Strona 69 z 296 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #681
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Doktor Frankenstein?
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #682
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Samsung to przeżytek, jakiś chińczyk ma 200MPix.
    Xiaomi 12T Pro ma 200 mpix , ale Samsung S23 Ultra również ma mieć

    Swoją drogą ciekawe kiedy Canon wpadnie na pomysł by nazywać swoje aparaty dodatkowo - np. taki Canon R Pro albo Ultra, to byłoby coś i +500 USD do ceny

  3. #683
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Info dla tych którzy lubią obróbkę zdjęć

    1.
    Kiedyś dużo zdjęć (różnymi aparatami Canona, w różnych sytuacjach) robiłem grupie kolegów z których jeden miał (ocznie) śladowo różną, bardziej czerwona karnację.
    Ale na zdjęciach ta czerwień znacznie się wyróżniała, musiałem stosować maski by wygladało to naturalnie
    Teraz w S22 jest podobna sytuacja ale nie dotyczy twarzy ale dotyczy takich elementów np. kolor czerwonego tramwaju, czerwonego swetra itd.

    Różnica jest taka że w aparatach było to zarówno w plikach RAW jak i plikach jpg a w S22 jest tylko w plikach jpg w plikach dng praktycznie nie występuje.

    2.
    Przygotowałem na TV 4k 65 pokaz zdjęć z ostatniego wyjazdu (S22) i porównywałem ze zdjęciami z dwóch poprzednich wyjazdów (A7R3).
    Robiłem z jpg, "pozdejmowałem" z kilku zdjęć nasycenie czerwieni oraz nasycenie niebieskości wody, muszę dopracować i "zautomatyzować" szczegóły tej obróbki by wyniki były lepsze.
    Ale praktycznie zdjęcia są porównywalne z odpowiednimi zdjęciami z poprzednich wyjazdów.

    Widzę jedną różnicę (GO), jest ostrość tam gdzie gdybym robił aparatem to by jej nie było.
    No ale gdy zdjęcia robiłem to "ocznie" tą ostrość widziałem.
    W stosunku do kanona/gorsetu fotografii optycznej wada ale w stosunku do widzenia "ocznego" zaleta

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-10-2022 o 08:44
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #684
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W stosunku do kanona/gorsetu fotografii optycznej wada ale w stosunku do widzenia "ocznego" zaleta
    jp
    Może zamiast powyższego bełkotu @jan pawlak warto zejść na ziemię i obejrzeć coś z realnego świata


    Z dzisiejszą datą: 16 października 2022
    "Test w prawdziwym świecie: jakość obrazu iPhone'a 14 PRO wciąż nie dorównuje 13-letnim aparatom MFT"
    https://www.sonyalpharumors.com/real...LbGQfo8ugyM9-o




    Dodam, że dokładnie o tym samym pisałem dwa miesiące wcześniej w poście nr. #490 https://www.canon-board.info/threads...=1#post1435794"Dla porównania zdjęcie z mojego małego kompaktu LX100 z 2014 roku"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 16-10-2022 o 14:54
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #685
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Do oceny jak jakość zdjęć z posiadanego smartfonu ma się do jakości zdjęć z posiadanego aparatu :
    - przy naszym sposobie fotografowania
    - przy naszym sposobie prezentacji/oglądaniu zdjęć
    nie jest potrzebny np. doktorat z fizyki. Każdy może zrobić ocenę we własnym zakresie by zobaczyć kiedy musi być aparat a kiedy wystarczy posiadany smartfon.

    Trzeba tylko pamiętać że aktualnie pliki zdjęciowe ze smartfonu mają małą rozdzielczość w stosunku do plików ze współczesnych aparatów.
    U mnie S22 to 4000pix x 3000pix przy aparacie 7952pix x 5304pix co wymusza przy S22 ostateczne/jedyne kadrowanie przed zrobieniem zdjęcia by przy obróbce uniknąc crop i koniecznie unikać powiększania cyfrowego (co rujnuje rozdzielczość/ostrość) zarówno przy obróbce zdjęć jak i przy oglądaniu zdjęć. Pamiętać by na oglądanym/ocenianym zdjęciu był taki sam kadr jak przy robieniu zdjęcia.
    To wymóg stanu technologii fotografii obliczeniowej zaimplementowanej w smarfonach. Aktualnego stanu.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 16-10-2022 o 22:06
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #686
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Trzeba tylko pamiętać że aktualnie pliki zdjęciowe ze smartfonu mają małą rozdzielczość w stosunku do plików ze współczesnych aparatów.
    jp
    "współczesnych aparatów"


    @jan pawlak - byłbyś uprzejmy choć RAZ - J E D E N - J E D Y N Y - R A Z odnieść się do mojego wcześniejszego wpisu o tym, że nawet wiekowe technologicznie 13 i 14-letnie aparaty kompakty cyfrowe z matrycami 12 Mpix wykonują cały czas lepsze i bogatsze w szczegóły zdjęcia niż najnowsze smartfony

    "Test w prawdziwym świecie: jakość obrazu iPhone'a 14 PRO wciąż nie dorównuje 13-letnim aparatom MFT"
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1438025
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-10-2022 o 08:15
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #687
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    "współczesnych aparatów"


    @jan pawlak - byłbyś uprzejmy choć RAZ - J E D E N - J E D Y N Y - R A Z odnieść się do mojego wcześniejszego wpisu o tym, że nawet wiekowe technologicznie 13 i 14-letnie aparaty kompakty cyfrowe z matrycami 12 Mpix wykonują cały czas lepsze i bogatsze w szczegóły zdjęcia niż najnowsze smartfony

    "Test w prawdziwym świecie: jakość obrazu iPhone'a 14 PRO wciąż nie dorównuje 13-letnim aparatom MFT"
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1438025
    Staram się nie dyskutować z ludźmi który w stosunku do innych ludzi używaja takich słów jak bełkot itd....

    Ale .....byłbyś uprzejmy choć RAZ - J E D E N - J E D Y N Y - R A Z .... ok,.... z nadzieją na wzajemność.
    Mam do tego co pokazał prezenter trochę zastrzeżeń/uwag ale.. tak, wynika z tej prezentacji że zdjęcia z tego 12 letniego aparatu są lepsze od zdjeć ze smartfonu.

    A teraz ta prośba o wzajemność
    Czy byłbyś uprzejmy choć RAZ - J E D E N - J E D Y N Y - R A Z przyjąć do wiadomości że :
    1.
    Nie twierdzę, nie piszę że smartfony dają lepsze jakościowo zdjęcia od zdjęć z klasycznych cyfrowych aparatów.
    Jeszcze nie dają
    2.
    Przy moim sposobie fotografowania, przy zachowaniu reżimu unikania powiększenia cyfrowego przy obróbce i prezentacji zdjęć, przy porównywaniu szczegółowości/ostrości zdjęć z A7R3 i samrtfonu S22 na tablecie 10 cali, monitorze kompa oraz TV 4k 65 zdjęcia ze smartfonu są porównywalne ze zdjęciami z aparatu.

    jp

    PS
    A może byś porównał zdjęcia ze swoich aparatów ze swoim smartfonem na swoich monitorach ?
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-10-2022 o 13:33
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #688
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    dająPrzy moim sposobie fotografowania, przy zachowaniu reżimu unikania powiększenia cyfrowego przy obróbce i prezentacji zdjęć, przy porównywaniu szczegółowości/ostrości zdjęć z A7R3 i samrtfonu S22 na tablecie 10 cali, monitorze kompa oraz TV 4k 65 zdjęcia ze smartfonu są porównywalne ze zdjęciami z aparatu.

    jp

    PS
    A może byś porównał zdjęcia ze swoich aparatów ze swoim smartfonem na swoich monitorach ?
    Ad 1
    Nie oceniam, nie oglądam i nie obrabiam zdjęć na ekranach: smartfonów , tabletów i telewizorów TV 4k.

    Ad 2
    Porównałem zdjęcia ze swojego smartfona z jakością zdjęć z 8-letniego kompaktu lumixa z zoomem 24-75mm (ekwiwalent pełnej klatki) https://www.canon-board.info/threads...=1#post1435794 i pisałem już o tym również tutaj z przykładami (post #589) https://www.canon-board.info/threads...=1#post1437549 , że dowolny kompaktowy ultra zoom wygrywa w cuglach z Twoim smartfonem. Np. Nikon COOLPIX P1000 (125-krotny zoom optyczny, ekwiwalent w FF 24–3000 mm).

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie twierdzę, nie piszę że smartfony dają lepsze jakościowo zdjęcia od zdjęć z klasycznych cyfrowych aparatów.
    Jeszcze nie dają
    I nigdy nie będą dawać o ile docelowemu odbiorcy nie będzie wszystko jedno czy otrzyma w smartfonie akwarele od AI tworzącej realistyczne grafiki 3D CGI, czy też zapis cyfrowy oddający szczegóły tego, co naprawdę widział.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-10-2022 o 15:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #689
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ad 1
    Nie oceniam, nie oglądam i nie obrabiam zdjęć na ekranach: smartfonów , tabletów i telewizorów TV 4k.

    Ad 2
    Porównałem zdjęcia ze swojego smartfona z jakością zdjęć z 8-letniego kompaktu lumixa z zoomem 24-75mm (ekwiwalent pełnej klatki) https://www.canon-board.info/threads...=1#post1435794 i pisałem już o tym również tutaj z przykładami (post #589) https://www.canon-board.info/threads...=1#post1437549 , że dowolny kompaktowy ultra zoom wygrywa w cuglach z Twoim smartfonem. Np. Nikon COOLPIX P1000 (125-krotny zoom optyczny, ekwiwalent w FF 24–3000 mm).



    I nigdy nie będą dawać o ile docelowemu odbiorcy nie będzie wszystko jedno czy otrzyma w smartfonie akwarele od AI tworzącej realistyczne grafiki 3D CGI, czy też zapis cyfrowy oddający szczegóły tego, co naprawdę widział.
    Prosiłem Cię byś porównał Twoje zdjęcia z Twoich aparatów do zdjęć z Twojego smartfona na Twoim monitorze.. a Ty uciekłeś do ..... bla, bla, bla.
    Miałem nadzieję na merytoryczną dyskusję o problemie zdjęć z technologii optyki obliczeniowej w zakresie fotografii którą uprawiasz.
    No cóż, Ty wolisz (czy musisz bo brak ....? ) powtarzać bzdury/prawdę "internetową"

    I potwierdziło się że nie warto dyskutować z ludźmi których celem jest pisanie o bełkocie interlokutorów bo to do niczego sensownego nigdy nie prowadzi.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-10-2022 o 22:56
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #690
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Prosiłem Cię byś porównał Twoje zdjęcia z Twoich aparatów do zdjęć z Twojego smartfona na Twoim monitorze.. a Ty uciekłeś do ..... bla, bla, bla.
    Miałem nadzieję na merytoryczną dyskusję o problemie zdjęć z technologii optyki obliczeniowej w zakresie fotografii którą uprawiasz.
    No cóż, Ty wolisz (czy musisz bo brak ....? ) powtarzać bzdury/prawdę "internetową"

    I potwierdziło się że nie warto dyskutować z ludźmi których celem jest pisanie o bełkocie interlokutorów bo to do niczego sensownego nigdy nie prowadzi.

    jp
    dżizas....

    Przez całą dobę mam dwa smartfony samsunga przy sobie, ale do pracy wolę używać zwykłego kompaktu ze względu na potrzebę zbliżeń i szczegółowość obrazu. To co produkują smartfony na monitorze to dno dna i nie nadaje się do komercyjnych zastosowań.

    I tak , w jednym masz rację. Dla osoby oglądającej zdjęcia ze smartfona na TV 4k w papuciach na kanapie z odległości 3 metrów to wystarczająca jakość. Czyli gloryfikujmy bylejakość i zbierajmy już teraz chrust, bo zima nadchodzi.

    Faktycznie ta rozmowa nigdy nie miała sensu. Baw się dobrze swoim smartfonikiem snując w zaciszu domowym bajki z mchu i paproci.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 18-10-2022 o 08:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 69 z 296 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •