Strona 64 z 296 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674114164 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #631
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    pokazuję jakie zdjęcia robi smartfon
    Niebywałe, to jest coś zupełnie unikalnego - kto teraz ma smartfona i robi nim zdjęcia
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Prawdą jest natomiast że merytorycznej dyskusji na argumenty jest (prawie) zero.
    Wybacz ale nie róbmy ladacznicy z logiki . Taka dyskusja by była gdybyś odnosił się merytorycznie do argumentów które tu padają, a Ty większość wpisów zwyczajnie pomijasz .

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Nie dziwi mnie natomiast akurat Twoja propozycja zamknięcia wątku, zakazu pisania o nowej technologii fotografowania, wadach i zaletach obu, Twoja irytacja
    Gdyby szefowie NASA prezentowali taką mentalność to nigdy nie postałyby nawet plany podróży na księżyc.

    jp
    Nie ma tu żadnych tego typu zakazów - nie opowiadaj bajek, przecież doskonale wiesz co miał na myśli Jacek ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #632
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Bezlustra mają swoje wady w stosunku do lustrzanek i nadal mają. Ale od początku nikt nie podważał jakości zdjęć wykonywanych tymi aparatami. To jest DIAMETRALNIE inna sytuacja niż aparat vs. telefon w obszarze fotografii.
    I chyba nadal nikt nie podważa jakości (szczegółowość/rozdzielczość) technicznej zdjęć wykonywanych klasycznymi aparatmi fotograficznymi która to jakość jest (aktualnie) znacznie wyższa od jakości technicznej zdjęć ze smartfonów.

    Aktualnie, bo odpowiedzialny za rozwój matryc (w tym do smartfonów) w Sony oraz odpowiedzialny za rozwój procesorów obliczeniowych stosowanych w fotografii w smartfonach zapowiadają że to się szybko zmieni.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Strach przed nowym. To samo było lata temu analog vs cyfra a nie tak dawno lustrzanki vs bezlustra.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...db48fed937.jpg
    Pamietam, tłumaczono mi czym robi się zdjęcia, co to jest fotografia, kim jestem ... itd. gdy jako jeden z pierwszych zacząłem ubożuchną wtedy technologią robić zdjęcia cyfrowe.
    Dokładnie tak jak i teraz wyglądało to jak bal na Titanicu.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-10-2022 o 16:45
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #633
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Aktualnie, bo odpowiedzialny za rozwój matryc (w tym do smartfonów) w Sony oraz odpowiedzialny za rozwój procesorów obliczeniowych stosowanych w fotografii w smartfonach zapowiadają że to się szybko zmieni.
    jp
    Na razie to bardziej stroszenie pawich piór przed widzami xD

    O dziecinnej wierze w zapewnienia i reklamy o wyższości smartfonów nad resztą świata też już pisałem

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Pamietam, tłumaczono mi czym robi się zdjęcia, co to jest fotografia, kim jestem ... itd. gdy jako jeden z pierwszych zacząłem ubożuchną wtedy technologią robić zdjęcia cyfrowe.
    jp
    Wiesz... Mnie nie tłumaczono "kim jestem", bo to wiedziałem. Cieszę się również, że mamy na forum pioniera krajowej fotografii cyfrowej.

    Mam jeszcze gdzieś w piwnicy 3,5-calowe dyskietki z aparatu Sony Digital Mavica FD-91 (matryca CCD 1 Mpix) https://fotoblogia.pl/sony-mavica-fd...93299474634881, którego używałem codziennie w pracy od 1999 roku. Bardzo dobre narzędzie do "szybkiego" zapisu i archiwizacji fotografowanych rzeczy. Jak kiedyś zejdziesz z tematu smartfonów to będzie można o tym popisać


    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dokładnie tak jak i teraz wyglądało to jak bal na Titanicu.
    jp
    Też odnoszę takie wrażenie. Z każdym kolejny wpisem coraz bardziej pogrążasz się w odmętach zupełnie jak Titanic.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-10-2022 o 18:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #634
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Akurat bal na Titanicu to symbol kolesi wierzących w niesamowitą moc najnowszego osiągnięcia techniki, któremu niestraszne jakieś tam stare i prymitywne góry lodowe. Odpowiedzialny za zbudowanie statku zapewniał.
    Porównanie trafione jak ślepą kurą w płot.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #635
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Strach przed nowym. To samo było lata temu analog vs cyfra a nie tak dawno lustrzanki vs bezlustra.
    Ciekawe co na to Canon, może zamkną RnD i żeczywiście telefon dogoni R6 za 10 lat.

  6. #636
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Ciekawe co na to Canon, może zamkną RnD i żeczywiście telefon dogoni R6 za 10 lat.
    Canon i Nikon są rzeczywiście w trudnej sytuacji, Sony utrzymuje się na rynku smartfonów w śladowej ilości ale jednak

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-10-2022 o 20:20
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #637
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Canon i Nikon są rzeczywiście w trudnej sytuacji,
    Wiedzą o tym?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  8. #638
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Canon i Nikon są rzeczywiście w trudnej sytuacji, Sony utrzymuje się na rynku smartfonów w śladowej ilości ale jednak

    jp
    Info o Canonie i Nikonie wziąłeś oczywiście z sufitu?

    Nikon zwiększa zatrudnienie i podwyższa pensje pracowników https://nikonrumors.com/2022/10/02/n...increase.aspx/

    Dodatkowo Nikon wypuszcza rebrandowane obiektywy Tamrona https://nikonrumors.com/2022/08/30/l...-z-mount.aspx/ W ofercie są już szkła 28-75 F2.8, Nikkor Z 17-28mm F2.8 https://blog.interfoto.eu/2022/09/20/nikkor-z-17-28mm/ i Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...ystemu-nikon-z

    Wyniki firmy Nikon za I kwartał pokazują, że zyski z produktów do przetwarzania obrazu wzrosły o 48% https://www.dpreview.com/news/590425...ndemic-results



    @jan pawlak konfabulujesz, zaklinasz rzeczywistość i piszesz coraz większe kocopoły
    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-10-2022 o 20:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #639
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Akurat bal na Titanicu to symbol kolesi wierzących w niesamowitą moc najnowszego osiągnięcia techniki, któremu niestraszne jakieś tam stare i prymitywne góry lodowe. Odpowiedzialny za zbudowanie statku zapewniał.
    Porównanie trafione jak ślepą kurą w płot.
    Czytaj rozumem nie emocjami.

    Technologia fotografii analogowej zniknęła ze świata mimio głośnych uwczesnych oświadczeń, zaprzeczeń itd, została technologia cyfrowa.
    Teraz wchodzi technologia fotografii obliczeniowej i (najprawdopodobniej) zepchnie cyfrową fotografię klasyczną do niszowych zastosowań.
    I zrobią to firmy ktore muszą sprzedawać nowości by istnieć a klasyczna fotografia cyfrowa nie ma już przestrzeni rozwojowej,

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-10-2022 o 20:55
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #640
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Technologia fotografii analogowej zniknęła ze świata mimio głośnych uwczesnych oświadczeń, zaprzeczeń itd, została technologia cyfrowa.
    Nie przypominam sobie tego typu zaprzeczeń. Jedynie na przełomie 20 i 21 wieku nadal więcej detalu uzyskiwało się z analoga (szczególnie jeśli sie bierze pod uwagę że istniał analogowy średni format). Ale wszyscy wiedzieli, że zaraz więcej detalu będzie z cyfry.
    Niektórzy mówili, że bardziej im się podoba obraz z analoga niż z cyfry. I nadal są ludzie, którzy tak twierdzą dziś.
    Jeśli kładziesz akcent na ostatnie wyrazy, to po prostu to nieprawda. Technologia analogowa nadal istnieje i ma się dobrze. Ba, dobre modele aparatów analogowych drożeją. Ludzie robią sami emulsje (mokra płyta kolodionowa), istnieje fotografia otworkowa.
    W Bydgoszczy mamy właśnie 8 edycję https://www.vintagephotofestival.com...-festival-2022 Proszę przewinąć stronę. Wiele wystaw, szkoleń, duże zainteresowanie, sporo widzów.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Teraz wchodzi technologia fotografii obliczeniowej i (najprawdopodobniej) zepchnie cyfrową fotografię klasyczną do niszowych zastosowań.
    I zrobią to firmy ktore muszą sprzedawać nowości by istnieć a klasyczna fotografia cyfrowa nie ma już przestrzeni rozwojowej,
    Smartfony oczywiście będą dysponowały coraz doskonalszą AI. Mogą też podciągnąć jakość matryc, ale ich rozmiaru to już nie bardzo (bo trzeba by było zwiększyć rozmiar smartfona, musiałby być grubszy). Największy problem z optyką w smarftfonie. Szczególnie w zakresie dłuższych ogniskowych będą bezradni, fizyka nie pozwoli. Można sobie mieć najgęstsze matryce, ale jak rzutowany na nie obraz będzie zły i o zbyt małej detaliczności to żadne AI nic nie da.
    Proszę wziąć pod uwagę, że AI zostaje dostrzeżone przez producentów oprogramowania do obróbki plików z aparatów fotograficznych (Luminar, PS itd).
    Za chwilę zaczną stosować AI w bezlustrach, nie wątpię w to. Mając tyle detalu z dużych matryc i ze świetnej optyki odskoczą jakościowo smartfonom o lata świetlne.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-10-2022 o 21:29
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 64 z 296 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674114164 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •