Strona 13 z 296 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #121
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Matryce bądą rosły. Ale optyka - dalej fragment paznokcia. I tego się bez jakiś doczepianek nie przeskoczy. A jak doczepianki, to już lepszy "normalny" aparat.

    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...fon-dotychczas
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Matryce bądą rosły. Ale optyka - dalej fragment paznokcia. I tego się bez jakiś doczepianek nie przeskoczy. A jak doczepianki, to już lepszy "normalny" aparat.

    https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...fon-dotychczas
    Myślę, że dzięki AI jesteśmy blisko skokowi technologii w ("optyce") sposobowi przekształacania świata na zapis na matrycy.
    O ile rozwój technologii matryc to jeszcze duże pole działania to rozwój w technologii obiektywów to teraz drobne dreptanie przed ścianą.

    Gałka oczna waży około 7,5 g i oko z siatkówki przekazuje sygnały do mózgu który tworzy obraz.
    Trzeba się pogodzić że to tylko jedna ogniskowa (około 50mm) i nie ma efektu głębi ostrości

    To jest wyzwanie technologiczne ale byliśmy na księżycu gdy komputery miały ułamek mocy obliczeniowej dzisiejszych smartfonów.
    To będzie koniec aparatów foto i obiektywów w ich dzisiejszym kształcie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-07-2022 o 08:45
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #123
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    bo to jest dowód, że można Wam wcisnąć każdy kit, a Wy nie dość, że w to wierzycie, to jeszcze zachowujecie się jak misjonarze. Żebyśta jeszcze coś z tego mieli, to możnaby było zrozumieć...
    nie wiem do końca, co roisz sobie w swojej napakowanej jadem główce, ale żadnym misjonarzem nie jestem. ale skoro ty tak twierdzisz, to pewnie masz rację "LOL IKSDE". możesz przeczytać ze zrozumieniem co wcześniej napisałem, a możesz sobie projektować obraz mojej osoby w swojej głowie i wszystkich innych niebędących Tobą jako tych "zalanych marketingiem", "głupich", "próbujących coś udowodnić", oczywiście przy założeniu, że ty jesteś tym, co pozjadał wszystkie rozumy. zanim kogokolwiek zaszufladkujesz, weź się rozpędź i... zastanów.

    opowiadam jedynie o swoich doświadczeniach, nie tworzę teorii o wyższości jednego aparatu na drugim, ale wskazuję plusy i minusy jednego i drugiego rozwiązania w oparciu o moje potrzeby. u mnie plusy focenia smartfonem wygrały z minusami i z innymi kwestiami przeze mnie wcześniej opisanymi. faktycznie, tego o matrycy nie wiedziałem, dzięki za info, człowiek się uczy cały czas. w tym "trybie 108mpix" jest widoczna różnica na zdjęciach w odpowiednich warunkach w porównaniu ze zwykłym/domyślnym trybem focenia i warto go używać - to właśnie miałem na myśli. a jakbyś chciał już bardzo znać historię mojego przejścia z 6d mark I na Note'a 20ultra, to zanim pomyślałem o sprzedaży aparatu, to przez rok używałem smartfona i to jego korzystanie mnie zmotywowało do odstawienia aparatu a nie marketing sprzedawcy/producenta, jak śmiesz mi to wpajać.

    jeszcze raz to napiszę, bo ludzie z ograniczeniami tego chyba nie rozumieją - wybrałem focenie smartfonem, ponieważ jest ono dla mnie wygodne z perspektywy fot, które robię i ich przeznaczenia. uznałem, że nie potrzebuję sprzętu foto za każdym razem w plecaku by cieszyć się dobrą fotą, w moim mniemaniu dobrą. każdy, kto twierdzi, że jakościowo foty z telefonów w porównaniu z FF aparatami są lepsze to się oszukuje i tyle w temacie. ja poszedłem na kompromis, dokładnie obliczony kompromis i jestem zadowolony.
    ebe ebe

  4. #124
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Ale kulturę to gdzieś po drodze powiesiłeś na kołku i zapomniałeś zabrać. Nasłuchałeś się tych pierdół o żabach i teraz mówisz innym, co mają myśleć.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #125
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Że wam się chce ....

  6. #126
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony


  7. #127
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    No ciekawostka Najbardziej mnie ciekawi, skąd AI podpier...ła ostrzejsze zdjęcie biedry i wmontowała je w ten nieszczęsny obrazek, bo ja widzę, że to zupełnie inna biedra
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #128
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Niedawno fotografowałem imprezkę C 6D i M5. Obrabiając zdjęcia stwierdziłem, że te z 6D są one wyraźnie lepsze od tych uzyskiwanych z APS-C, więc- jak to mawiał mój dziadek- zaparłem się sercem o gówno, i spakowałem "szóstkę" na wczasy zamiast M5, obok C 7D i EF 100-400L II. Ja pierniczę, jakie to zusammen do kupy było ciężkie! No i dobyłem tej "szóstki" raptem ze 3 razy przez dwa tygodnie na jakieś mało istotne fotki. Pewnie ze smarkfonem byłoby mi lżej i poręczniej, tyle, że nie jestem przekonany, czy użyłbym go częściej, bo są tacy, dla których potrzebne ogniskowe kończą się na 200 mm, a u mnie nawet się jeszcze nie zaczynają. Pozostanę więc na razie w ciemnej norze wymierających użytkowników klasycznego sprzętu fotograficznego

    P.S.
    Wszyscy znajomi mnie namawiają do nabycia smarkfona, a najbardziej małżowinka, która chce mi opylić swój stary i kupić sobie większy, a i tak zdjęć żadnych nie robi.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 087

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Teraz bez smarta ciezko. Nawet nie chodzi o foty.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #130
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    No ciekawostka Najbardziej mnie ciekawi, skąd AI podpier...ła ostrzejsze zdjęcie biedry i wmontowała je w ten nieszczęsny obrazek, bo ja widzę, że to zupełnie inna biedra
    Nie wiem skąd, ale przyszedł mi do głowy taki sci-fi scenariusz, że za parę lat, para młoda nie będzie brała fotografa na ślub, tylko napisze maila do takiej AI., wyśle kilka swoich fot i fot gości, kilka słów kluczowych, ślub, wesele, Santorini, itp. itd., zapłaci blikiem i po paru chwilach otrzyma zestaw zaje.istych zdjęć ślubnych

    Tak wiem, odjechałem

Strona 13 z 296 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •