Strona 227 z 296 PierwszyPierwszy ... 127177217225226227228229237277 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 261 do 2 270 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2261
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    W ostatnich kilkunastu postach dowiedziono, że smartfonem można robić zdjęcia dokumentów, kartek książek. Już wcześniej wszyscy się zgodzili, że to fajne narzędzie do dokumentowania takich bieżących materiałów (paragon, faktura, etc.). Od jakichś pewnie 10 lat. I co z tego?

  2. #2262
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2023
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    W ostatnich kilkunastu postach dowiedziono, że smartfonem można robić zdjęcia dokumentów, kartek książek. Już wcześniej wszyscy się zgodzili, że to fajne narzędzie do dokumentowania takich bieżących materiałów (paragon, faktura, etc.). Od jakichś pewnie 10 lat. I co z tego?
    Dowiedziono również na załączonych przykładach, że można robić piękne zdjęcia z dowolnej kategorii (portret, reportaż, krajobraz itd.), których żaden z tutejszych fanatyków jedynego słusznego rozmiaru matrycy nigdy nie wykona swoim hi-endowym sprzętem ;-)

  3. #2263
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    i zwierzęta na safari, a czekaj to nie ten wątek
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 30-05-2023 o 21:46
    EOS 3, 5D, R5

  4. #2264
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Zephyr Zobacz posta
    Dowiedziono również na załączonych przykładach, że można robić piękne zdjęcia z dowolnej kategorii (portret, reportaż, krajobraz itd.), których żaden z tutejszych fanatyków jedynego słusznego rozmiaru matrycy nigdy nie wykona swoim hi-endowym sprzętem ;-)
    Każdy ma jak wiadomo własne poczucie estetyki. Jeżeli Tobie i Jasiowi podobają się zdjęcia zrobione komórką, to wasza sprawa i wasze poczucie estetyki. Nie wszystkim przecież podoba się Picasso czy Van Gogh, wolą zwykle grafitti na murze bloku. Co do robienia zdjęć sprzętem profesjonalnym z super obiektywami za tysiące złotych, to nie wchodźmy na ten temat, bo Jasiowi może być bardzo przykro. Ja juz wielokrotnie tu napisałem, że są osoby jak JP, dla których komórka jest wybawieniem w tym fotograficznym znoju. Mogą spełniać swoje marzenia.

  5. #2265
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 484

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Aparat fotograficzny jest urządzeniem, które ja kontroluję, natomiast smartfon jest urządzeniem, które kontroluje mnie, a robiąc zdjęcia kontroluje mnie jeszcze bardziej.

    Tylko z tego tytułu zasługuje wyłącznie na to, aby nim pier-dol-nąć o ścianę, a nie się zachwycać, jakie piękne zdjęcia robi.

    Nosząc smartfona człowiek jest zakolczykowany jak unijne bydło i nie chodzi o to, że jemu to nie przeszkadza, lecz o to, że wciąga w otchłań wszystkich tych, którym to jednak przeszkadza.

    Cholera mnie bierze na myśl, że mnie lokalizuje, podsłuchuje i podgląda cudzy telefon, nawet gdy własnego smartfona nie mam.

    Smartfon nie jest urządzeniem, które służy tylko jego nabywcy- on znacznie lepiej służy innym.

    Można się obwiesić samrtfonami jak choinka i wbić sobie prosto w łeb dwadzieścia następnych szczepionek ciesząc się, jakie to wszystko jest fajne, i nie zauważać tego w ogóle, że klatka się zamyka, i już się nigdy więcej nie otworzy.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 30-05-2023 o 22:19
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #2266
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 223

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Zephyr Zobacz posta
    Dowiedziono również na załączonych przykładach, że można robić piękne zdjęcia z dowolnej kategorii (portret, reportaż, krajobraz itd.), których żaden z tutejszych fanatyków jedynego słusznego rozmiaru matrycy nigdy nie wykona swoim hi-endowym sprzętem ;-)
    Są w wątku uczestniczy którzy w technologii optyki obliczeniowej widzą wroga zamiast że to dodatkowa szansa większych możliwosci wyboru sposobu i rozszerzenia zakresu uprawiania hobby.
    Jak widać tutaj na moim przykładzie wrogiem jest nie tylko nowa technologia ale także ten który się jej uczy, o niej pisze itd.

    Nic nie zmienisz, nie przekonasz, to nie jest problem faktów, logiki czy rozumienia to jest problem psychiki.
    Mają taką potrzebę/charakter odreagowywania w taki sposób rzeczywistych lub wyimaginowanych problemów we własnym życiu (brak spełnienia, nie ta prezencja, nie ten szacunek, nie ten stan posiadania, nie te możliwosci itd) albo strach lub niemożność wyjścia poza swoją bańkę fotograficznego komfortu albo zwykła zazdrość (oni mogą, robią, mają a ja nie mogę/umiem, nie robię, nie mam).

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-05-2023 o 06:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #2267
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 342

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    ewangelizacja jest trudna, a cudu jak na razie nie zobaczyliśmy, jedynie uwagi o karawanie, o roku 2024, o uzytkownikach co nie chcą słuchać światłych myśli i potakiwać jedynie słusznemu kierunkowi, o zazdrosnych uzytkownikach z problemami życiowymi, brakiem prezencji, kasy, możliwości i szacunku których jedynie ich własna głupota i strach powstrzymuje przed podążaniem za nowym

    dramatycznie słabo prowadzony wątek mający aspiracje technologiczne i na aspiracjach się skończyło bo chyba jednak brakuje wiedzy żeby tą nową technologię ogarnąć, łatwiej było skupić się na zdjęciach ale w tym temacie równie marnie idzie, dodatkowo komunikacja w stylu "gadał dziad do obrazu" czyli kompletny brak komunikacji
    EOS 3, 5D, R5

  8. #2268
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 407

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #2269
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    993

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Są w wątku uczestniczy którzy w technologii optyki obliczeniowej widzą wroga zamiast że to dodatkowa szansa większych możliwosci wyboru sposobu i rozszerzenia zakresu uprawiania hobby.

    jp
    Twórca wątku jest za to ograniczonym umysłowo osobnikiem, który kompletnie nic nie rozumie i przyczynia się do wciągnięcia nas wszystkich w szambo, z którego już nigdy się nie wydostaniemy.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  10. #2270
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Kiedyś porównanie możliwości matrycy flagowego smartfona i współczesnej mu matrycy FF wyglądało tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S7 vs 5DIV.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	103,7 KB
ID:	13070
    Jak to wygląda teraz?
    Może ktoś pokazać podobny wykres ale dla współczesnego sprzętu?

    --- Kolejny post ---

    Dla zapominalskich przypomnę, że różnica pokazana na wykresach poniżej stanowiła już argument do zmiany systemu
    Różnica 0,8EV dla ISO 100 przeliczana była na miliony lat świetlnych opóźnienia C względem N.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5DIV vs D850.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	134,0 KB
ID:	13071
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 31-05-2023 o 17:59
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 227 z 296 PierwszyPierwszy ... 127177217225226227228229237277 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •