Strona 238 z 296 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248288 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 371 do 2 380 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #2371
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 346

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Chodzi mi o to, że te kampanie nie są wymierzone w porządny sprzęt foto ani jego użytkowników tylko mają na celu nakłonić naiwnych do zakupu smartfonów za grubą kasę.
    To nie muszą być posiadacze sprzętu foto ale raczej ich koledzy, przekonani, że zrównają się w możliwościach.
    Ja zrozumiałem za pierwszym razem!

    --- Kolejny post ---

    Na dzisiaj koniec tych świństw, zakopujemy.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #2372
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Bo posiadacze sprzętu foto (ale świadomi!) to są hejterzy, którzy "zazdroszczą tym, co są w tem pociągu..." Więc raczej będą przeciwko. Dziwi mnie tylko, że nasz "agent" zżyma się, jakoby tych "hejterów było w niniejszym wątku zaledwie paru", gdy ja widzę, że właściwie wszyscy. Nie licząc jednego, posługującego się rynsztokowym słownictwem "pomocnika" oddelegowanego niedawno do pomocy J.P.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  3. #2373
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Smarthony to sprzęt "foto" dla mało ambitnych. Uważam że mimo zaawansowania i niezłej jakości obrazka, to najbardziej prymitywna forma rejestracji obrazu. Cieszy mnie to, bo rola zawodowych fotografów wraca dzięki temu do łaski. Ludzi zaczynają doceniać wiedzę i doświadczenie, a nie tylko puste bezwartościowe pstryki z UWA - bo tak są ustawione w standardzie wszystkie smartphony a poza "AUTO" mało kto wychodzi. Obróbka jakiś rawów w telefonie na LR? Kto to robi.
    Natomiast z filmikami aparaty vs telefony w amatorskim zastosowaniu zostają bez najmniejszych szans.

  4. #2374
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    użytkownicy są znużeni, trzeba sprzęt nosić, jakieś rawy robić, potem to obrabiać, a i tak nic z tego nie wychodzi - miało pokazać jakąś rzeczywistość i emocje, a tu wyszedł jakiś hadeerowy potworek - po co to wszystko? wyciągasz telefon, cyk i po zabawie zrobione, obrobione, znajomi i tak nie zauważą róznicy jak był hadeerowy dawniej potworek tak jest teraz hadeerowy potworek (dodatkowo milion influencerów znzej marki napisze że zdjęcia są lepsze niż z profesjonalnej lustrzanki, firma tak sie zakręci że w to uwierzy i do reklamy zastosuje zdjęcia zrobione ... profesjonalnym aparatem)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 05-06-2023 o 08:01
    EOS 3, 5D, R5

  5. #2375
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Smarthony to sprzęt "foto" dla mało ambitnych. Uważam że mimo zaawansowania i niezłej jakości obrazka, to najbardziej prymitywna forma rejestracji obrazu. Cieszy mnie to, bo rola zawodowych fotografów wraca dzięki temu do łaski. Ludzi zaczynają doceniać wiedzę i doświadczenie, a nie tylko puste bezwartościowe pstryki z UWA - bo tak są ustawione w standardzie wszystkie smartphony a poza "AUTO" mało kto wychodzi. Obróbka jakiś rawów w telefonie na LR? Kto to robi.
    Natomiast z filmikami aparaty vs telefony w amatorskim zastosowaniu zostają bez najmniejszych szans.
    Poprawiłeś mi humor/nastrój.

    A propo obróbki RAW/jpg, można jeśli się chce ale się nie musi, to szansa a nie obowiązek. Jeśli komuś wystarcza auto (coraz lepsze) albo nie lubi obróbki.
    Tak jak nie ma przymusu chodzenia w niedzielę do marketów, przymusu in-vitro czy przymusu zażywania tabletki dzień po
    Z AI też będziesz walczyć ?

    ACR (PS) w ostatnich wersjach :
    1.
    bardzo się zmienił, przybyło dużo sensownej AI w obróbce i dużo wpomagania/uczenia w interfejsie użytkownika
    2.
    S23U jest już "pełnoprawnym" członkiem, profile indywidualne wszystkich 5 obiektywów, pliki 200Mpix czy 50Mpix dng/jpg wczytują sie już szybko, płynna obróbka, więcej możliwosci niż w LR for Samsung w Androidzie zarówno w warstwie AI jak i w warstwie obróbki indywidualnej.
    Dla mnie powrót do PC/Windows gdy w domu.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-06-2023 o 08:30
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #2376
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Janie, Tobiesię nie chce brać aparatu, bo to co uwieczniasz na zdjęciach nie ma takich potrzeb lub nie jesteś w stanie wykorzystać potencjału aparatu. To udowodniłeś wielokrotnie! W telefonie "dłubiesz" RAWy? haha widzieliśmy w tym wątku. Świetna robota! Moje 5 letnie córki też potrafią robić fotki telefonami a jakoś r6 im nie podchodzi. Mało tego szybciej zrobią telefonem zdjęcie niż jakimkolwiek aparatem, nawet tym dla dzieci.
    Także jak chcesz coś udowodnić to zrób to a nie o tym piszesz. Ja uważam że telefonem z aparatem jest w stanie zrobić poprawne zdjęcie nawet małpa. Wystarczy nacisnąć przycisk
    Z technologią AI nie zamierzam walczyć a ją kreatywnie wykorzystywać a Ty?
    Ostatnio edytowane przez robertskc7 ; 05-06-2023 o 09:01

  7. #2377

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Adobe wprowadza funkcję enhance do LR i PS, które podkręca detale do niesamowitego poziomu.
    https://www.dpreview.com/articles/98...the-modern-era
    Testuje od jakiegoś czasu.
    W końcu LR dorobił się porządnego natywnego odszumiania.
    Nie widzę większych różnić w stosunku do używanego dotychczas DXO Pure RAW.

    (przeskoczyłem chyba ze 3 strony wątku przy okazji, ale nie sądzę, żebym cokolwiek stracił ;-) )

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 05-06-2023 o 09:01
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 24-105 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Huta od środka

  8. #2378
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    słyszałem coś o mega innowacyjnym zestawie słuchawkowym który odmieni rzeczywistość (bo ta rzeczywista rzeczywistość jest w sumie nudna, dla większości ) pewnie będzie też mógł robić zdjęcia i to jakie.
    EOS 3, 5D, R5

  9. #2379

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Jan sam nie bardzo wierzy w to co pisze, bo po tym jak pisze, nie jest niczego pewien, wiele łamanych wyborów i trudność w określeniu rzeczy np.
    "Poprawiłeś mi humor/nastrój" no więc nie wie sam i my nie wiemy, o co chodzi, czy mamy sobie wybrać, czy podpowiedzieć, które słowo?

  10. #2380
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Tony & Chelsea Northrup proszą Sony o wdrożenie oprogramowania smartfona w swoich aparatach z mocowaniem typu E
    Uważają, że producenci aparatów muszą wdrażać użyteczność i łączność smartfonów do profesjonalnych aparatów. I ich zdaniem Sony jest jedyną dużą firmą, która może to zrobić ze względu na ich doświadczenie z linią Xperia. Co sądzicie o ich pomyśle?
    https://www.sonyalpharumors.com/tony...mount-cameras/

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-06-2023 o 15:52
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 238 z 296 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248288 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •