Strona 56 z 296 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #551
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    w punkt!

    Obawiam się, że Jan nie przestanie pisać, ponieważ na forach wymieniają się głównie wadami tego modelu. A Jan jest na etapie fascynacji każdej zamontowanej w nim funkcji - tzw. „przesyt wyboru” , albo inaczej Syndrom Stendhala.



    Strony polecane:

    Samsung Galaxy S22 - Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane naszym telefonem https://forum.android.com.pl/topic/3...ym-telefonem/4

    https://eu.community.samsung.com/t5/...-s22-pl/page/2

    https://forum-xda--developers-com.tr...l&_x_tr_pto=sc
    Zapewniam Cię że poruszam sie w internecie nieźle.

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Ale ma poparcie. Choć przyznam, ze nieustające komentarze typu "zdjęcia robi się aparatem", bądź "fizyki nie oszukasz" do dyskusji nie zachęcają .
    Ponadto w necie porównania dotyczą głównie zdjęć z różnych typów smartfonów.
    Uważam że jest istotna ocena ile/co można stracić i ile/co można zyskać przy zamianie fotografowania aparat -> smartfon (np. na tym co mogę A7R3 -> S22) przy kryterium oceny zdjęć na TV 4k.
    Przy dzisiejszym stanie technologii fotografi obliczeniowej, technologii która się rozwija i która spowoduje znaczne organiczenie sensowności zastosować "klasycznych" aparatów fotograficznych.

    W necie trudno o znalezienie takiego podejscia, miałem nadzieję że w na tym forum fotoamatorów z których najprawdopodobniej każdy ma smartfona to będzie możliwe.
    Ale ....

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-08-2022 o 14:03
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #552
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    A dla mnie jest istotne ile/co można stracić i ile/co można zyskać przy zamianie fotografowania aparat -> smartfon (np. na tym co mogę A7R3 -> S22)
    Milion razy dostałeś odpowiedz w tej kwestii na 55 stronach tego wątku. Ode mnie również z przykładami i porównaniem oraz zdjęciami z mojego kompaktu https://www.canon-board.info/threads...=1#post1435794 do których się w ogóle nie odniosłeś bo ROZMAWIASZ tutaj wyłącznie sam ze sobą i w d..ie masz to, co wszyscy w tym wątku napisali już na poprzednich 55 stronach.

    Bez urazy , ale Twoja retoryka brzmi zupełnie jak: https://i.imgur.com/RtLe9bx.jpg

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    przy kryterium oceny zdjęć na TV 4k.
    Nie znam nikogo oceniającego jakość zdjęcia na TV!

    Może przenieś swoje dyskusje na forum TV - http://www.hdtv.com.pl/forum/index.php

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dz03NzA=_src_111542-hdtest-sd-port.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	8827
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-08-2022 o 14:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #553
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Zapewniam Cię że poruszam sie w internecie nieźle.

    jp

    --- Kolejny post ---



    Ale ....

    jp
    Ale tu nikt nie ma zestawu - Tv 4K, telefon samsung i sony a7R poza tobą.

    A już tym bardziej, jako źródła oceny i analizy zdjęć NIKT nie używa telewizora!!! Każdy normalny fotoamator ( minimalnie jarający się fotografią ) ma komputer i jakiś program do wołania RAWów. Ktoś kto robi zdjęcia telefonem i ogląda je na TV w ogóle ma w dupie forum fotograficzne a tym bardziej ma jeszcze głębiej dyskusje na ten temat.

  4. #554
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ale tu nikt nie ma zestawu - Tv 4K, telefon samsung i sony a7R poza tobą.

    A już tym bardziej, jako źródła oceny i analizy zdjęć NIKT nie używa telewizora!!! Każdy normalny fotoamator ( minimalnie jarający się fotografią ) ma komputer i jakiś program do wołania RAWów. Ktoś kto robi zdjęcia telefonem i ogląda je na TV w ogóle ma w dupie forum fotograficzne a tym bardziej ma jeszcze głębiej dyskusje na ten temat.
    Uff, raz jeszcze.

    1.
    Chodzi o porównianie jakości zdjęć otrzymywanych w aktualnym stanie technologii fotografii cyfrowej/optycznej ze zdjęciami z aktualnego stanu technologii obliczeniowej/smartfonowej.
    Tak się składa że A7R3 i S22 to aktualnie górne półki tych technologii ale praktycznie nie ma to nic do rzeczy, porówniania "na wszystkich półkach" są istotne

    2.
    Nikt nie kwestionuje że aparaty fotograficzne gdy chodzi o jakość techniczna zdjęć są aktualne znacznie wyżej od fotografii smartfonowej.
    Ale w przeważających sytuacjach nie oglądamy zdjęcia na dużych wydrukach, z dużych crop, przyjąłem więc (dla mnie, mojej oceny) kryterium porównania zdjęć na TV 4k i sprawdzenie/ocenę jak na tym poziomie wygląda porównanie.
    My ogladamy zdjęcia na TV, robię wydruki i wiem jak się jakość wydruków ma do jakości obrazu na TV
    Moja ocena/podsumowanie w #522

    3.
    Skoro jesteś taki twórczy to po prostu zaproponuj inne/własne kryterium, zrób własną ocenę i napisz własne podsumowanie.
    Chętnie poczytam
    Nie powiesz że temat aparaty foto a smartfony Cie nie interesuje, jesteś przecież w czołowce aktywności na tym forum

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-08-2022 o 15:09
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #555
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    cos tu cicho


  6. #556
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    uzupełnienie #522

    punkt C. Przewaga w możliwościach fotografii smartfonowej
    8a. chmura

    To "potężna" funkcja, przestałem używać kabli, (czytników) i przestałem martwić się utratą zdjęć.
    W domu pomiędzy urządzeniami wszystko przez chmurę.

    Ale warto utrzymywać porządek, usuwać niepotrzebne zdjęcia z chmury, trochę trwa wczytywanie a RAWy mają swoją "wagę".
    Mam takie ustawienia że po wykonaniu zdjęcia smartfonem (z testowo wyłączonym wi-fi, tylko sieć komórkowa) na kompie zdjęcie zobaczyłem po około 5 sekundach.
    Za granicą, przy wyłączonej transmisji komórkowej wszystko/czas będzie zależało od dostępu do wi-fi

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-08-2022 o 07:38
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #557
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    uzupełnienie #522

    punkt C. Przewaga w możliwościach fotografii smartfonowej
    8a. chmura

    To "potężna" funkcja, ...przestałem martwić się utratą zdjęć.

    jp

    To ciekawe, jak coś, co jest niebezpieczne dla jednych, może się wydawać oazą bezpieczeństwa dla innych. Ja osobiście nie powierzyłbym swoich zdjęć jakiejś chmurze, która pewnego dnia może wylecieć w p.... i nie mam na to żadnego wpływu. I takie rzeczy się zdarzały w przeszłości wielokrotnie. Jeśli ktoś chciałby powiedzieć, że twardy dysk też może paść, to odpowiem, że owszem może. Ale nie jest raczej możliwe, żeby padły wszystkie trzy, a tyle mam, w charakterze zewnętrznego archiwum. I jeśli mam być szczery, to naprawdę pewien jestem tylko tych zdjęć, które mam na negatywach.
    Takie (entuzjastyczne) podejście do wszelkich chmur, jest charakterystyczne dla młodego pokolenia, które różni się od nas tym, że my kiedyś wracaliśmy z wakacji z 36 zdjęciami (bo tyle miał film), a oni wracaja z 36 tysiącami z jednego wypadu na piwo. Tyle, że my mamy nadal te 36 zdjęć, w jakimś albumie, a oni zapomnieli o swoich, już po kilkunastu minutach od zrobienia.
    I tu właśnie leży różnica. W tym, jak postrzegamy słowo "długo". Dla nas to czas mierzony w dziesiątkach, może setkach lat, dla nich "długo", to kilka dni. Dlatego jeśli jakaś kolejna chmura rozpłynie się w nicości, nawet tego nie zauważą...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 31-08-2022 o 20:22
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  8. #558
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Chmura... ta za darmo szybko się skończy albo zdjęcia zostaną poddane kompresji.

  9. #559
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Aparaty foto a smartfony

    Podsumowanie wątku po raz milionowy - dla mnie zdjęcia ze smartfonów to praktycznie CGI/deep fusion podobnie jak w wielu najnowszych produkcjach filmowych. Ja tego nie nie trawie krótko pisząc. Nie ma to nic wspólnego z zastanym motywem widzianym "naocznie" i równie dobrze Jan może sobie kupić sztalugi oraz farbki i malować akwarele w pięknych okolicznościach przyrody, co zresztą mu polecam.

    @jan pawlak polecam obejrzeć nw. filmik ze zrozumiem a dowiesz się wielu rzeczy o które pytałeś.

    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-08-2022 o 21:04
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #560
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    To ciekawe, jak coś, co jest niebezpieczne dla jednych, może się wydawać oazą bezpieczeństwa dla innych. Ja osobiście nie powierzyłbym swoich zdjęć jakiejś chmurze, która pewnego dnia może wylecieć w p.... i nie mam na to żadnego wpływu. I takie rzeczy się zdarzały w przeszłości wielokrotnie. Jeśli ktoś chciałby powiedzieć, że twardy dysk też może paść, to odpowiem, że owszem może. Ale nie jest raczej możliwe, żeby padły wszystkie trzy, a tyle mam, w charakterze zewnętrznego archiwum. I jeśli mam być szczery, to naprawdę pewien jestem tylko tych zdjęć, które mam na negatywach.
    Takie (entuzjastyczne) podejście do wszelkich chmur, jest charakterystyczne dla młodego pokolenia, które różni się od nas tym, że my kiedyś wracaliśmy z wakacji z 36 zdjęciami (bo tyle miał film), a oni wracaja z 36 tysiącami z jednego wypadu na piwo. Tyle, że my mamy nadal te 36 zdjęć, w jakimś albumie, a oni zapomnieli o swoich, już po kilkunastu minutach od zrobienia.
    I tu właśnie leży różnica. W tym, jak postrzegamy słowo "długo". Dla nas to czas mierzony w dziesiątkach, może setkach lat, dla nich "długo", to kilka dni. Dlatego jeśli jakaś kolejna chmura rozpłynie się w nicości, nawet tego nie zauważą...
    Można na różne sposoby, jak komu wygodnie.
    Dla mnie istotne jest że gdy zrobiłem zdjęcie to mam jego kopię w chmurze, a więc jak coś nawali to zawsze mam zapasowe, coś jak druga karta w aparacie.
    Kopię która po powrocie do domu mam dostępną wprost na np. kompie.
    Nie używam kabli, czytników by ściagnąć na kompa i następnie zapisać na dysku to co potrzebuję.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 31-08-2022 o 22:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 56 z 296 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •