Strona 44 z 296 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #431
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Janie, musisz zrozumieć, że obraz rejestrowany optycznie ma swoje ograniczenia. Fizyka się kłania, długość fali światła, dyfrakcja. Poczytaj o maksymalnych powiększeniach mikroskopów. Jeśli się chce więcej to trzeba przejść na mikroskopy elektronowe. Komórki są pod ścianą. Stąd fotografia obliczeniowa. Informacje się wytwarza sztucznie.
    Jeśli chcesz lepiej to trzeba powiększyć matrycę i obiektyw, dyfrakcja da się we znaki później. Czy zrobią tak wielkie komórki jak aparaty? Tego ludzie nie kupią.
    Nikt nie dyskutuje/twierdzi że zdjęcia ze smartfonów dają lepsze jakościowo zdjęcia niż "klasyczne" aparaty z klasycznymi obiektywami.
    Może rzeczywiście nigdy.

    Pytaniem jest kiedy w zdecydowanej większości sytuacji (nie profi) nie będziemy w stanie zauważyć różnicy jakościowej przy naszych sposobach prezentacji zdjęć (ekran smartfona, monitor, TV, wydruk)
    Poco auto które może jechać 250 km/h a w nowej wersji pojedzie 255 km/h skoro ograniczenia jakości drogi nie pozwalają szybciej niż 150 km/h.
    Tylko emocje spowodują że kupisz takie szybkie auto zamiast takiego które ma 150 km/h i ma wiele zalet których nie ma owo szybkie.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-08-2022 o 22:25
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #432
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Kiedy? Nie martw się. Nigdy. Najpierw działy marketingu wmówią Tobie (a "niezalezny" review DXO potwierdzi), że jednak musisz to oglądać na 8K. Kupisz więc samsunga s28 i zaczniesz przygotowywać się do porównania na 12k. Sony, Samsung i reszta kochają Ciebie (i Twój portfel).

  3. #433
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Aparaty foto a smartfony

    Dobre wiadomości są dwie:

    1/kupujący nowe smartfony za bezcen sprzedają świetne kompakty, których wysyp jest na wszelkiego rodzaju portalach sprzedażowych

    2/dotychczasowi użytkownicy cyfrowych DSLRów ochoczo wystawiają takowe na sprzedaż kupując nowe bezlusterkowce.

    Biorąc pod uwagę powrót do przeszłości (nomen omen) w kwestii używanego sprzętu audio, który podrożał kilkakrotnie podobnie jak analogowe aparaty (nie potrafię zrozumieć fenomenu Olympusa mju II oraz aparatu Yashica T5 wycenianej już na 3.000 zł https://www.ebay.pl/itm/354133429377...8AAOSwEGJiufvw) inwestowałbym raczej właśnie bardziej w dobre cyfrowe kompakty i DSLRy bo zaniedługo staną się białymi krukami. Być może dlatego Canon F1N, Yashica T5, Nikon 1 J1 oraz Lumix LX100 mają u mnie dożywocie w odróżnieniu od smartfonów , które wpisywane są w planowe postarzanie produktu https://www.gsmmaniak.pl/799558/wloc...nie-smartfony/

    Złe wiadomości dla smartfonowców

    W smartfonach wiadomo nie od dziś, że wymuszane uaktualnienia systemu wpływają na wydajność działania całego systemu
    Spowalnianie starszych smartfonów https://www.komputerswiat.pl/artykul...zy-mit/h38vfj2
    Apple ukarany za spowalnianie starszych telefonów. Dostał bolesną karę https://businessinsider.com.pl/firmy...efonow/k8lpzzd
    25 milionów euro kary za spowalnianie starszych smartfonów https://www.polskieradio.pl/10/8387/...ych-smartfonow

    "Aktualizacje, które spowalniają stare smartfony, robią sztuczki: Samsung, Apple, Xiaomi i każda marka to robi.

    Dosłownie w każdej aktualizacji Apple wycofuje starsze modele z gry, spowalniając nawet podstawowe funkcje. Xiaomi wkłada najwięcej wysiłku we flagową serię Mi, sprawiając, że bardzo wydajny sprzęt jest nieznośnie powolny. To, co nie może obiektywnie spowolnić, zwalnia.

    Stara bateria może być jedną z możliwych do rozwiązania części problemu. Prawie każdy okręt flagowy potrzebuje idealnej baterii, aby uzyskać maksymalną moc. Po półtora do dwóch lat po prostu nie może obsłużyć wypełnienia smartfona, a po kilku latach wymiana zasilacza, zwłaszcza od Apple i Xiaomi, często daje systemowi drugi oddech.

    To nie jest spisek, nie ukryta funkcja, ale całkowicie oficjalny i częściowo wymuszony tryb działania.

    Nowe modele w celu zmniejszenia masy i grubości są tworzone nienadające się do naprawy (w domu lub w ogóle). Niektóre modele, nawet jeśli zostaną naprawione w serwisie, po renowacji nie będą już tak monolityczne i wygodne.

    Przy aktywnym użytkowaniu pierwsze problemy najczęściej pojawiają się w ciągu półtora roku."



    Ale co ja tam wiem Miałem tylko kilka smartfonów i większość jest dawno na elektrośmieciach

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Poco auto które może jechać 250 km/h a w nowej wersji pojedzie 255 km/h skoro ograniczenia jakości drogi nie pozwalają szybciej niż 150 km/h.
    Tylko emocje spowodują że kupisz takie szybkie auto zamiast takiego które ma 150 km/h i ma wiele zalet których nie ma owo szybkie.

    jp
    Dzięki celowemu postarzaniu i spowalnianiu aktualizacjami Twój obecny smartfon po roku to raczej zwolni do 30 km/h Ale z tego to chyba zdajesz sobie sprawę?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Sony, Samsung i reszta kochają Ciebie (i Twój portfel).
    I zrobią wszystko, aby Twój telefon po roku przestał być używalny https://remontas.pl/czemu-moj-nowy-s...nie-produktow/ Co roku nowy smartfon za 5k zł? Co kto lubi
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-08-2022 o 23:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #434
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Do tego, co napisał Andrzej, w zasadzie trudno dodać coś więcej. Moge się tylko podpisać pod tym obydwoma ręcamy. I rzeczywiście, ja też skorzystałem na tej fascynacji smart-śmieciami, albowiem kupiłem na aukcji aparat, robiący świetne zdjęcia (może któryś z posiadaczy smart-telefonów chce się zmierzyć?), a przy tym niewielkich rozmiarów, dzięki czemu "mogie zawsze mieć go przy sobie". Jest to Lumix GF1 z matrycą 4/3, w stanie "jak nowy", za marne szeset złotych. Wcześniej kosztował dwa razy tyle, ale jego właściciel tak się zachłysnął swoim nowym Xiaomi, że postanowił go opylić. To normalne, zważywszy, że co roku będzie musiał kupować nowy model...

    P. S.
    W innym wątku, większość zdjęć, jakie ostatnio pokazuję, są robione tylko tym aparatem. Pomijając ich warstwę treściową, niech ktokolwiek spróbuje powtórzyć to samo, smart-budką telefoniczną...
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 07-08-2022 o 10:33
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #435
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Jak trzeba podstawić ważącego 17,5 t TIR-a, to tematu nie opędzi żaden nygus na hulajnodze, choćby nawet elektrycznej, ale jeśli Jan ma ambicję tworzenia zdjęć, które nie dadzą się odróżnić od zdjęć ze smartfona, albo smartfonić coś, co się nie da odróżnić od zdjęć z jego alfy, to niech tak robi. Efekt jest do przewidzenia- on z czasem naprawdę uzna, że alfa mu nie jest do niczego potrzebna, bo w pewnych obszarach tematycznych smartfon daje radę, i to są właśnie obszary interesujące Jana.

    Ja nie mam smartfona, moja żona ma, bo dziecinnieje na starość, i kupiła sobie to magiczne pudełeczko, w które się ciągle gapi jak szpak w dziuplę, ale zdjęć nie robi. Czasem prosi mnie, abym jej tym zrobił zdjęcie. Podchodzę do tego jak pies do jeża i najchętniej z mety bym tym smartfonem puścił kaczkę po wodzie, a żadnego z tych zdjęć nie widziałem nigdy poza momentem ich robienia, i uj mnie one obchodzą

    Często mając przy sobie aparat nie chce mi się robić zdjęcia i żaden smartfon nie sprawi, że mi się nagle zachce.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #436
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Jeremy Clarkson napisał w jednym z felietonów - Czemu ludzie, mając w comu 60-calowy telewizor na ścianie, oglądają filmy na miniaturowym ekraniku telefonu? Odpowiedź brzmi - Bo mogą.

    Ot i cała filozofia...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  7. #437
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Jeremy Clarkson napisał w jednym z felietonów - Czemu ludzie, mając w comu 60-calowy telewizor na ścianie, oglądają filmy na miniaturowym ekraniku telefonu? Odpowiedź brzmi - Bo mogą.

    Ot i cała filozofia...
    Ano właśnie. Na LCD DSLR zdjęcia często wyglądają super, a po zgraniu ich do PC przychodzi rozczarowanie, zwłaszcza w kwestiach ostrości i szumów. Oglądanie zdjęć na takich małych ekranikach to jest onanizm umysłu. Nigdy praktycznie nikogo nie było stać na to, aby masowo drukować swoje zdjęcia w dużych formatach, a za duży format to już można uznać wszystko powyżej 13 x 18 cm.

    Dzięki technologii cyfrowej ekrany monitorów, zwłaszcza porządne, zastępują nam te wielkoformatowe wydruki, a szczytem dążeń jest idealna jakość obrazu w widokach 100%, czyli nawet przy znacznych powiększeniach ponad rozdzielczość monitora, a przecież niewielu ludzi ma monitory 4K- a to nie to samo, co TV 4K oglądany z odległości 5 m.

    Jak ktoś się chce skazywać na 100% widoki zdjęć ze smartfona, to już Jan zapodał, na co można liczyć
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #438
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Z wymianą telefonów co rok dwa to jest nie tylko pogoń za nowością czy kwestia majstrowania przez producentów przy oprogramowaniu. To często po prostu konieczność. Mój telefon po dwóch latach to zwyczajnie wrak i tak jest u wielu znajomych dla których to jest narzędzie pracy. Ja po prostu muszę go na coś wymienić i to nie jest zachcianka.

    BTW: porównanie z tymi autami co to mają na liczniku 270, a można nimi jechać tylko 130 jest zupełnie nietrafione.
    Obecnie aparaty mają niewyobrażalnie większe możliwości fotograficzne od smartfona i tu nie chodzi o żadną jakość zdjęć tylko zwyczajnie potencjał w wymiennej optyce, szybkości działania, ergonomii itd. Dla każdego człowieka który ma do czynienia z fotografią więcej niż pamiątkową nie jest to żadna tajemnica. Podejrzewam że dla osób które przykładowo zajmują się fotografią zwierząt, sportu czy studyjną gadanie o tym że niedługo będą robić te zdjęcia smartfonem wzbudza tylko śmiech politowania.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #439
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 343

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podejrzewam że dla osób które przykładowo zajmują się fotografią zwierząt, sportu czy studyjną gadanie o tym że niedługo będą robić te zdjęcia smartfonem wzbudza tylko śmiech politowania.
    Dokładnie tak jest.

    A z wymianą telefonów co dwa lata... Ja nie mam smartfona, więc nie muszę go wymieniać co dwa lata, a tę komórkę, której używam, posiadam od 2014 roku, i nie zanosi się na to, abym miał ją prędko na coś wymienić. Życie spędzam przy komputerze i jak go nie mam skur..syna przy sobie, to odpoczywam
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #440
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    A i jeszcze jedno.
    Argument że producenci nie będą robili aparatów, bo nie będzie kasy na rozwój ze względu na "wolumen sprzedaży" też do mnie nie trafia. Są dziedziny gdzie ten wolumen jest niewielki ale ze względu na zapotrzebowanie tworzy się mega zaawansowany sprzęt. Wszystko kwestia kalkulacji. Być może z czasem fotografią przestaną się zajmować wielkie koncerny a zaczną wyspecjalizowane mniejsze firmy - jak to ma miejsce w wielu branżach.
    Natomiast osobiście uważam że w bliskiej przyszłości nadal będzie to na tyle duży rynek że spokojnie sprzęt foto będzie dostępny.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 07-08-2022 o 13:00
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 44 z 296 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •