Strona 96 z 296 PierwszyPierwszy ... 46869495969798106146196 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #951
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    W trzeciej części będzie rozwinięcie prognozy speców od Pentaxa, że lustrzanki wrócą. No to już możecie się zacząć pakować z tymi bezlustrami
    A słowo stało się ciałem

    "Do prac przy projekcie zaangażowano zarówno młody zespół, pracujący przy projektowaniu sprzętu cyfrowego i znający wymagania współczesnych odbiorców, jak i starszych, często bliskich przejścia na emeryturę inżynierów, którzy pamiętają "czasy analogowe" specyfikę konstrukcji aparatów na film światłoczuły. W planach jest zaprezentowanie szeregu aparatów, od prostego kompaktu po zaawansowaną, "w pełni mechaniczną" lustrzankę. Szczegółów harmonogramu premier niestety jeszcze nie ujawniono."
    Pentax pracuje nad aparatami analogowymi https://www.optyczne.pl/18389-news-P...alogowymi.html

    Ze swojej strony podziękuję temu "młodemu zespołowi" i postanę przy FULL MANUAL aparatach z własnej kolekcji. I tak, kiedyś to były czasy a dziś to tylko takie potworki dla hipsterów tworzą "webcam w opakowaniu aparatu"https://www.optyczne.pl/13040-news-Y...tkownikow.html

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Zamiast wbudować telefon w aparat to zrobili odwrotnie i teraz się wycofują
    W przypadku projektu Yashica Y35 zrobili jeszcze gorzej opakowali matrycę 1/3.2 cala wyjętą z telefonu w pudełko imitujące aparat foto



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	y35.JPG
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	9746
    Ostatnio edytowane przez candar ; 20-12-2022 o 15:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #952
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 062

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Będzie jak z bezlustrami. Miały być malutkie i zgrabniutkie, leciutkie i doskonałe, żeby wykluczyć te ohydne lustrzanki. Mamy cegły ważące pół tony z dedykowanym dobrym szkłem. Teraz prace pójdą w tym kierunku ze smartfonami, które niebawem będą wielkości TV 65cali 4K. To się nazywa rozwój AI.
    Oj nie narzekaj.
    RP poniżej pol kg, R3 lzejszy niz 5D4 a prawie pol kilo mniej niz 1dx3. To jest wlasnie to czego np ja oczekiwałem.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  3. #953
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 365

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Oj nie narzekaj.
    RP poniżej pol kg, R3 lzejszy niz 5D4 a prawie pol kilo mniej niz 1dx3. To jest wlasnie to czego np ja oczekiwałem.
    Czekaj, czekaj?! A czy Ty przypadkiem na zimorodka nie zaczaiłeś się z dwukilowym statywem, który miał Ci zrekompensować uj-nie-ergonomię R6 z Sigmą 150-600 C?

    Co to jest za robota, żeby zrobić body 200-400g lżejsze, a na to konto targać statyw?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #954
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 062

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    A to tak ciezko pojac, ze statyw z takim duzymi szklami znacznie ulatwia robote jak juz sie ma obiekt w zasięgu? Że poprawia czas, pozwala zniżyc perspektywe z odchylanym ekranem, o kreceniu wideo juz mowilem ze bez statywu to i tak grzybnia. Zreszta nie zawsze biore statyw bo zwierz za szybki jak sobie poogladasz rozmaite wideo wildelifeciarzy to znakomita wiekszosc uzywa ciezkich statywow i glowic.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #955
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 365

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A to tak ciezko pojac, ze statyw z takim duzymi szklami znacznie ulatwia robote jak juz sie ma obiekt w zasięgu? Że poprawia czas, pozwala zniżyc perspektywe z odchylanym ekranem, o kreceniu wideo juz mowilem ze bez statywu to i tak grzybnia. Zreszta nie zawsze biore statyw bo zwierz za szybki jak sobie poogladasz rozmaite wideo wildelifeciarzy to znakomita wiekszosc uzywa ciezkich statywow i glowic.
    Ależ ja to wszystko doskonale wiem, a Ty nie wyczułeś sarkazmu Problem jednak jest, gdy obiektyw jest bardzo ciężki, a korpus bardzo lekki, gdy chce się robić zdjęcia z ręki. Musiałbyś potrenować z 7D II, albo z 1DX, aby poczuć, o co kaman.

    Dawno, dawno temu, gdy miałem tylko C550D z 55-250, to myślałem, że sprzęt powinien być lekki, ale gdy dołożyłem grip, to waga wzrosła, ale zrobiło się lepiej. Potem miałem C 80D z 55-250 i było dobrze tym operować, ale gdy kupiłem Tamrona 100-400, to po pewnym czasie dokupiłem też grip, aby przesunąć środek ciężkości zestawu.

    Tak na marginesie, to mam 3 statywy, z tego jeden trochę lipny chiński karbonowy, ale jego biorę na wyjazdy, bo jest wysoki i lekki. Z C80D i Tamronem 100-400 mnie wkurzał, bo się chybotał, ale jak założyłem 7D II z EF 100-400L II, to nagle i statyw wyszlachetniał
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #956
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    W przypadku projektu Yashica Y35 zrobili jeszcze gorzej opakowali matrycę 1/3.2 cala wyjętą z telefonu w pudełko imitujące aparat foto

    https://www.youtube.com/watch?v=nDDC...nt%26ShootClub
    Tylko wielka szkoda że pod tak zacną marką...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #957
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 062

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    atsf, bo ja od dziecka się nie znam na żartach
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #958
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    I co teraz zrobić? Podobno Google Pixel 6A w ślepym teście na próbie kilkudziesięciu tysięcy respondentów wybrany został najlepszym smartfonem fotograficznym...
    P.S.
    Ta bezużyteczna informacja zamieszczona została przeze mnie w celu ochrony wątku przed zapomnieniem.

  9. #959
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ta bezużyteczna informacja zamieszczona została przeze mnie w celu ochrony wątku przed zapomnieniem.
    I bardzo słusznie. Brakuje mi tego wątka ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #960
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Taka jedna dygresja z mojej strony. Niedawno sprzedalem caly swoj sprzet ze stajni canona (6d II, 77d, pare elek, 2 stalki wszystko w bdb stanie). Mimo cen nizszych od najnizszych znalezionych ofert na olx/allegro cala sprzedaz zajela mi dobre pol roku. Prawie nikt nie dzwonil, nie chcial sie targowac null zero. Choc oczywiscie niewkluczam ,ze duzy wplyw mogla miec sytuacja gospodarcza w kraju.

    W kazdym badz razie przegladam sobie swoje zdjecia wykonane w 2022 i oczywiscie trafne oko odrozni na monitorze 4k zdjecia robione z 6d II + 70-200L vs smartphone natomiast patrzac przez pryzmat waznych momentow, ciekawych uchwyconow kadrow jest 50:50 - mnostwo dobrych zdjec, o wystarczajacej dla jakosci zostalo wykonane telefonem.
    I poki co zostalem z samym smartphonem - zobaczymy jak duzo czasu minie az zateschnie za ergonomia powaznego sprzetu foto i niektorymi featerami ktorych smartphon po prostu nie ma i nigdy miec nie bedzie .
    Jesli wroce do 'powaznej' fotografii na pewno nie bedzie to full-frame (za ciezkie do moich zastosowan).

    Pytanie do osob bedacych na biezaco:
    Jesli musielibyscie zostac przy aps-c do zdjec podrozniczych/gorskich jaki system aps-c byscie wybrali i dlaczego?
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

Strona 96 z 296 PierwszyPierwszy ... 46869495969798106146196 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •