Strona 51 z 296 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #501
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    /* - akurat w moim przypadku jest to o tyle irracjonalna dyskusja że ja nie mam i nigdy nie miałem kompaktu [/SIZE][/B]
    ???

    Miliony ludzi od zarania fotografii robiły zdjęcia aparatami kompaktowymi. Początkowo analogowymi a następnie cyfrowymi i ja tu nie widzę niczego irracjonalnego w odnoszeniu się do ich doświadczeń. Historia aparatu kompaktowego sięga lat 30. XX stulecia, gdy w USA pojawił się masowo produkowany Kodak Brownie (zob. aparat skrzynkowy). W latach późniejszych, wzorem aparatów Leica, zastosowano w aparatach kompaktowych film małoobrazkowy typu 135, wizjer i dalmierz.

    Do dziś stoi u mnie na półce aparat kompaktowy typu Smena 8M, która wykonała 100% zdjęc w moim albumie rodzinnym i zakładam , że wiele podobnych aparatów przewinęło się w innych rodzinach na przestrzeni wielu dekad. W dalszym ciągu mam na stanie Lumixa LX100, Nikona 1, canony: A530, A590is, A1000is i ixusa 850, Kodaki - Brownie 44 i S-series.

    Tak więc powtórzę się i poproszę o wskazanie owej "irracjonalnosci dyskusji" w powyższych wypowiedziach użytkowników aparatów kompaktowych.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A odwrotnie to nie działa, bo aparatem nie zrobię masy rzeczy które robię telefonem ....[/SIZE][/B]
    ???

    Owszem widziałem osoby na Airshow fotografujące myśliwce ponaddźwiękowe w przelotach smartfonami, jednak większość fotografujących dookoła wybrała do zdjęć bezlusterkowce Canona, Nikona , Sony itp. z dopiętymi zoomami 150-600mm.

    Zastanawia mnie jedno - w jakich to okolicznościach telefon zrobi "masę rzeczy" z którą nie poradzi sobie dowolny aparat fotograficzny ???? Osobiście nie widzę żadnej dziedziny w której telefon były lepszy od aparatu fotograficznego i ponownie proszę o podanie tej "masy rzeczy" w której telefon jest lepszy do aparatu fotograficznego , bo inni uczestnicy dyskusji zapewne bardzo by chcieli się tego dowiedzieć.


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W jakimś równoległym świecie żyjemy ......[/SIZE][/B]
    No właśnie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-08-2022 o 08:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #502
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Ja nie prosiłem o "masę rzeczy". Ja prosiłem bodaj o JEDNĄ rzecz. Ale wygląda na to, że pytanie wykracza poza ramy percepcji tych, do których go skierowałem. W każdym razie udają, że nie słyszeli...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #503
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ja nie prosiłem o "masę rzeczy". Ja prosiłem bodaj o JEDNĄ rzecz. Ale wygląda na to, że pytanie wykracza poza ramy percepcji tych, do których go skierowałem. W każdym razie udają, że nie słyszeli...
    Bo my jesteśmy "wrogami" technologii smartfonowych zdaniem posiadaczy telefonów

    BTW - chciałbym, aby Jan przeczytał ze zrozumieniem Twój blog http://glebsky.pl/kupilem-aparat/, w którym bardzo dobrze ująłeś rzeczy o których pisałem wyżej i dałem przykłady porównawcze.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #504
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Dzięki Andrzej, ja też bym chciał. Ale obawiam się, że to tylko bardziej nastawiło by go "przeciw". Mój blog ma tą niezwykłą właściwość, że nastawia wielu ludzi przeciw. Również (a może zwłaszcza) przeciwko mnie.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 10-08-2022 o 11:10
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #505
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ???

    Miliony ludzi od zarania fotografii robiły zdjęcia aparatami kompaktowymi. Początkowo analogowymi a następnie cyfrowymi i ja tu nie widzę niczego irracjonalnego w odnoszeniu się do ich doświadczeń. Historia aparatu kompaktowego sięga lat 30. XX stulecia, gdy w USA pojawił się masowo produkowany Kodak Brownie (zob. aparat skrzynkowy). W latach późniejszych, wzorem aparatów Leica, zastosowano w aparatach kompaktowych film małoobrazkowy typu 135, wizjer i dalmierz.

    Do dziś stoi u mnie na półce aparat kompaktowy typu Smena 8M, która wykonała 100% zdjęc w moim albumie rodzinnym i zakładam , że wiele podobnych aparatów przewinęło się w innych rodzinach na przestrzeni wielu dekad. W dalszym ciągu mam na stanie Lumixa LX100, Nikona 1, canony: A530, A590is, A1000is i ixusa 850, Kodaki - Brownie 44 i S-series.

    Tak więc powtórzę się i poproszę o wskazanie owej "irracjonalnosci dyskusji" w powyższych wypowiedziach użytkowników aparatów kompaktowych.


    ???

    Owszem widziałem osoby na Airshow fotografujące myśliwce ponaddźwiękowe w przelotach smartfonami, jednak większość fotografujących dookoła wybrała do zdjęć bezlusterkowce Canona, Nikona , Sony itp. z dopiętymi zoomami 150-600mm.

    Zastanawia mnie jedno - w jakich to okolicznościach telefon zrobi "masę rzeczy" z którą nie poradzi sobie dowolny aparat fotograficzny ???? Osobiście nie widzę żadnej dziedziny w której telefon były lepszy od aparatu fotograficznego i ponownie proszę o podanie tej "masy rzeczy" w której telefon jest lepszy do aparatu fotograficznego , bo inni uczestnicy dyskusji zapewne bardzo by chcieli się tego dowiedzieć.




    No właśnie
    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Ja nie prosiłem o "masę rzeczy". Ja prosiłem bodaj o JEDNĄ rzecz. Ale wygląda na to, że pytanie wykracza poza ramy percepcji tych, do których go skierowałem. W każdym razie udają, że nie słyszeli...
    Panowie. Zamiast się upajać swoim sarkazmem wystarczy przeczytać z uwagą co było napisane .
    @candar - ta dyskusja jest irracjonalna - w moim przypadku - wyraźnie to zaznaczyłem. A co do "masy rzeczy" to nie chodzi mi o wybieranie się na air show z telefonem - nie wiem skąd w ogóle taki pomysł - tylko funkcje telefonu do czego został stworzony czyli komunikację ze światem oraz masę innych użytecznych rzeczy, które mogę nim zrobić, a które powodują że noszę go ze sobą cały czas.
    To powyższe powinno też wyjaśnić moje stanowisko koledze @Heldbaum .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 10-08-2022 o 12:36
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #506
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    A i jeszcze dla wyjaśnienia - nie jestem żadnym fanem smartfonów. Uważam je po prostu za wygodną alternatywę dla aparatu gdzie jakość zdjęcia nie gra specjalnej roli - zresztą filmu to też dotyczy.
    Jestem zwolennikiem sprzętu specjalizowanego stosowanego tam gdzie jest potrzebny bez żadnych kompromisów jakościowych, ergonomicznych etc. Także gdybym się zajmował profesjonalnie fotografią lub działał w tej dziedzinie jako entuzjasta to na pewno bym się obkupił w kilogramy aparatów i obiektywów. I nawet by mi nie powstała w głowie myśl żeby używać do tego jakiejś protezy.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #507
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A i jeszcze dla wyjaśnienia - nie jestem żadnym fanem smartfonów. Uważam je po prostu za wygodną alternatywę dla aparatu gdzie jakość zdjęcia nie gra specjalnej roli - zresztą filmu to też dotyczy.
    Jestem zwolennikiem sprzętu specjalizowanego stosowanego tam gdzie jest potrzebny bez żadnych kompromisów jakościowych, ergonomicznych etc. Także gdybym się zajmował profesjonalnie fotografią lub działał w tej dziedzinie jako entuzjasta to na pewno bym się obkupił w kilogramy aparatów i obiektywów. I nawet by mi nie powstała w głowie myśl żeby używać do tego jakiejś protezy.
    U mnie trochę podobnie.
    Z wielu względów postanowiłem ograniczyć ilość targanego po wyjazdach sprzętu, stanęło na 2 zestawach A7R3 z 35mm oraz A7R3 z 85mm, na ostatnim miałem jeszcze 2 obiektywy, 20mm i 135mm ale zrobiłem nimi po kilka zdjęć "bo wypadało skoro wziąłem".

    A "wszyscy" dookoła robili zdjęcia smartfonami, postanowiłem wejść w ten świat poważniej i ocenić ile/co bym musiał stracić/poświęcić a co zyskam. Jako kryterium to jakość techniczna zdjęć na TV 4K 65 cali, jaki typ zdjęć ze smartfonu będzie niekceptowalnie (dla mnie) odstawał od zdjęć z A7R3 a jaki może zastąpić zdjecia z A7R3

    Stety/niestety moim zboczeniem jest ostrość (niektórych) zdjęć, z tego mi trudno "zejść", pod to długo budowałem/mam szklarnię i aparaty.

    Zostanie hybryda, A7R3 + 35mm oraz smartfon S22, przetestuję na następnym tygodniowym wyjeździe.
    Jeśli się sprawdzi to sprzedam resztę sprzętu.

    Ale do wyjazdu muszę do perfekcji opanować możliwości smartfona bo tylko tak można mieć wiarygodną/sensowną ocenę

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-08-2022 o 13:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #508
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A i jeszcze dla wyjaśnienia - nie jestem żadnym fanem smartfonów. Uważam je po prostu za wygodną alternatywę dla aparatu gdzie jakość zdjęcia nie gra specjalnej roli - zresztą filmu to też dotyczy.
    Jestem zwolennikiem sprzętu specjalizowanego stosowanego tam gdzie jest potrzebny bez żadnych kompromisów jakościowych, ergonomicznych etc. Także gdybym się zajmował profesjonalnie fotografią lub działał w tej dziedzinie jako entuzjasta to na pewno bym się obkupił w kilogramy aparatów i obiektywów. I nawet by mi nie powstała w głowie myśl żeby używać do tego jakiejś protezy.
    Tu nie chodzi o jakieś "specjalizowane sprzęty bez żadnych kompromisów jakościowych, ergonomicznych". Po prostu podobnie jak w pralce nie ugotujesz zupy pomidorowej oraz nie zrobisz frytek w czajniku elektrycznym i nie zagotujesz wody żyletką (te dwie ostatnie rzeczy co prawda praktykowałem w wojsku, ale nie polecam tak samo nie jest możliwe wykonanie komercyjnych sesji foto zleceniodawcy płacącemu za jakość zdjęć.

    Jeśli masz na myśli akwarelowe zdjęcia bez szczegółów i bez ostrości, które nie będą oglądane w formacie większym niż ekran telefonu i tabletu przez amatorów, którym wisi i powiewa jakość i końcowy odbiorca ich tzw. "tfurczości" to tak , możesz mieć rację

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ale do wyjazdu muszę do perfekcji opanować możliwości smartfona bo tylko tak można mieć wiarygodną/sensowną ocenę

    jp
    Janie - prośba.

    Jak rozmawiasz przez telefon to na głośnomówiącym , aby wszyscy dookoła słyszeli o czym i z kim rozmawiasz ?

    Jak idziesz się wykąpać na urlopie w miejscu publicznym to robisz to bez ubrania ?

    Jaka czytasz książkę w miejscu publicznym, w bibliotece - to na głos , aby każdy słyszał ?

    Rozumiemy, że testujesz swój telefon , ale ja przykładowo zupełnie nie jestem ciekawy tych testów w których udowadniasz coś całkiem przeciwnego niż piszesz i to strasznie zgrzyta między zębami.

    Jeśli koniecznie chcesz się dzielić z całym światem możliwościami Twojego nowego smartfona (nowe technologie to Twój konik) to załóż sobie konto na https://www.youtube.com/ albo zacznij streamowanie z telefonu przez live na Facebooku https://emisje.online/jak-zrobic-live-na-facebooku/ oraz wejdź wzorem prezydenta na Tik-Toka https://www.komputerswiat.pl/artykul...ilmiki/zy40mmp i zyskasz wiernych fanów płaskiej ziemi oraz słońca okrążającego ziemię. Być może nawet Edyta G. zostanie wiernym fanem tych testów.

    ps.
    a jeśli chcesz coś więcej wycisnąć z aparatu to zainstaluj na smartfonie aplikację Google camera (GCAM)
    https://antyweb.pl/google-camera-dzi...ja-port-xiaomi



    Ale nie musisz pokazywać różnic "przed i po"
    Plizzzzzzzzzzzzzzzzz !!!!

    ps.2
    nie ma za co i zamykamy ten wątek
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-08-2022 o 13:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #509
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    porównanie aktualnego stanu technologii
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Włączona funkcja, zoom (z 230mm) do około 400mm (FF), prosto z aparatu
    Załącznik 8685
    A teraz leciwy crop M50 (niestety bez AI) z kundlem Sigmą:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IIMG_2613.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	465,2 KB
ID:	8691

    Dziękuję. Można zamknąć wątek. Widzę sens ponownej dyskusji na ten temat za kilka lat...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #510
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    A teraz leciwy crop M50 (niestety bez AI) z kundlem Sigmą:

    Dziękuję. Można zamknąć wątek. Widzę sens ponownej dyskusji na ten temat za kilka lat...
    Przepalone w światłach Fota Jana z księżyca z AI nie miała takich przepaleń
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 51 z 296 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •