Strona 99 z 296 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #981
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Tylko że AI ma jeszcze sporo do nauczenia się.
    Myślę, że w tej dekadzie bedzie jeszcze dochodzic i deptac po pietach technologiom konwencjonalnym, ale w kolejnej bedzie juz grac pierwsze skrzypce.

    Ale tak, dla mnie to rowniez jest lekko przerazające. Zalew fake newsow, fake photos, i innych fejkowych rzeczy bedzie tak duzy ze ludzie dostana p**** bo nie beda juz wiedziec co jest prawda a co falsz, i czy mowia do czlowieka czy do algorytmu. I ja tego wlasnie sie obawiam na stare lata od AI.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #982
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 364

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta

    Ale tak, dla mnie to rowniez jest lekko przerazające. Zalew fake newsow, fake photos, i innych fejkowych rzeczy bedzie tak duzy ze ludzie dostana p**** bo nie beda juz wiedziec co jest prawda a co falsz, i czy mowia do czlowieka czy do algorytmu. I ja tego wlasnie sie obawiam na stare lata od AI.
    No właśnie.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta

    Ale tak, dla mnie to rowniez jest lekko przerazające. Zalew fake newsow, fake photos, i innych fejkowych rzeczy bedzie tak duzy ze ludzie dostana p**** bo nie beda juz wiedziec co jest prawda a co falsz, i czy mowia do czlowieka czy do algorytmu. I ja tego wlasnie sie obawiam na stare lata od AI.
    No właśnie.

    Polecam film "Fakty i akty".
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #983
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Na pewnym forum foto, w pewnym watku traktującym o kondycji fotografii, indywidualiźmie itp wrzucono taki link https://businessinsider.com.pl/lifes...ktorzy/ptfsplc
    dosyć szokujące, zmusza do myślenia o fotografii jako obrazie który jest ludziom pokazywany. Kiedyś fotografia pokazywała prawdę. Czy to jest prawda?

    Adobe stock zaczęło umieszczać "zdjęcia" wygenerowanie przez AI.
    Twórcy Photoshopa wykończą część fotografów.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-01-2023 o 00:19
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #984
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Jak dla mnie takie "sztuczne miasto do zdjęć" to jakby studio, tylko kolosalnych rozmiarów - ja to traktuję w takich kategoriach.
    Inna rzecz, że ja nie żyję z fotografii, więc mnie nie bolą AI i inne dziwne wymysły, a to, że będzie równolegle AI, nie spowoduje tego, że pozbędę się aparatu; tak samo jak nie zmieniło to, że dużo zdjęć robię smartfonem, choć przyznam, że mając smartfon czasami nie chce mi się wyciągać aparatu (szczególnie jak wiem, że foto robię głównie po to, by pochwalić się czymś na fejsie )
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 03-01-2023 o 00:28

  5. #985
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 060

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Yyy przypomina to bardzo inscenizowane napady na turystów przez wynajętych tubylców na wyspach Pacyfiku, czy też podrabiane wioski indianskie, afrykanskie, itp.

    Popyt generuje podaż - ludzie chcą miec ladna fote to im się ją załatwi.

    Bardziej przerażające tego przykłady są np w Indiach gdzie biali ludzie przyjezdzają przejęci losem biednych dzieci-kalek, pracować jako wolontariusze. A się okazuje, że kwitnie cały proceder celowego okaleczania dzieci do tego celu. Podobnie filmiki na yt z ckliwą muzyczką gdzie dzielni hindusi ratują zwierzątka z opresji (które wczesniej sami w opresję wpędzili żeby nagrać filmik i mieć miliony wyświetleń). To jest dopiero szokujące. Te fotki z aktorami to przy tym niewinna zabawa win-win.

    Tego AI jednak bardziej sie obawiam.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #986
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Ziemia
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Ten ptak to orzeł przedni
    Ten ptak to bielik

  7. #987
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na pewnym forum foto, w pewnym watku traktującym o kondycji fotografii, indywidualiźmie itp wrzucono taki link https://businessinsider.com.pl/lifes...ktorzy/ptfsplc
    dosyć szokujące, zmusza do myślenia o fotografii jako obrazie który jest ludziom pokazywany. Kiedyś fotografia pokazywała prawdę. Czy to jest prawda?

    Adobe stock zaczęło umieszczać "zdjęcia" wygenerowanie przez AI.
    Twórcy Photoshopa wykończą część fotografów.
    to dobrze że takie możliwości są teraz dostępne dla kowalskiego, a nie tylko dla tuzów fotografii produkujących album z wymierającą kulturą - przecież to zawsze były zdjęcia przebierańców - teraz to bulwersuje bo mogą to robić kowalscy, właśnie to bulwesuje że to dostępne dla kowalskiego, a nie że na zdjęciach przebierańcy. teraz kowalski może wydać album z doskonałym zdjęciami wymierającej kultury chińskiej wioski rybackiej
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 03-01-2023 o 10:43
    EOS 3, 5D, R5

  8. #988

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    AI staje się artificial idiocy wśród wyznawców tej technologii

  9. #989
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 364

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Ten ptak to bielik
    Masz rację, więc dzięki. Z automatu podałem błędną klasyfikację, bo tak mi podesłał znajomy. Ja nie mam do czynienia ani z jednym, ani z drugim, więc musiałem sobie teraz sprawdzić cechy w atlasie. W sumie też mi wyglądał na dość młodego bielika, a takiego kiedyś fotografowałem z oddali, ale cech odróżniających od orła przedniego nie zdążyłem się naumieć, bo nie miałem po co

    --- Kolejny post ---

    Mi AI przydała by się właściwie tylko do odszumiania zdjęć.

    Swoją drogą, po to wymyślono płyty CD, aby się pozbyć szumu nośnika występującego w zapisie analogowym na taśmach i płytach winylowych, więc kiedy widzę szum w obrazie cyfrowym, i czytam rozprawy na temat skąd on się bierze, to mam nieodparte wrażenie, że ktoś ze mnie robi idiotę.

    Niby przy wyższym wzmocnieniu sygnału aparat nie potrafi wyliczyć prawidłowej wartości pojedynczego piksela i tworzy kolorowe ciapki, ale jednak z większej odległości te ciapki się zlewają i pokazują prawidłowe kontury i kolory przedmiotu, więc działa to dokładnie tak samo, jak raster drukarski CMYK.

    Potem wjeżdża na białym koniu jakaś AI i z tych ciapków tworzy bardziej jednolite kolorystycznie obszary, z precyzyjnym ich rozgraniczeniem, czyli de facto derasteryzuje obraz, a więc odwraca algorytm zaszumiania obrazu, a mówiąc inaczej- odkodowuje obraz, czyli go odszyfrowuje.

    I tą metodą fotografia cyfrowa znajduje się na ścieżce rozwoju, której końca nie widać, ale można na niej doić frajerów w nieskończoność

    --- Kolejny post ---

    Utwierdzają mnie w tym przekonaniu takie przykłady:

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1440099

    A teraz obraz obrobiony przez AI:

    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1440101

    Spójrzcie tylko, co AI zrobiła wewnątrz ucha wiewiórki w porównaniu do wywołania RAW w DPP.

    --- Kolejny post ---

    Jak się komuś nie chce latać po linkach, to wrzucam porównanie bezpośrednie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2023-01-03_123035.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	4,32 MB
ID:	9869
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 03-01-2023 o 13:21
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #990
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Spójrzcie tylko, co AI zrobiła wewnątrz ucha wiewiórki w porównaniu do wywołania RAW w DPP.
    W wiewiórkach nie robię i przyznaję się, że nic złego nie widzę
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 99 z 296 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101109149199 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •