Strona 296 z 296 PierwszyPierwszy ... 196246286294295296
Pokaż wyniki od 2 951 do 2 954 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2951
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Była lista Macierewicza, lista... (zapomniałem tego drugiego), czas na listę Heldbauma
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #2952
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Na ogół staram się coś powiedzieć, gdy widzę szerzenie ciemnoty typu tworzenie nowej fizyki. Ostatnio kolega Jan lansuje tezę, że głębia ostrości to efekt specjalny i w oku tego nie ma - już nawet nie chce mi się nic mówić.
    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jp wytworzył sporo tematycznych wątków w których podaje "wiedzę" fotograficzną nie mającą pokrycia w nauce - przypomnę tylko dwa lub więcej wątków o perspektywie zależnej od ogniskowej obiektywu - perspektywie szerokokątnej czy kompresja przestrzeni w teleobiektywie, w których myli skutki z przyczynami i opisuje nieistniejące zjawiska - staram się czasem prostować tą "wiedzę" (tyle i tylko tyle) bo przy aktualnym stanie szkolnictwa jeszcze ktoś gotów w to uwierzyć, a potem po odkryciu w sobie daru nauczania nauczać kolejne generacje pasjonatow foto.
    moim zdaniem władza powinna w miarę szybko prostować tego typu odkrywcze wątki bo normalne metody (oparte na dyskusji) w tym przypadku nie zadziałają - to walka z wiatrakiem, a czasem z wiatrakami.
    I jeżeli mamy być przez chwilę poważni, to właśnie te dwa powyższe wpisy Kolegów dotykają clou problemu. Bo do czasu gdy Jasio wypisuje sobie banialuki przez translator gogle przetłumaczone ze swojego źródła wiedzy wszelakiej (czyli zalinkowanej przez siebie „encyklopedii samsunga” (sic!!!)) to można się z tego śmiać i traktować z pobłażaniem.
    Natomiast nasz przesympatyczny autor wplata w to wszystko kompletne bzdury świadczące nie tylko o braku znajomości podstaw fotografii czy optyki, ale także o elementarnych brakach w wiedzy ogólnej. I to powinno być prostowane (lub usuwane), bo jednak mimo wszystko to forum fotograficzne, a nie pudelek. I jednocześnie jest to też prosta odpowiedź dlaczego Jasio na zadawane pytania nie odpowiada. Bo zwyczajnie nie potrafi ustosunkować się do tematów, o których nie ma bladego pojęcia, a dzieło naukowe „encyklopedia samsunga” albo tych odpowiedzi nie zawiera, albo przeczy im, podając stwierdzenia niezgodne z prawdą, ale wygodne dla marketingu sprzedawanego urządzenia.

  3. #2953
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 285

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jacek_Z nawiązanie do #2940 (Reklama Samsunga, Antyreklama Samsunga)

    Rozumiem intencja #2940, chciałbym jednak dopisać.

    1. Reklama Samsunga

    Założyłem wątek aparat a smartfon, miał być ciekawostką ale zainteresowało mnie to na tyle że postanowiłem aktywnie wejść, wymieniłem stary smartfon na S22U i od tej pory poznaję/uczę się nowej technologii i czytam i weryfikuję to co czytam na tyle na ile moge na własnym sprzęcie (smartfon, A7R3). Samsung to tylko dlatego że mam dostęp do poprzednich wersji.

    Moje wpisy w tym wątku nie są żadną reklamą, pisze o zaletach i wadach fotografii obliczeniowej. I o swoich doświadczeniach, odczuciach, swoich opiniach, piszę o tym że nie jest łatwo przejść z bańki komfortu "w aparatach" do świata smartfonu w ten sposób by w pełni korzystać z możliwości tej technologii
    Prawdą jest że piszę tylko o swoim fotografowaniu i piszę tylko "jak to jest" w S22/23 i w A7R3 i nie będę pisał o zakresie fotografowania którego nie uprawiam i nie będę pisał "jak to jest" w innym sprzęcie.

    2. Antyreklama Samsunga

    W tych wymienionych postach jest tylko około 10 - 20 postów jakoś nawiązujących merytorycznie do zagadnienia wątku.
    Reszta to antyreklama czegoś innego

    jp
    Żeby to jeszcze była tylko prawda i sama prawda A to jest gówno prawda, bo co jakiś czas wieszczysz i przepowiadasz permanentny koniec fotografii, jaką znamy i lubimy, oraz sprzętu, który używamy i zamierzamy dalej używać. No i robisz to w tak mentorskim tonie, że się rzygać chce, a poklasku masz zero!

    Ponadto robisz sobie nieustanna bekę z nas zawężając kryteria odbioru zdjęć do ich oglądania na jakimś pieprzonym telewizorze, jakby wśród nas był chociaż jeden taki sam jełop, któremu uschłą nacią zwisa, na czym zdjęcia ogląda.

    Na ograniczenia funkcjonalne i ergonomiczne smartfona masz wywalone i gotów jesteś go obudować dodatkowym osprzętem tak, że się w drzwi nie zmieści, żeby tylko nabył namiastki ergonomii normalnego aparatu, a na niedostatki jakości obrazowania odpowiadasz w stylu "A u was Murzynów biją", bo da się smartfonem zdjęcie nocne zrobić . W nocy, kolego to ja śpię, albo pracuję, ale zdjęć nie robię, lecz mnie w sensie negatywnym poraża często to, co smartfon jest wstanie odwalić w biały dzień, albo czego w ten biały dzień w ogóle zrobić nie potrafi.

    I nie interesuje mnie, jak bardzo, i jak szybko, smartfony poczynią postępy, albowiem nie przyjmuję do wiadomości tego, że całkowicie wyprą z rynku normalny sprzęt, który przecież nie stoi, i nie będzie stał, w miejscu z rozwojem, ani że przekonają do siebie 100% fotografujących w każdym aspekcie tego rzemiosła.

    BTW: A nie przyszło Ci czasem do głowy, aby kiedyś usiąść bliżej tego pieprzonego telewizora?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #2954
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 599

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Może sobie zrobimy wakacje?
    Ostatnie posty dosyć dobrze podsumowują dyskusję, więc to może czas na zamkniecie wątku?
    Wiecie, że niechętnie zamykam wątki. Zamknięcie nie musi być definitywne, ale na te chwile ciąg dalszy to może być powrót do bicia piany. Za jakiś czas może (?) pojawią sie inne informacje, inne sprzęty itd.
    Jakby co to można do mnie pisać PW by wątek otwierać.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 296 z 296 PierwszyPierwszy ... 196246286294295296

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •