Strona 2 z 296 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 333

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem czy to prawda /jeśli rzeczywiście w Sony mają takich wróżbitów to współczuję/, bo tak może mówić ktoś kto nie ma bladego pojęcia o tym czym jest fotografia. Musiałby też nie wiedzieć co się składa na zdjęcia szczególnie te robione dla celów komercyjnych.
    Nauczy się kaczka pływać, jak jej się w dupę wody naleje Niech sobie zrobią kampanię reklamową zrobioną smartfonem i zobaczymy, co z tego wyniknie
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 29-05-2022 o 22:17
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  2. #12
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    243

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Na chwilę obecną mając dobry smartfon typu modele S firmy Samsung czy iPhone mija sie z celem kupowanie aparatu kompaktowego. Chyba ze ktoś rzeczywiscie ma smartfon za 600 zl.
    Natomiast nawet zdjecia robione iPhone czy Samsung nie mają takiej jakości jak te robione np. Canon R, juz nie mowie o kwestiach wybranych ogniskowych, w ktorych smarfon poprostu sobie nie poradzi. Dużo zdjęć w mniejszej rozdzielczości z Canona R kopiuje zwykle na telefon zeby moc czasami je przegladać i jakosc ich powala w stosunku do zdjec smartfonowych.
    Ale prawda jest taka zalezy na czym komu zalezy. Dla jednych nie ma zadnej roznicy miedzy zdjeciami z tel a z pelnej klatki, inni sie podniecaja. Prawda jest taka ze historia zatacza takie kolo ze wypiera kompakty ze sprzedazy na rzecz smartfonow a dobre aparaty sa teraz dedykowane jak ktos kiedys juz tu wspomnial na forum dla Pro oraz dla entuzjastow.
    Moja CaroLina

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    z prawdą jest jak z d... każdy ma swoją

    a tu jest kilka prawd:

    porównanie do obrazka z FF to marketingowy "chłyt" odgrzewany wielokrotnie, ile to razy czytalem że m4/3 robi zdjęcia rownie dobre a nawet lepsze niż canon 5D, juz sie nawet zgubiłem o który 5D chodziło

    kompakt jest zasadniczo martwy - nawet nie da się napisać że ergonomicznie jest lepszy od telefonu bo obsluga czegoś takiego jest zwykle absurdalna walką - "wiem co chcę zrobić nie ustawiaj za mnie" (na marginesie - o dziwo zawsze znajdzie się projektant idiota który uzna że animacja na ekranie 6D przy zmianie parametrów to doskonały pomysł), dedykowany przycisk do fotek na tefonie jest wystarczający ergonomicznie

    pozostałe segmenty rynku m4/3, apsc-c staną się niszowe i droższe

    "jakość" zdjęcia z telefonu podobna do FF jest i będzie tylko chłytem marketingowym

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie wiem czy to prawda /jeśli rzeczywiście w Sony mają takich wróżbitów to współczuję/, bo tak może mówić ktoś kto nie ma bladego pojęcia o tym czym jest fotografia. Musiałby też nie wiedzieć co się składa na zdjęcia szczególnie te robione dla celów komercyjnych.
    Myślę że mówi o nierzalnych fizycznych własnościach matryc za rozwój i sprzedaż których odpowiada.
    O tych które maja wpływ na jakość zdjęć

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    "jakość" zdjęcia z telefonu podobna do FF jest i będzie tylko chłytem marketingowym
    To z punktu widzenia "estetyki" może być zawsze prawda chyba że nastąpi jakiś przełom w technologii obiektywów.

    Z innej strony jaki procent fotografujących tak na prawdę potrzebuje takich już teraz dostępnych parametrów jak rozdzielczość, szumy, dynamika, ...., które mają w swoich aparatach ?
    Aparaty nie będą tanieć, funkcje foto w samrtfonach będą się dalej rozwijać

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 30-05-2022 o 09:13
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Po co 200 megapikseli w smartfonie? Samsung drukuje takie zdjęcie na 28-metrowym billboardzie
    https://spidersweb.pl/2022/05/po-co-...martfonie.html

    Mówimy o naprawdę dużym formacie, bo wydruk ma format 28 x 22 metry. Jest to rozmiar, na którym zmieściłoby się półtora boiska do koszykówki.

    Oczywiście jest haczyk
    Nigdzie nie pada stwierdzenie o tym, by zdjęcie pochodziło ze smartfona. I faktycznie, twórcy wykorzystali nową smartfonowa matrycę, ale podłączyli do niej profesjonalny obiektyw. Tym samym udało się uzyskać odpowiednią rozdzielczość optyczną, by w pełni pokryć 200 milionów pikseli. W przypadku smartfonowej optyki będzie to raczej niemożliwe, a wydruk w ogromnym rozmiarze z pewnością będzie wyglądał gorzej.






    BTW - Xiaomi i Leica – pierwszy wspólny smartfon już latem. To może być Xiaomi 12 Ultra https://www.telepolis.pl/wiadomosci/...iaomi-12-ultra

    "Firmy Xiaomi i Leica Camera oficjalnie poinformowały o nawiązaniu długoterminowej współpracy strategicznej dotyczącej mobilnej fotografii. Efekt wspólnych działań poznamy już niedługo – pierwszy flagowy smartfon Xiaomi, opracowany razem z Leicą, zostanie zaprezentowany w lipcu. Wiele wskazuje na to, że będzie to długo oczekiwany Xiaomi 12 Ultra."

    Umowa Leica Camera z Huaweiem skończyła się 31 marca 2022 roku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	thumbnail_Xiaomi-Leica.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	8108
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-05-2022 o 10:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 043

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    z tymi 50+ mpx w smartfonach jest trochę tak, jak z Marshallem MG większym niż 50W - jak masz mało pixeli/Watt to masz małe g***, a jak masz dużo pixeli/Watt to masz takie wielkie, wielkie g***
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez don Zobacz posta
    Natomiast nawet zdjecia robione iPhone czy Samsung nie mają takiej jakości jak te robione np. Canon R
    Czasem maja Jeśli ktoś podepnie do R-ki jakiś tani amatorski zoom z mocowaniem EF opracowany kilka dekad temu pod analogi to jakości nie będzie żadnej
    W zestawie obiektyw, matryca, oprogramowanie i procek na jakość wpływa zawsze najsłabsze ogniwo tego zestawu...

    --- Kolejny post ---



    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Niech sobie zrobią kampanię reklamową zrobioną smartfonem i zobaczymy, co z tego wyniknie
    Ktoś jeszcze zabiera aparat na urlop?
    https://www.telepolis.pl/artykuly/fe...slandia-opinie

    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-05-2022 o 10:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 043

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    godzinę temu obejrzałem to wideo i materiał, no i co, jak ktoś akceptuje akwarelę to spoko
    byłem na Islandii rok temu i jak na każdym wyjeździe robiłem foty i lustrem i ajfonem, i po powrocie miałem ochotę wszystkie foty z ajfona wyrzucić do kosza :P

    ciekawe też zrobili foto główne (Skogafoss na tle Seljalandsfoss)
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Jeśli chodzi o zdjęcia i filmy z powietrza to jednak dedykowane do dronów kamery i smartfony są bardziej rajcjonalno-finansowym rozwiązaniem niż podpinanie drogich lustrzanek/bezlusterkowców z obiektywami. A i jakość często jest lepsza od tanich lekkich amatorskich lustrzanek z tanimi szkiełkami podpinanych oszczędnościowo do dronów https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...syjskim-dronie

    Mavic 3 jest wyposażony w system dwóch kamer z hybrydowym obiektywem zoom z 28-krotnym zoomem i obiektywem Hasselblad z czujnikiem 4/3 cala, który może rejestrować nieruchome obrazy o rozdzielczości 20 megapikseli i obsługuje rozdzielczości do 5,1 K przy 50 fps po stronie wideo . Rozdzielczość Ultra HD i 4K przy 120 fps do nagrywania w zwolnionym tempie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamera-do-drona-768x512.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	8109

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hassel.JPG
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	8110
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-05-2022 o 12:09
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 010

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Jak mawiał klasyk, praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb. Matryce będą w telefonach coraz lepsze, rozmycie tła i inne hadeery załatwi coraz doskonalsze oprogramowanie. Ale wbudowana optyka (oraz "doczepialna" średniej jakości, robiąca jakiś żart z ergonomii), nawet Leica ze średnicą soczewki 1/4 cm jeszcze przez dekady nie pokona "prawdziwego", kilogramowego obiektywu 77mm
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

Strona 2 z 296 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •