Strona 235 z 296 PierwszyPierwszy ... 135185225233234235236237245285 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 341 do 2 350 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2341

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Okazuje się, że aparat w telefonie nie będzie już potrzebny
    https://komorkomania.pl/rzeczywistos...4714200673152a

  2. #2342
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 735

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie należy mieszać w 2 zjawisk :
    - rozwoju fotografii obliczeniowej (i porówanie stanu do klasycznej fotografii optycznej)
    - rozwój AI i jej wpływ na fotografię (zarówno optyczną i jak i obliczeniową)

    Wszystko co "wprowadzi" AI do klasycznej fotografii optycznej na pewno bedzie wprowadzone także do fotografii obliczeniowej o ile nie wcześniej
    W smartfonach jest specjalny procesor "fotograficzny" do tego celu

    jp
    I odwrotnie. To wszystko działa w obie strony. Łatwo sobie wyobrazić, że jeżeli będzie taka potrzeba to aparat można nadziać niezbędną liczbą procesorów.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #2343
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I odwrotnie. To wszystko działa w obie strony. Łatwo sobie wyobrazić, że jeżeli będzie taka potrzeba to aparat można nadziać niezbędną liczbą procesorów.
    Jasne, i dołozyć telefonię, internet, i ...., i zminiaturyzować by w kieszeni spodni.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #2344
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Pogodzę wszystkich. Za jakieś 30-40 lat nie będzie ani telefonów, ani aparatów.

  5. #2345
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Pogodzę wszystkich. Za jakieś 30-40 lat nie będzie ani telefonów, ani aparatów.
    jakie 40 lat telefony już się kończą (już widac problemy ze sprzedażą) - znaczy nikt już nie kupuje - firmy zależne od sprzedaży telefonów przechodza na droższe modele by utrzymać zysk ale nikt nie potrzebuje nic lepszego żeby porozmawiąć przez telefon, do zdjęć ogromna większość użytkowników też nie potrzebuje nic lepszego jak widać z postów tego wątku - nie poradzą sobie z obsługą normalnego aparatu, nie poradzą sobie z postprocesem, nie zobaczą rożnicy jakości nawet gdy ta jakość przyjdzie i ugryzie ich w d..., z estetyką jest podobnie (dlatego taki syf panuje - jak trzeba pomalować budynek to decyduje sekretarka prezesa, a nie achitekt i potem jest kociokwik wizualny), a wiekszość użytkowników to nawet nie wie że coś takiego jak estetyka istnieje
    EOS 3, 5D, R5

  6. #2346
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jasne, i dołozyć telefonię, internet, i ...., i zminiaturyzować by w kieszeni spodni.

    jp
    Czy Ty się w ogóle zastanawiasz, po jaki uj to pakować do aparatu? To nie wiadomo po co (tzn. wiadomo) wpakowano aparat do telefonu i w ciul innych urządzeń zasilanych z jednej, niewymiennej, baterii Nie ma prawie dnia, aby mi ktoś nie przylazł z pytaniem, czy nie mam czasem ładowarki do... Siada jedna pieprzona bateria i nie ma nic Taszczenie konkretnego powerbanku i kabla wcale nie jest w modzie, a on wagowo czyni ze smartfonem już praktycznie mały aparat. A fotoamator nigdy sobie nie pozwoli na to, aby mu padło zasilanie wskutek marnowania energii na głupoty, jak to robią w większości użytkownicy smartfonów, dla których funkcje fotograficzne są zaledwie niezbyt znaczącym dodatkiem do robienia nieistotnych zdjęć i nie drą szat z tego powodu, że nagle nie mogą zrobić zdjęcia, ale że im padł internet.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #2347
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    To ludzie/kupujacy zdecydują jak potoczy się dalszy los klasycznych aparatów
    A ludzie są na różnych etapach życia czy uprawiania hobby, mają różne potrzeby oczekiwania i możliwosci.

    Dwa-trzy lata temu postanowiłem że sprzedam cały sprzęt foto i kupię jak wyjdzie Sony RX1R III, kompakt FF.
    Gdy będzie miał matrycę rzędu 100 Mpix, dobrą stabilizację optyczną i obiektyw który "obsłuży" tą rozdzielczość.
    Tak dużą matrycę poto by mieć możliwość takiego crop że przy kącie widzenia rzędu 85mm (lubię tą ogniskową) było jeszcze jakieś 12Mpix (4000pix x 3000pix)
    Byłem/jestem świadom że wiele stracę, że bedą sytuacje gdzie nie będę mógł zrobić sensownie takich zdjęć jak sprzętem który mam/miałem ale też świadom że sporo zyskam

    Ale gdyby dzisiaj pojawił się Sony RX1 III taki jak chciałem to bym go nie kupił.
    Nie widzę sensu/potrzeby takiego aparatu gdy (w kieszeni spodni) mam smartfon który "muszę" mieć a ma możliwosci foto typu S23U

    jp

    --- Kolejny post ---

    Ciekawostki: Jest to pierwszy na świecie aparat bez obiektywu, który tworzy obrazy generowane przez sztuczną inteligencję na podstawie Twojej lokalizacji!
    https://www.sonyalpharumors.com/curi...your-location/

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #2348

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Aparat bez obiektywu to aparat ale nie fotograficzny.
    To jakiś tam komputer do tworzenia obrazków i zupełnie nie podchodzi pod kategorię fotografii.
    Nawet nazwa camera (od skrzyni, pomieszczenia) już tu się nie nadaje, chyba że każdą skrzynkę z elektroniką uznać za "camera"
    Ostatnio edytowane przez Karlbuk ; 04-06-2023 o 09:54

  9. #2349
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Dwa-trzy lata temu postanowiłem że sprzedam cały sprzęt foto i kupię jak wyjdzie Sony RX1R III, kompakt FF.
    Gdy będzie miał matrycę rzędu 100 Mpix, dobrą stabilizację optyczną i obiektyw który "obsłuży" tą rozdzielczość.
    Tak dużą matrycę poto by mieć możliwość takiego crop że przy kącie widzenia rzędu 85mm (lubię tą ogniskową) było jeszcze jakieś 12Mpix (4000pix x 3000pix)

    jp
    Zdaje się, że JP naprawdę wierzy w te bajki, że to 100Mpix, czy ile tam naprawdę mu powiedzieli, że ma jego telefon, to jest prawda. I pomyśleć, że jak wierzysz dziś w krasnoludki, to będą sobie kręcić ludzie kółka na czole
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  10. #2350
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    To w ogóle nie jest dyskusja o możliwościach smartfonów, lecz ich nachalna reklama z namawianiem do porzucenia normalnych aparatów, więc ten wątek wygląda, jak wygląda. Skutek odwrotny do założonego- gdy mi się np. na YT odpala jakaś reklama, to mam ochotę wysadzić w powietrze reklamującą się firmę
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 235 z 296 PierwszyPierwszy ... 135185225233234235236237245285 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •