Strona 273 z 296 PierwszyPierwszy ... 173223263271272273274275283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 721 do 2 730 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2721
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Lampa błyskowa xenon to element technologii fotografii optycznej, jej sposób działania był rozwijany/dopracowywany do sposobu działania migawki w aparacie.

    w smartfonie będzie ikona studio i po jej dotknięciu będzie można :
    albo palcami na ekranie komponować różne jasności w różnych miejscach kadru
    albo wybrać dotykając ikony jeden w wielu "fabrycznych" presetów przystosowanych do danego/wykonywanego typu zdjęcia (z możliwoscią chwilowej poprawki palcami)
    albo wybrać swój wcześniej zaprojektowany (z możliwoscią chwilowej poprawki palcami)

    jp
    ROTFL!




    @jan pawlak - zapytam serio. Pracowałeś kiedykolwiek w studiu fotograficznym z kilkoma lampami błyskowymi?

    Używałeś chociażby lampy błyskowej Profoto A10, którą wzbogacono ją o technologię Bluetooth AirX, powalającą na współpracę ze smartfonami?

    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-07-2023 o 14:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2722
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ROTFL!




    @jan pawlak - zapytam serio. Pracowałeś kiedykolwiek w studiu fotograficznym z kilkoma lampami błyskowymi?

    Używałeś chociażby lampy błyskowej Profoto A10, którą wzbogacono ją o technologię Bluetooth AirX, powalającą na współpracę ze smartfonami?

    https://www.youtube.com/watch?v=QgoD...l=FotoWarsztat
    To wspaniale że "od strony producentów lamp" już jest rozwiązanie.
    Teraz ewentualnie trzeba czekać na ruch producentów smartfonów i obszar zastosowań "studio" zostanie opanowany

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #2723
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Fakt Smartfony to raj dla producentów gadżetów do smartfonów Może nie doczytałeś, że jedna lampa błyskowa Profoto A10 kosztuje jedyne 5.290 zł?

    Ponawiam wyżej postawione pytanie i RACZ CHOĆ RAZ BYĆ FACETEM I ODPOWIDZIEĆ W TYM WĄTKU NA ZADANE TOBIE PYTANIE !!!!!!!!!!!!!!

    @jan pawlak - zapytam serio. Pracowałeś kiedykolwiek w studiu fotograficznym z kilkoma lampami błyskowymi?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-07-2023 o 15:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #2724
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Fakt Smartfony to raj dla producentów gadżetów do smartfonów Może nie doczytałeś, że jedna lampa błyskowa Profoto A10 kosztuje jedyne 5.290 zł?

    Ponawiam wyżej postawione pytanie i RACZ CHOĆ RAZ BYĆ FACETEM I ODPOWIDZIEĆ W TYM WĄTKU NA ZADANE TOBIE PYTANIE !!!!!!!!!!!!!!

    @jan pawlak - zapytam serio. Pracowałeś kiedykolwiek w studiu fotograficznym z kilkoma lampami błyskowymi?
    ok
    Moja odpowiedż jest już (któryś raz) w #2178, nie pracowałem
    A teraz Twoja kolej
    Które zdanie w #2720 o pracy smartfoto w studio się nie zgadzasz, z którym zdaniem polemizujesz ?

    jp

    PS
    Moim zdaniem najprawdopodobniej praca w studio z wieloma lampami błyskowymi odejdzie do historii wraz z "guzikiem" symulacji dźwięku igły czy posłańcem z latarnią przed autem w Londynie
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-07-2023 o 16:11
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #2725

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    # Jacek_Z

    piszesz :
    jak ci sie pracuje smartfonem w studiu fotograficznym, z użyciem kilku lamp błyskowych?


    Nie wiem jak zostanie technicznie rozwiązane w smartfoto oświetlenie w studio ale z bardzo dużym prawdopodobieństwem "wiem" jak to będzie od strony użytkownika.
    W studio jedna lampa stała o świetle ciągłym "na sufit" a w smartfonie będzie ikona studio i po jej dotknięciu będzie można :
    a.


    jp
    o nie mogę, prawie Lema doścignął
    w proroctwach.
    tylko, że Lem wiedział co pisze.
    Ostatnio edytowane przez Karlbuk ; 01-07-2023 o 18:30

  6. #2726
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    nie pracowałem
    W tym jest problem. Tworzysz futurystyczno-techniczne fantasmagorie nie mając pojęcia o praktyce.
    Sposób działania lamp błyskowych nie był rozwijany do sposobu działania migawki, jej przy błysku w studio może nie być!
    Praca w studio to w dużej mierze mrożenie ruchu. Jakim cudem chcesz zamrozić ruch smartfonem przy pliku wynikowym:
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    gdzie plik wynikowy powstaje z sumy kilkunastu bardzo krótkich "naświetleń" o różnych parametrach ekspozycji można stosować tylko lampy typu LED.
    Czy zdajesz sobie sprawę jak śmiesznie niska jest wydajność lampy światła ciągłego, również led w stosunku do błysku?
    Pozostaw fantazmaty futorologom i marketingowcom a mniemanologię stosowaną Twojemu imiennikowi Stanisławskiemu.

  7. #2727
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 352

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    Praca w studio to w dużej mierze mrożenie ruchu. Jakim cudem chcesz zamrozić ruch smartfonem przy pliku wynikowym:
    Myślisz kategoriami klasycznej optyki. Dokształć się, to zrozumiesz, że optyka obliczeniowa może wszystko.


    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Moim zdaniem najprawdopodobniej praca w studio z wieloma lampami błyskowymi odejdzie do historii wraz z "guzikiem" symulacji dźwięku igły czy posłańcem z latarnią przed autem w Londynie
    To zdanie powinno być ogłoszone zdaniem roku forum canon-board.
    Myślałem, że heca z Księżycem to szczyt, ale... są rzeczy, które nie śniły się fizjologom. Światło - podobno potrzebne przy fotografii - to tylko przestarzały efekt specjalny. Optyka obliczeniowa go nie potrzebuje, a jak ktoś strasznie się uprze, to naciśnie guzik symulacji światła.

    W Wielkiej Brytanii przed samochodami chodził koleś z czerwoną flagą. A krowy przestawały dawać mleko na widok pociągu.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #2728
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Mamrot Zobacz posta
    W tym jest problem. Tworzysz futurystyczno-techniczne fantasmagorie nie mając pojęcia o praktyce.
    Sposób działania lamp błyskowych nie był rozwijany do sposobu działania migawki, jej przy błysku w studio może nie być!
    Praca w studio to w dużej mierze mrożenie ruchu. Jakim cudem chcesz zamrozić ruch smartfonem przy pliku wynikowym:

    Czy zdajesz sobie sprawę jak śmiesznie niska jest wydajność lampy światła ciągłego, również led w stosunku do błysku?
    Pozostaw fantazmaty futorologom i marketingowcom a mniemanologię stosowaną Twojemu imiennikowi Stanisławskiemu.
    Swiatło jest potrzebne ale czy zdajesz sobie sprawę że już teraz smartfonem robi się zdjęcia nocne z ręki które są niezaszumione i nierozmazane ?
    Stacking to wykonywanie bardzo wielu bardzo krótkich ekspozycji/zdjęć o różnych parametrach i ich obrabianie AI oraz wybór "dobrych" i ich sumowanie/składnie w ten sposób by uzyskać niezasumione i ostre jedno zdjęcie w pliku wynikowym

    Szanuję Wasze zdanie, jakieś 1.5 roku temu bym się z nim zgadzał ale teraz po intensywnym wejsciu w świat fotografii obliczeniowej mam inne.
    Proponuję trochę refleksji nad nową technologią na przykład przy patrzeniu na owe 2 zdjęcia #2718

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Myślałem, że heca z Księżycem to szczyt,
    W #2718 owe 2 zdjęcia to dokładnie ta sama funkcja co zdjęcie księżyca ale użyta w wersji "tekstu"
    Podczas fotografowania obraz bardzo drgał, AI rozpoznało że to tekst, poprzez stacking zebrane zostało z wielu "zdjęć" i złożone w jedno tak by było ostre a AI poprzez głębokie ucznie "wiedziało" jak zrobić by tekst wyglądał optymalnie.
    Dokładnie tak samo jest ze zdjęciem księżyca.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 01-07-2023 o 21:52
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #2729
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2012
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja sobie zdaję sprawę, ale ty nie przyjmujesz do wiadomości, że ten stacking uniemożliwia wykonanie jakiegokolwiek obiektu w ruchu.
    Spróbuj wykonać sensowne zdjęcie czterolatkowi czy psu w czasie zabawy.
    Spróbuj wykonać zdjęcie nocne bez efektu marzycielskiego, akwareli, czy poparzonych twarzy.
    Co do refleksji na temat zdjęć #2718, powiększyłem sobie ten wycinek z pierwszego zdjęcia, to jest jakość porównywalna z kompaktami sprzed 15 lat.
    Zaczynam podejrzewać, że twój telewizor 4K też ma ekran obliczeniowy i dorabia piksele, których ja na normalnym ekranie nie widzę.

  10. #2730
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ok
    Moja odpowiedż jest już (któryś raz) w #2178, nie pracowałem
    @jan pawlak - Nigdy nie pracowałeś z lampami błyskowymi (co potwierdziłeś) i twierdzisz, że smarfony zastąpią sesje studyjne aparatami fotograficznymi z użyciem kilku lamp błyskowych z różnymi modyfikatorami światła? Zdajesz sobie w ogóle sprawę, że piszesz kocopoły i nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz?

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    A teraz Twoja kolej
    Które zdanie w #2720 o pracy smartfoto w studio się nie zgadzasz, z którym zdaniem polemizujesz ?
    Z każdym zdaniem, które zacytowałeś powyżej i które cytowałem.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    PS
    Moim zdaniem najprawdopodobniej praca w studio z wieloma lampami błyskowymi odejdzie do historii wraz z "guzikiem" symulacji dźwięku igły czy posłańcem z latarnią przed autem w Londynie
    ROTFL!

    à propos Twojego wieszczenia na temat światła odchodzącego do historii...
    może księżyc również Twoim zdaniem również "odejdzie do historii wraz z "guzikiem" symulacji dźwięku igły czy posłańcem z latarnią przed autem w Londynie" To jest dokładnie Twój poziom "wieszczenia" w tym wątku.

    To teraz doczytaj do czego wykorzystuje się w aparatach fotograficznych błysk na pierwszą i drugą kurtynę, synchronizację błysku z długimi czasami ekspozycji (tryb zwany Slow-Flash lub Slow-Sync). Doczytaj czym jest i co daje migawka postępowa, migawka globalna, migawka hybrydowa oraz migawka elektroniczna w aparatach fotograficznych.

    Przykro mi, ale ta dyskusja ma podobny sens jak dialog konstruktora najnowszych okrętów wojennych z gościem, który kupił sobie skuter wodny - zachwalającym jego zwrotność i szybkość oraz prostotę obsługi. Jest takie powiedzenie doskonale obrazujące temat tego wątku w klimacie marynistycznym: "przyczepiło się g... do okrętu i krzyczy: płyniemy!"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 01-07-2023 o 22:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 273 z 296 PierwszyPierwszy ... 173223263271272273274275283 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •