Strona 67 z 296 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977117167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #661
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Pacjent jest nierokujący. Medycyna jest bezsilna...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #662
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 369

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Dziś zrobiłem fajną fotkę smartfonem. Zrobiona aparatem byłaby lepsza technicznie ale aparatu przy sobie nie miałem więc gdyby nie smartfon nie zrobiłbym jej w ogóle.

  3. #663
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Dziś zapomniałem portfela. Zapłaciłem blikiem przez telefon. Aparatem bym tego jednak nie zrobił.

  4. #664
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Dziś zrobiłem fajną fotkę smartfonem. Zrobiona aparatem byłaby lepsza technicznie ale aparatu przy sobie nie miałem więc gdyby nie smartfon nie zrobiłbym jej w ogóle.
    Weź kredki następnym razem. Odetniesz bezduszną AI i zaufasz, za przeproszeniem, tylko własnej...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #665
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Smartfon a aparat foto, 2022
    na przykładzie najnowszego smartfonu Samsung S22 Ultra i A7R3.

    W S22 są 2 tryby "klasyczne" Zdjęcia/PRO, Expert RAW (które umozliwiają fotografowanie tak jak A7R3 z wyjątkiem możliwości zmiany przysłony a więc auto, manual, tryby pomiaru światła, miejsca AE, AF, samowyzwalacz, histogram on-line... itd, można zapisywać w jpg i dng
    W tych trybach pliki jpg są "upiększone", pliki dng są neutralne, zbliżone do tego co widzimy "ocznie"
    Interfejs użytkownika jest dodatkowo uzupełniony/rozwinięty w stosunku do A7R3

    Istnieje (ponadto) szereg specjalistycznych trybów fotografowania (niedostępnych wprost w A7R3) znacznie rozszarzających możliwości robienia różnego typu zdjęć i ich dopasowania do potrzeb "na miejscu" w smartfonie. W tym obszarze są takie tryby/funkcje jak optymalizator scenerii, sugestie ujęcia, poprawianie szczegółów, jedno ujęcie, żywnośc, zwolnione tempo, panorama, hyperlaps, perspektywa reżysera, portretowy, wysoka rozdzielczość itd.
    No i cała sfera związana z internetem i wygrywanymi programami związanymi z foto.
    Jak na razie z trybów specjalistycznych bliżej poznałem tryb nocne dające "z ręki" nierozmazane zdjęcia ujęć/widoków nocnych.

    Aktualnie jedyną przewagą cyfrowej fotografii optycznej (zawartej w A7R3) nad technologią fotografii obliczeniowej zawartą w S22 jest jakość techniczna zdjęć.

    Dołożyłem wielu starań, było dużo pracy porównań ze zdjęciami z A7R3 wyświetlanymi na tablecie, monitorze kompa oraz w końcu na TV 4k by określić czy a jeśli tak to w jakich warunkach zdjęcia z S22 są porównywalne (szczegółowość/ostrość) ze zdjęciami z A7R3. Dotyczyło to zdjęć "domowych" czy na wyjeździe, dziennych/nocnych, robionych w różnych sytuacjach zdjęciowych jak i warunkach przymusu czasowego czy bez tego przymusu.
    Porównanie tylko dla trybu "klasycznego" Expert RAW (zarówno jpg jak i dng wywoływanych w ACR(PS))

    By w szczegółowość/ostrość zdjęć z S22 była w tych warunkach prezentacji porównywalna ze zdjęciami z A7R3 trzeba kadrować ujęcia w S22 (zakres optyczny 13mm do 480mm) tylko przed zrobieniem zdjęcia.
    Każde powiększenie zdjęcia po jego zrobieniu (całego zdjecia powyżej 4000pix x 3000pix lub crop i powiekszanie) powoduje redukcję jakości.
    Zdjęcia z A7R3 i S22 różnia się wyglądem/efektem GO

    jp

    PS
    Pojawiają się (3 dni temu) nowa wersja Expert RAW mająca poprawawić jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oswietleniu, DxO PhotoLab (dzisiaj) z pakietem obróbki zdjęć ze smartfonów itd.
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-10-2022 o 22:47
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #666
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Lekarze będą się bić o ten przypadek...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #667
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Lekarze będą się bić o ten przypadek...
    Dr. House już go diagnozuje. Chłop nie wie co się dzieje.

  8. #668
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    JP, Przemek_PC ja też nie wątpię, że Smartfony wygrają z lustrzankami/bezlusterkowcami. Jak historia pokazuje nie jest najważniejsze, co oferuje wyższą jakość, tylko co jest łatwiejsze w użyciu (jesli przy okazji jest mniejsze i lżejsze to w ogóle super) i ma WYSTARCZAJĄCĄ jakość. To co podkreśliłem to słowo klucz. Myślę, że najtrafniejszą analogią to płyta CD (i Discman) a mp3, którego młodzież słucha nota bene na smartfonach. Ma się go zawsze przy sobie. Jakość? Na co komu jakość? Co sądzą audiofile o mp3? Młode pokolenie niestety nie pozna tego czego zostaje pozbawione.

    Nas tu (przynajmniej mnie) nie razi wychwalanie (coraz większych) możliwości smartfona, tylko bycie ślepym, że plik jaki daje smartfon jest znacząco gorszy od tego z dobrego sprzętu fotograficznego.

    Watku JP nie zamykam, ma prawo pisać. Szkoda, że nie odpowiada na pytania. To, że on pisze to się nie dziwię, ale po co pisze tu wiele innym osób to tak. Skoro przypadek jest beznadziejny, to po co? Zapewne zapytacie to po co ja tu piszę? Ano dlatego by łagodzić napięcie między rozmówcami i próbować podsuwać wnioski jakie można wyciagać. Bo nie pasuje mi zbyt obcesowe (przez wiele osób) traktowanie JP, a funkcje wiadomo jaką mam, zielony nick. Stąd piszę, łagodzę. Mam nadzieję. Argumentuję.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  9. #669
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    JP, Przemek_PC ja też nie wątpię, że Smartfony wygrają z lustrzankami/bezlusterkowcami. Jak historia pokazuje nie jest najważniejsze, co oferuje wyższą jakość, tylko co jest łatwiejsze w użyciu (jesli przy okazji jest mniejsze i lżejsze to w ogóle super) i ma WYSTARCZAJĄCĄ jakość. To co podkreśliłem to słowo klucz. Myślę, że najtrafniejszą analogią to płyta CD (i Discman) a mp3, którego młodzież słucha nota bene na smartfonach. Ma się go zawsze przy sobie. Jakość? Na co komu jakość? Co sądzą audiofile o mp3? Młode pokolenie niestety nie pozna tego czego zostaje pozbawione.

    Nas tu (przynajmniej mnie) nie razi wychwalanie (coraz większych) możliwości smartfona, tylko bycie ślepym, że plik jaki daje smartfon jest znacząco gorszy od tego z dobrego sprzętu fotograficznego.

    Watku JP nie zamykam, ma prawo pisać. Szkoda, że nie odpowiada na pytania. To, że on pisze to się nie dziwię, ale po co pisze tu wiele innym osób to tak. Skoro przypadek jest beznadziejny, to po co? Zapewne zapytacie to po co ja tu piszę? Ano dlatego by łagodzić napięcie między rozmówcami i próbować podsuwać wnioski jakie można wyciagać. Bo nie pasuje mi zbyt obcesowe (przez wiele osób) traktowanie JP, a funkcje wiadomo jaką mam, zielony nick. Stąd piszę, łagodzę. Mam nadzieję. Argumentuję.
    1.
    Użyłeś trafnego pojęcia WYSTARCZAJĄCA jakość (dzięki !)

    Dla przedstawionych w #665 :
    - mojego sposobu fotografowania (innego nie uprawiam, więc się nie wypowiadam)
    - sposobu kadrowania
    - sposobów prezentacji zdjęć
    jakość zdjęć z mojego smartfonu jest na tyle wystarczająca że jest porównywalna ze zdjęciami z A7R3 w tych sposobach prezentacji.

    Ale dodałem też w tytule #665 rok 2022.
    Nie jestem specjalistą od fotografii obliczeniowej, od matryc czy procesorów.
    Ale jeśli specjaliści z innej kultury niż nasza, z kultury gdzie słowo znaczy bardzo wiele, gdzie niedotrzymanie słowa kończyło się samobójstwami, pierwszy odpowiedzialny ze rozwój matryc które dominują na rynku a drugi odpowiedzialny za rozwój specjalizowanych procesorów w fotografii obliczeniowych twierdzą że za 2 lata, w najbliżeszej przyszłości jakość zdjęć przekroczy jakość zdjęć z bezluster/aparatów systemowych to traktuję to poważnie.

    Przyjmuję za pewnik że obszar wyższej jakości zdjęć z aparatów fotograficznych nad jakościa zdjęć ze smartfonów znacznie się skurczy za 3-4 lata.

    2.
    To jest jakiś fenomen naszych polskich portali, nie spotykam się z nim na portalach zagranicznych które przeglądam czy w których uczestniczę.
    Jest grupa osób które znają się na wszystkim, zabierają głos wszędzie by spostponować dokopać innym, zgłaszają pretensje że nie reaguje się na ich pytania/zaczepki, pouczają innych itd.
    Nie widzą że to jest samoośmieszanie, że to jest pokazywanie jakiegoś braku/inności we własnej psychice.
    Ja trakuję że tak po prostu jest, traktuję to jak karawana szczekanie psów gdy przechodzi przez oazę.

    3.
    Odpowiadam i jestem gotów nadal odpowiadać na każde merytoryczne pytanie dotyczące S22, dotyczące moich doświadczeń, poglądów i ich uzasadnień, dalszych moich działań w obszarze smartfoto, pytań których celem jest/będzie podzielenie się wiedzą.
    Bardzo chętnie bym poczytał/doumiał sie tutaj o doświadczenach innych uczestników tego forum z zakresu Smartfon a aparat foto

    jp

    PS
    Doceniam Twoje starania porządnego spełniania roli którą się podjąłeś.
    Ale nawet w tym poscie z wielu jego miejsc przebija się Twoja postawa epigona, Twoja obawa/niechęć do nadchodzących zmian, do rozwoju smartfoto.
    Ja mam inną postawę do rozwoju technologii (co zreszta widać). Jesteśmy różni. Byłoby fatalnie gdyby wszyscy byli tacy sami
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-10-2022 o 09:13
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #670
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nie bez przyczyny nasz magiczny autor z hukiem wyleciał z forum KKM, otrzymując jeszcze na zakończenie oficjalny przydomek Pitolnik. W końcu na innych forach nie jest tak jak tu.

Strona 67 z 296 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977117167 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •