Strona 70 z 296 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120170 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #691
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Prosiłem Cię byś porównał Twoje zdjęcia z Twoich aparatów do zdjęć z Twojego smartfona na Twoim monitorze.. a Ty uciekłeś do ..... bla, bla, bla.
    Miałem nadzieję na merytoryczną dyskusję o problemie zdjęć z technologii optyki obliczeniowej w zakresie fotografii którą uprawiasz.
    No cóż, Ty wolisz (czy musisz bo brak ....? ) powtarzać bzdury/prawdę "internetową"

    I potwierdziło się że nie warto dyskutować z ludźmi których celem jest pisanie o bełkocie interlokutorów bo to do niczego sensownego nigdy nie prowadzi.

    jp
    @jan pawlak proste i szybkie porównanie jakości zdjęć ze smartfona z jakością zdjęć ze starego kompaktu

    Porównanie jakości z moich aparatów: smartfona samsung j5 z lumixem LX100 z zoomem LEICA DC VARIO-SUMMILUX 24-75 mm F1.7-2.8
    Wszystkie zdjęcia prosto z aparatów bez żadnej ingerencji w WB oraz ostrość

    samsung j5 całe zdjęcie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1mt8qkr.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	2,13 MB
ID:	9292


    samsung j5 wycinek 100% kadru
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2WU1G9t.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	495,2 KB
ID:	9291

    oraz dla porównania ten sam kadr

    lumix LX100 z zoomem LEICA DC VARIO-SUMMILUX 24-75 mm F1.7-2.8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W1RdljJ.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	4,08 MB
ID:	9293

    I wycinek 100% z lumixa LX100 z zoomem LEICA DC VARIO-SUMMILUX 24-75 mm F1.7-2.8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Yq9JKTR.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	856,3 KB
ID:	9294
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	V0rLsbv.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	19,2 KB
ID:	9295
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-10-2022 o 10:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #692
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    dzięki.
    To może być efekt/wynik wielu różnych czynników, matryc, oprogramowania, obiektywów, no ale taki wynik jest
    A jak z portretami ?

    Mnie zainteresowało (link do) porównanie starego 12Mpx aparatu ze współczesnym smartfonem.
    Nie mam aparatu 12Mpix (4000x3000), ale :
    1. zrobiłem zdjęcie A7R3 z obiektywem 20mm, (szerokość 7952pix) i przeskalowałem w PS do 4000 pix
    2. zrobiłem zdjęcie S22, ustawiłem kąt widzenia (prawie) taki sam jak w pkt. 1

    Mamy więc 2 (A7R3 i S22) zdjęcia jpg o szerokości 4000pix, tak samo "potraktowane" z tym że z A7R3 ręcznie przeskalowałem 8000pix -> 4000pix (a TV 4k robi to automatycznie)
    Trzeba jednak pamietać że zdjęcie jpg z A7R3 to klasycznie potraktowane w aparacie a zdjęcie z S22 to "tylko prezes wie ??" co technologia obliczeniowa robiła

    A7R3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NSC09581crop4000.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	2,42 MB
ID:	9296

    S22
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20221018_094126.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	2,45 MB
ID:	9297

    Nie widzę tych (szczegółowość, ostrość) efektów o których jest w tej prezentacji.
    Ostrożnie mówiąc facet chyba był źle zainteresowany

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-10-2022 o 11:22
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #693
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    dzięki.
    To może być efekt/wynik wielu różnych czynników, matryc, oprogramowania, obiektywów, ...
    Trzebaby wejśc głębiej.
    A jak z portretami ?
    To samo - brak szczegółów. Nawiasem pisząc samsung J5 i Lumix LX100 to idealne porównanie bo oba mają 12 Mpix i na szerokim kącie to samo światło f/1.7

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Mnie zainteresowało (link do) porównanie starego 12Mpx aparatu ze współczesnym smartfonem.
    Nie mam aparatu 12Mpix (4000x3000), ale :
    1. zrobiłem zdjęcie A7R3 z obiektywem 50mm, (szerokość 7952pix) i przeskalowałem w PS do 4000 pix
    2. zrobiłem zdjęcie S22, ustawiłem kąt widzenia (prawie) taki sam jak w pkt. 1

    Mamy więc 2 (A7R3 i S22) zdjęcia jpg o szerokości 4000pix, tak samo "potraktowane" z tym że z A7R3 ręcznie przeskalowałem 8000pix -> 4000pix (a TV 4k robi to automatycznie)
    Trzeba jednak pamietać że zdjęcie jpg z A7R3 to klasycznie potraktowane w aparacie a zdjęcie z S22 to "tylko prezes wie ??" co technologia obliczeniowa robiła

    A7R3


    S22
    H=CONFIG]9297[/ATTACH]

    jp
    Skalujesz po to aby nie było widać szczegółów po powiększeniu 100%?

    Wystarczy lekko przybliżyć nawet to przeskalowane zdjęcie ze smartfona S22 aby zobaczyć bijące po oczach przekonturowanie oraz przeostrzenie na krawędziach liści oraz brak szczegółów - jednym słowem dramat!

    Dodatkowo zdjęcie z A7R3 zostało PRZEŚWIETLONE !!! jaki ma cel porównywanie zdjęcia, które zostało spie...one już na etapie naciśnięcia spustu? Wiesz w ogóle do czego służy w A7R3 pokrętło korekty ekspozycji i potrafisz z niego korzystać? https://helpguide.sony.net/ilc/1450/...000251663.html Bo mam co do tego wątpliwości Dla mnie osobiście poprawna korekta ekspozycji - to podstawa przy każdym zdjęciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nQkERXh.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	9298

    Trzeba stać 5 metrów od monitora, aby tego nie widzieć

    nawiasem pisząc przypuszczam , że 1000x lepsze rezultaty dałby programowy HDR w A7R3 poprawnie ustawiony w jpg z poziomu aparatu.

    Naprawdę przychylam się do zdania innych wcześniej piszących tu osób, że nie masz zielonego pojęcia o użytkowaniu aparatu A7R3
    Zobacz co można zrobić A7R3!
    https://explorecams.com/photos/model/ilce-7m3
    https://www.dpreview.com/sample-gall...-sample-photos

    ps.
    a już kompletnie nie rozumiem tego, że wyzerowałeś, lub wyminusowałeś saturację oraz ostrość w ustawieniach A7R3 co dało wrażenie gówn...ych wypranych z kolorów i pozbawionych jakości zdjęć. Zrobiłeś to świadomie ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-10-2022 o 11:45
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #694
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To samo - brak szczegółów. Nawiasem pisząc samsung J5 i Lumix LX100 to idealne porównanie bo oba mają 12 Mpix i na szerokim kącie to samo światło f/1.7



    Skalujesz po to aby nie było widać szczegółów po powiększeniu 100%?

    Wystarczy lekko przybliżyć nawet to przeskalowane zdjęcie ze smartfona S22 aby zobaczyć bijące po oczach przekonturowanie oraz przeostrzenie na krawędziach liści oraz brak szczegółów - jednym słowem dramat!

    Dodatkowo zdjęcie z A7R3 zostało PRZEŚWIETLONE !!! jaki ma cel porównywanie zdjęcia, które zostało spie...one już na etapie naciśnięcia spustu? Wiesz w ogóle do czego służy w A7R3 pokrętło korekty ekspozycji i potrafisz z niego korzystać? https://helpguide.sony.net/ilc/1450/...000251663.html Bo mam co do tego wątpliwości Dla mnie osobiście poprawna korekta ekspozycji - to podstawa przy każdym zdjęciu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nQkERXh.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	9298

    Trzeba stać 5 metrów od monitora, aby tego nie widzieć

    nawiasem pisząc przypuszczam , że 1000x lepsze rezultaty dałby programowy HDR w A7R3 poprawnie ustawiony w jpg z poziomu aparatu.

    Naprawdę przychylam się do zdania innych wcześniej piszących tu osób, że nie masz zielonego pojęcia o użytkowaniu aparatu A7R3
    Zobacz co można zrobić A7R3!
    https://explorecams.com/photos/model/ilce-7m3
    https://www.dpreview.com/sample-gall...-sample-photos

    ps.
    a już kompletnie nie rozumiem tego, że wyzerowałeś, lub wyminusowałeś saturację i oraz ostrość w ustawieniach A7R3 co dało wrażenie gówn...ych wypranych z kolorów i pozbawionych jakości zdjęć
    1. nie skalowałem zdjęcia z S22
    2. prześwietlone bo było f/1,8 by tak samo jak w S22, chodziło w przykładzie o szczegółowość, nic dodatkowo z plikami w PS nie robiłem, wiem jakie są skutki
    3. W S22 zdjęcia jpg są "upiększane" w technologii fotografii obliczeniowej, dng są bez tych efektów

    Ty na prawdę inaczej nie potrafisz ?
    Co próbujesz w ten sposób u siebie przykryć/zakrzyczeć ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-10-2022 o 12:01
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #695
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    1. nie skalowałem zdjęcia z S22
    2. prześwietlone bo było f/1,8 by tak samo jak w S22, chodziło w przykładzie o szczegółowość, nic dodatkowo z plikami w PS nie robiłem, wiem jakie są skutki
    3. W S22 zdjęcia jpg są "upiększane" w technologii fotografii obliczeniowej, dng są bez tych efektów
    jp
    Czyli krótko pisząc porównujesz surowe RAWy z A7R3 nie poddawane jakiejkolwiek obróbce, dodatkowo prześwietlone z uwagi na brak filtra szarego na obiektywie i braku świadomości o zależności trójkąta ekspozycji z cukierkowymi zdjęciami ze smartfona S22, które AI w smartfonie na wzór programów graficznych przemieliła na 1000 różnych sposobów ???

    Brawo, brawo, brawo Janie!

    ps.
    serio chcesz dalej męczyć bułę?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-10-2022 o 12:13
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #696
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Czyli krótko pisząc porównujesz surowe RAWy z A7R3 nie poddawane jakiejkolwiek obróbce, dodatkowo prześwietlone z uwagi na brak filtra szarego na obiektywie i braku świadomości o zależności trójkąta ekspozycji z cukierkowymi zdjęciami ze smartfona S22, które AI w smartfonie na wzór programów graficznych przemieliła na 1000 różnych sposobów ???

    Brawo, brawo, brawo Janie!

    ps.
    serio chcesz dalej męczyć bułę?
    Nie czytasz co napisane, dyskutujesz sam ze sobą z góry wiedząc jaki bedą wnioski np. nigdzie nie pisałem że to były RAWy
    Takie są pliki "przeładnione" jpg z S22, i tyle

    No cóż, masz rację, czas zamknąć.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-10-2022 o 12:23
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #697
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie czytasz co napisane, dyskutujesz sam ze sobą z góry wiedząc jaki bedą wnioski ...
    To zupełnie tak samo jak Ty. Tyle osób się tu wypowiadało, a Twoją odpowiedzią był brak odpowiedzi. Nie miej pretensji do ludzi o to co sam robisz....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #698
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja tylko nieśmiało wspomnę, że właśnie tego Lumixa GF-1 (który wystąpił w filmiku na YT) mam i od jakiegoś czasu testuję. Pokazywałem efekty w "zdjęciach, które lubimy", napisałem o nim ze dwa artykuły na moim blogu i załozyłem wątek (na innym forum), który nawiasem mówiąc, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem (6,5 tys. wyświetleń) i... Kto chciał, to zobaczył. Jak ktoś jednak nie chce, to nie zobaczy, choćbyście nie wiem co mu pokazywali. Jeśli ktoś jest przekonany, że woda jest sucha, to możecie go w tej wodzie utopić, a go nie przekonacie. Dlatego już od jakiegoś czasu (mniej więcej od 60 strony) jest dla mnie jasne, że jakiekolwiek argumenty, filmy na YT, cytaty, tabele, porównania zdjęć (na których zbliżenia z telefonu mają piksele wielkości pustaków) NIE MAJĄ SENSU. Ostatni przykład Jana P. po powiększeniu, pokazuje, że zdjęcie z aparatu ma szczegóły (np linie na bateriach słonecznych, liście drzew), a na zdjęciu z telefonu, w tym miejscu jest kasza. I co? I Jan twierdzi, że "nie widzi różnic".

    Słowo daję, nie widziałem od dawna tak popularnego (70 stron) wątku, który jest o... Niczym.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #699
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ja tylko nieśmiało wspomnę, że właśnie tego Lumixa GF-1 (który wystąpił w filmiku na YT) mam i od jakiegoś czasu testuję. Pokazywałem efekty w "zdjęciach, które lubimy", napisałem o nim ze dwa artykuły na moim blogu i załozyłem wątek (na innym forum), który nawiasem mówiąc, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem (6,5 tys. wyświetleń) i... Kto chciał, to zobaczył. Jak ktoś jednak nie chce, to nie zobaczy, choćbyście nie wiem co mu pokazywali. Jeśli ktoś jest przekonany, że woda jest sucha, to możecie go w tej wodzie utopić, a go nie przekonacie. Dlatego już od jakiegoś czasu (mniej więcej od 60 strony) jest dla mnie jasne, że jakiekolwiek argumenty, filmy na YT, cytaty, tabele, porównania zdjęć (na których zbliżenia z telefonu mają piksele wielkości pustaków) NIE MAJĄ SENSU. Ostatni przykład Jana P. po powiększeniu, pokazuje, że zdjęcie z aparatu ma szczegóły (np linie na bateriach słonecznych, liście drzew), a na zdjęciu z telefonu, w tym miejscu jest kasza. I co? I Jan twierdzi, że "nie widzi różnic".

    Słowo daję, nie widziałem od dawna tak popularnego (70 stron) wątku, który jest o... Niczym.
    To powtarzanie jest już uciążliwe, ale cóż #697

    Raz jeszcze, aktualny stan technologii fotografii obliczeniowej jest taki że aby obraz był akceptowalny to nie należy powiększać go cyfrowo, należy "oglądać" w rozdzielczości w jakiej był wykonany, szerokości 4000 pix.
    Po powiększeniu jest kasza. Jak na razie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 18-10-2022 o 18:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #700
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    No więc skoro "aktualny stan technologii fotografii obliczeniowej jest taki że aby obraz był akceptowalny to nie należy go powiększać", to znaczy że taka fotografia, dla przytłaczającej większości fotoamatorów, nie ma racji bytu. I to nie "jak na razie", bo nic się w tej kwestii nie zmieni.

    "Na chłopski rozum", jeśli 13 letni prosty aparat, spuszcza łomot nowemu smartfonowi, to znaczy że dzisiejsze aparaty będą w stanie spuścić łomot każdemu smartfonowi, jaki ukaże się na rynku dopiero za 13 lat. A wyobrażasz sobie, jakie za 13 lat bedą aparaty?
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

Strona 70 z 296 PierwszyPierwszy ... 2060686970717280120170 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •