Strona 282 z 296 PierwszyPierwszy ... 182232272280281282283284292 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 811 do 2 820 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2811
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Po co "strzępisz" klawiaturę nadaremno.
    Po prostu zrób takie zdjęcie aparatem i pokaż.

    Jak nie chcesz zdjęcie tekstu to zrób zdjęcie księżyca z ręki ( to ta sama funkcja w S23U)

    jp

    PS
    Fotografia optyczna daje lepsze jakosciowo zdjęcia od fotografi obliczeniowej 2023.
    W większosci przypadków nie da się tej przewagi zobaczyć przy normalnie wykonywanych zdjeciach i przy obserwacji na domowych monitorach/wydrukach
    Są już jednak sytuacje zdjęciowe gdzie technologia fotografii obliczeniowej wraz AI daje lepsze reazultaty od fotografii optycznej
    Po co tłuczesz w klawiaturę, zamiast łbem w futrynę?

    Mnie, a mam wrażenie, że także nas wszystkich, interesują wyłącznie dobre rezultaty bez względu na medium, na którym są prezentowane, a nie byle ujnia, która broni się tylko na niektórych mediach.

    Różnica pomiędzy smartfonami a aparatami generalnie polega na tym, że aparaty są stworzone do robienia dobrych zdjęć, a metody uzyskiwania dobrych zdjęć często wymuszają użycie innych środków technicznym, np. statywów, ale celem jest zawsze dobre zdjęcie, a nie byle co, byle wyszło, byle było szybko, łatwo i przyjemnie, ale ujowo. Nie ma sensu licytowanie się na to, co można uzyskać którym sprzętem przy zdjęciach z ręki, bo efekt będzie przewidywalny, ale efekt ze smartfona jest i tak nieakceptowalny dla nas.

    P.S.

    Ilu już tu znalazłeś nuworyszy w te pędy zamieniających aparat na smartfona? Żadnego, czy jeszcze mniej? Bo mam wrażenie, że branża foto zaczyna odżywać dzięki Twoim wypocinom.

    P.S. 2.

    Jaskółki w locie mi sfotografuj tym pieprzonym smartfonem, a nie przewodnik turystyczny!
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 16-07-2023 o 08:33
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #2812
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Po co tłuczesz w klawiaturę, zamiast łbem w futrynę?

    Mnie, a mam wrażenie, że także nas wszystkich, interesują wyłącznie dobre rezultaty bez względu na medium, na którym są prezentowane, a nie byle ujnia, która broni się tylko na niektórych mediach.

    Różnica pomiędzy smartfonami a aparatami generalnie polega na tym, że aparaty są stworzone do robienia dobrych zdjęć, a metody uzyskiwania dobrych zdjęć często wymuszają użycie innych środków technicznym, np. statywów, ale celem jest zawsze dobre zdjęcie, a nie byle co, byle wyszło, byle było szybko, łatwo i przyjemnie, ale ujowo. Nie ma sensu licytowanie się na to, co można uzyskać którym sprzętem przy zdjęciach z ręki, bo efekt będzie przewidywalny, ale efekt ze smartfona jest i tak nieakceptowalny dla nas.

    P.S.

    Ilu już tu znalazłeś nuworyszy w te pędy zamieniających aparat na smartfona? Żadnego, czy jeszcze mniej? Bo mam wrażenie, że branża foto zaczyna odżywać dzięki Twoim wypocinom.

    P.S. 2.

    Jaskółki w locie mi sfotografuj tym pieprzonym smartfonem, a nie przewodnik turystyczny!
    Objaśnij proszę.

    Twoim wrogiem jest fotografia obliczeniowa czy jestem ja który pokazuje jej zalety i wady, stan na 2022/2023 oraz jej rozwój w smartfonach.

    jp

    PS
    Dla mnie to jest szasna bym nie musiał targać dniami, zwykle w upale ciężkiego plecaka,
    Owszem jest coś za coś.
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-07-2023 o 08:53
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #2813

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    fotografia obliczeniowa [...] pokazuje jej zalety i wady, stan na 2022/2023 oraz jej rozwój w smartfonach.

    jp
    do tej pory nic nie pokazujesz a najwyżej jej wady

  4. #2814
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Objaśnij proszę.

    Twoim wrogiem jest fotografia obliczeniowa czy jestem ja który pokazuje jej zalety i wady, stan na 2022/2023 oraz jej rozwój w smartfonach.

    jp

    PS
    Dla mnie to jest szasna bym nie musiał targać dniami, zwykle w upale ciężkiego plecaka,
    Owszem jest coś za coś.
    Ja nie targam ciężkiego plecaka, lecz wożę sprzęt na rowerze. Gorąco polecam więc rower jako alternatywę dla smartfona

    Cały ten wątek można by było skwitować tak w pierwszym- i zarazem ostatnim- wpisie:

    samrtfony- wygoda duża, ale jakość zdjęć pomiędzy taką sobie a żałosną, natomiast aparaty większe, cięższe, ale jakość zdjęć o niebo lepsza od smartfonowych.

    No i finito, po uj drążyć temat?


    Matematyka wspiera fotografię smartfonową żeby ona w ogóle istniała, ale omawianie tego tutaj to jest jak wbicie komiwojażera wciskającego hulajnogi elektryczne do firmy transportowej używającej ciągników siodłowych
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #2815
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    samrtfony- wygoda duża, ale jakość zdjęć pomiędzy taką sobie a żałosną, natomiast aparaty większe, cięższe, ale jakość zdjęć o niebo lepsza od smartfonowych.

    No i finito, po uj drążyć temat?
    Amen!

    Po zdjęciach sarny widać w którym kierunku to idzie. W większości te porównania (panoramy miasta) to tez przyklady z (_._). Tam są tylko linie proste, idealne do wyostrzania.

  6. #2816
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 352

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Powiedzmy. Wyostrzenie tej książki, sztandarowego przykładu, to jakaś tragedia. Poświata wokół liter aż oczy wypala. Nawet do OCRu tak nie powinno się robić. Dla mnie wniosek, że nawet algorytm wyostrzania w smartfonie może czyścić buty dowolnemu programowi z komputera.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #2817
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Zazdrość przez Was przemawia...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  8. #2818

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    wiesz ze dyskutujesz z mułem?
    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Po co tłuczesz w klawiaturę, zamiast łbem w futrynę?
    Ile w Was jest sztucznie napędzanej między sobą nienawiści...

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Różnica pomiędzy smartfonami a aparatami generalnie polega na tym, że aparaty są stworzone do robienia dobrych zdjęć, a metody uzyskiwania dobrych zdjęć często wymuszają użycie innych środków technicznym, np. statywów, ale celem jest zawsze dobre zdjęcie, a nie byle co, byle wyszło, byle było szybko, łatwo i przyjemnie, ale ujowo. Nie ma sensu licytowanie się na to, co można uzyskać którym sprzętem przy zdjęciach z ręki, bo efekt będzie przewidywalny, ale efekt ze smartfona jest i tak nieakceptowalny dla nas.
    "Aparaty są stworzone do robienia dobrych zdjęć" - ale to pięknie brzmi. Pisząc "aparaty" mówisz jak rozumiem o wszystkich aparatach, również o tych w smartfonach?
    Kolejny piszący ogólnikami i uważający się za grupę ludzi pisząc "nas". Chyba, że masz rozdwojenie jaźni, to przepraszam.

    "byle wyszło, byle było szybko, łatwo i przyjemnie, ale ujowo" - widać jak mało zdjęć zrobiłeś smartfonem z dobrym aparatem, ale nie przeszkadza Ci to w tym, aby pisać takie dyrdymały.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jaskółki w locie mi sfotografuj tym pieprzonym smartfonem, a nie przewodnik turystyczny!
    Tak! Teraz nagle wszyscy fotografują tylko i wyłącznie ptaki.

  9. #2819
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Najwięcej nienawiści i uszczypliwych, ironicznych komentarzy, widzę w wypowiedziach Twoich i JP. Co w połączeniu z selektywną percepcją faktów, czyni z Was idealny tandem.

    A jeśli chodzi o "rozdwojenie jaźni", to tak. Jest NAS stanowczo więcej, niż WAS, towarzyszu...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  10. #2820
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Ile w Was jest sztucznie napędzanej między sobą nienawiści...



    "Aparaty są stworzone do robienia dobrych zdjęć" - ale to pięknie brzmi. Pisząc "aparaty" mówisz jak rozumiem o wszystkich aparatach, również o tych w smartfonach?
    Kolejny piszący ogólnikami i uważający się za grupę ludzi pisząc "nas". Chyba, że masz rozdwojenie jaźni, to przepraszam.

    "byle wyszło, byle było szybko, łatwo i przyjemnie, ale ujowo" - widać jak mało zdjęć zrobiłeś smartfonem z dobrym aparatem, ale nie przeszkadza Ci to w tym, aby pisać takie dyrdymały.



    Tak! Teraz nagle wszyscy fotografują tylko i wyłącznie ptaki.
    Nie zrobiłem żadnego zdjęcia smatfonem i nie zrobię, albowiem smartfona odrzucam, i nie interesuje mnie aparat pseudofotograficzny, jaki w niego wsadzono. Jak ktoś chce, to niech się w to bawi, ale nich mi nie wmawia, że aparaty odchodzą do lamusa, bo ani tego nie widać, ani nikt o tym nie decyduje poza użytkownikiem. Co najwyżej będą użytkownicy zabytkowego sprzętu fotograficznego

    Aparaty są stworzone do robienia dobrych zdjęć w kontekście ich jakości technicznej. Robienie kiepskich technicznie zdjęć aparatami jest powszechne, bo wynika z ich ograniczeń, których się nie dało uniknąć ze względu na warunki fotografowania, lub się nie chciało pokonać używając dodatkowego sprzętu, ale- co do istoty sprawy- każdy aparat fotograficzny, zwłaszcza z wymienną optyką- stwarza platformę do uzyskiwania zdjęć o co najmniej dobrej, jak nie znakomitej jakości, natomiast smartfon już na starcie ma ograniczenia formatu i jakości zdjęć. Także pod względem zachowana jakości zdjęć w dużym formacie aparaty nie są - póki co- zagrożone przez smartfony.

    Pisząc o "nas" mam na myśli całkiem sporą grupę osób mających w głębokim poważaniu dyrdymały JP, które mu to nieraz już wytykały, nie jestem więc sam.


    Nie wszyscy fotografują ptaki, ale do tego m.in. są predysponowane aparaty fotograficzne i dedykowane do nich teleobiektywy. Dowcip polega na tym, że ja do swojego C 7D II, albo do każdego z pozostałych kilku aparatów, jakie posiadam, mogę założyć obiektywy stosownie do potrzeb, np. tylko UWA i fotografować tylko widoczki, natomiast do smartfona nie da się założyć przyzwoitego teleobiektywu, aby fotografować ptaki. Użytkownik smartfona, któremu się nagle zachce fotografowania jaskółek w locie, dozna olśniewającego odkrycia, skąd mu nogi wyrastają. Uprzedzę wypadki: z ****.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Strona 282 z 296 PierwszyPierwszy ... 182232272280281282283284292 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •