie rzeczowe argumenty, które wysuwamy. Ale Ty NIE REAGUJESZ, bo po prostu nie masz ŻADNYCH swoich argumentów. Nie pokazujesz żadnych zdjęć (o co wielokrotnie Cię proszono), cytujesz tylko w kółko materiały, których nie jesteś autorem.

    Trolling właśnie na tym polega. Na ignorowaniu rzeczowej dyskusji, na podtrzymywaniu jej za cenę nawet najgłupszych wypowiedzi, na cytowaniu ulotek marketingowych (jak się już nie ma co powiedzieć) i na konsekwentnym oskarżaniu wszystkich, którzy nie łykają tego kitu, o hejt.

    Mówiłem to już ze sto razy, ale powtórzę. Twoje zachowanie, twój trolling i to, że traktujesz użytkowników forum, jak głupków (co niejednokrotnie, literalnie wyrażałeś), jest tak naganne, że WSZYSCY powinni się od Ciebie odwrócić!

    Tyle, że Tobie to wisi. Twoje pierwsze przykazanie, od "boga" szefa samsunga, czy innej korporacji, to "udawać, że się nie słyszy" i spokojnie dalej cytować ich propagandę".

    Do wszystkich Kolegów (nie wiem, czy mamy Koleżanki) mam apel. Skończmy z tym, bo JEDYNE, co nam przynosi ten wątek, to kłótnie i rozdrażnienie wszystkich. I gubimy w tym to, co jest najważniejsze. To, po co tu jesteśmy. I w ogóle uważam, że dawno należało ten wątek zamknąć. Nie powoływałbym się na "wolność wypowiedzi", bo trolle używają tego argumentu, jako perfidnej broni. Kierowałbym się raczej dobrem atmosfery na forum, która, od kiedy istnieje ów wątek, znacznie się pogorszyła...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 07-06-2023 o 16:52
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  4. #2454
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Administracja dba wyłącznie o to, żeby Janowi P nikt nie przeszkadzał w realizowaniu jego zlecenia. Dlatego jemu wolno nas prowokować, a gdy my się irytujemy, dostajemy po tyłku? [/I]
    Nachalny i wulgarny marketing na zlecenie firmy uwikłanej zresztą też w smartfony prowadzi tylko jedna osoba i nie jest to Jan P.
    Nam się to podoba , adminom też - takim forum jesteśmy.
    Jak ktoś się wychylił to dostawał po łbie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #2455

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nie piszmy tu i wątek zdechnie. Lub powstanie nowy chwytliwy i ktoś się nabierze

  6. #2456

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Dla mnie sprawa jest jasna. Administracja dba wyłącznie o to, żeby Janowi P nikt nie przeszkadzał w realizowaniu jego zlecenia. Dlatego jemu wolno nas prowokować, a gdy my się irytujemy, dostajemy po tyłku? Ja dostałem już drugie upomnienie, właściwie za nic.

    Wymaganie od ludzi, żeby nie reagowali na prowokacje, jest po prostu nieuczciwe. Są tylko dwie możliwości. Albo administracja tego nie widzi, albo przedstawiciele wiadomej firmy skontaktowali się z administracją i ta ma zwyczajnie związane ręce.

    Gdyby było inaczej, to ten wątek byłby zamknięty już dawno. Znam forum, na którym wątki typu "rozważania o możliwościach smartfona, czy sztucznej inteligencji", są z marszu usuwane. Bo tam ludzie zdają sobie sprawę, że to jest trolling i prowadzić może tylko do kłótni, z "rozwaleniem" forum włącznie. A tu, zastawiacie się "wolnością wypowiedzi". Tylko czyich wypowiedzi???
    Co Ty masz z tymi teoriami spiskowymi? Tu moderacja ma związane ręce, bo firma się skontaktowała, ja jestem z partii...
    Sam piszesz o Chinach i ich permanentnej inwigilacji oraz ograniczonym dostępie do informacji, a chcesz kasować wątki, bo one Tobie nie odpowiadają. Narzucasz innym jak mają fotografować, bo inaczej nie są świadomymi fotografami i czego nie wolno robić w normalnym świecie. Może zmień nick na KimIrSen?

    Powtórzę to co kiedyś Ci napisałem:
    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ja jak uważam, że jak jakaś dyskusja jest bezsensowna to nie biorę w niej udziału. Polecam.
    Ewentualnie wciśnij przycisk "ignoruj".

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum
    "Mówiłem to już ze sto razy, ale powtórzę. Twoje zachowanie, twój trolling i to, że traktujesz użytkowników forum, jak głupków (co niejednokrotnie, literalnie wyrażałeś), jest tak naganne, że WSZYSCY powinni się od Ciebie odwrócić!"
    Czemu sam pierwszy nie wystąpisz z tej dyskusji, która Tobie nie odpowiada tylko nawołujesz do zasypania wątku offtopem?

  7. #2457
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nikomu nic nie narzucam. A dyskusja mi nie odpowiada, ponieważ to nie jest dyskusja, tylko właśnie agresywny marketing. Trolling jeśli wolisz. Skoro jestem więc użytkownikiem forum, to mam prawo chyba powiedzieć, że się z tym nie zgadzam? NIKT prawie się nie zgadza, i co?

    I ja nawołuję do offtopu? Przecież cały ten wątek jest jednym wielkim off topem. Od pierwszej strony, jego twórca, nie odpowiedział nawet na JEDNO pytanie i nie zamieścił nawet JEDNEJ merytorycznej wypowiedzi.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  8. #2458
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Panowie (bo Panie już stąd dawno uciekły), trochę więcej luzu. Nie bądzcie Jackami_Z! Jasiu jest folklorem tego forum i przynosi wszystkim swoimi postami naprawdę dużo rozrywki. Nie jest ani trollem, ani przedstawicielem jakiegokolwiek koncernu. Jest emerytem gawędziarzem. A że czyni to wyjątkowo nieporadnym językiem polskim, wspartym równie nieporadnymi tłumaczeniami z google to już inna sprawa. Stara się chłop jak może nadrabiać swój brak wiedzy i umiejętności fotografowania mądrymi (we własnym mniemaniu) wpisami, skopiowanymi skąd popadnie. Z instrukcji, z blogów, z folderów reklamowych. Nie wyzywajcie go jednak. Jest jaki jest i się nie zmieni. Owszem, korygujcie bzdury, które wypisuje, bo jak ktoś go nie zna na forum, lub nie ma elementarnego pojęcia o fotografii, to jeszcze uwierzy w te banialuki i stanie się kolejnym fotoklepaczem. Innej krzywdy przecież Jasiu nie robi nikomu. W odróżnieniu - jak zresztą @marfot słusznie zauważył, od rzeczywistego trolla, który pozując na mega gwiazdę fotografii wypisuje tu co jakiś czas obrzydliwe teksty promujące aktualnie posiadaną markę, obrażając przy tym wielu i wplatając co rusz nawiązania do swoich dewiacji politycznych.
    Jasiowi dajcie spokój! Niech się bawi tutaj, bo tylko tutaj mu to wolno (gdzie indziej chłop otrzymał banany). Ceńmy, że właśnie to forum wśród fotograficznych jeszcze pozwala na swobodną wymianę spostrzeżeń (przynajmniej gdy nie zagląda tu arcyksiąze moderacji).

  9. #2459

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Przecież cały ten wątek jest jednym wielkim off topem. Od pierwszej strony, jego twórca, nie odpowiedział nawet na JEDNO pytanie i nie zamieścił nawet JEDNEJ merytorycznej wypowiedzi.
    W dużej części się tu z Tobą zgadzam. Sam wątek nie jest jednak pozbawiony sensu i warto dyskutować o zagrożeniach oraz aktualnych możliwościach smartfonów. Możemy się pośmiać z marketingu, ale nie powinniśmy ignorować tego jak w tak krótkim czasie dokonał się na naszych oczach duży postęp w tej dziedzinie. Sam mam Pixela 7 i czasem jestem pod wrażeniem jakie to małe urządzenie potrafi wypluć pliki. W mojej ocenie jednak nie daje to takiej frajdy jak obcowanie z prawdziwym aparatem. Responsywność, pewność i powtarzalność w każdych warunkach jeszcze długo będzie największym atutem "prawdziwego" aparatu. Dodatkowo ja często blyskam zdalnie.

    Wielu jednak moich znajomych przesiadło się z aparatów entry level na smartfona z dobrym aparatem. Do zdjęć z wakacji im wystarcza, a mieści się w kieszeni i zawsze jest pod ręką. To niezaprzeczalna zaleta.

  10. #2460

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Panowie (bo Panie już stąd dawno uciekły), trochę więcej luzu. Nie bądzcie Jackami_Z! Jasiu jest folklorem tego forum i przynosi wszystkim swoimi postami naprawdę dużo rozrywki. Nie jest ani trollem, ani przedstawicielem jakiegokolwiek koncernu. Jest emerytem gawędziarzem. A że czyni to wyjątkowo nieporadnym językiem polskim, wspartym równie nieporadnymi tłumaczeniami z google to już inna sprawa. Stara się chłop jak może nadrabiać swój brak wiedzy i umiejętności fotografowania mądrymi (we własnym mniemaniu) wpisami, skopiowanymi skąd popadnie. Z instrukcji, z blogów, z folderów reklamowych. Nie wyzywajcie go jednak. Jest jaki jest i się nie zmieni. Owszem, korygujcie bzdury, które wypisuje, bo jak ktoś go nie zna na forum, lub nie ma elementarnego pojęcia o fotografii, to jeszcze uwierzy w te banialuki i stanie się kolejnym fotoklepaczem. Innej krzywdy przecież Jasiu nie robi nikomu. W odróżnieniu - jak zresztą @marfot słusznie zauważył, od rzeczywistego trolla, który pozując na mega gwiazdę fotografii wypisuje tu co jakiś czas obrzydliwe teksty promujące aktualnie posiadaną markę, obrażając przy tym wielu i wplatając co rusz nawiązania do swoich dewiacji politycznych.
    Jasiowi dajcie spokój! Niech się bawi tutaj, bo tylko tutaj mu to wolno (gdzie indziej chłop otrzymał banany). Ceńmy, że właśnie to forum wśród fotograficznych jeszcze pozwala na swobodną wymianę spostrzeżeń (przynajmniej gdy nie zagląda tu arcyksiąze moderacji).
    Prawda to. masz słuszną rację
    Bo niektórzy moderatorzy tak potrafią powycinać wątek, żeby było na temat, to jest zupełnie ogołocony z życia i sensu.

Strona 246 z 296 PierwszyPierwszy ... 146196236244245246247248256 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •