W innym wątku "gajowy" wymazał jedno zdjęcie z trzech tworzących logiczną całość.
Więc wszystkie 3 razem tutaj by pokazać aktualne (rok 2023) możliwości smartfoto na "długim" końcu skali.
Oczywiście każde z tych zdjęć może być (dodatkowo) indywidualnie "dopieszczane" w postprocesie do potrzeb/pomysłu autora.
W smartfoto jest specjalny dedykowany procesor zdjęciowy co daje znacznie więcej możliwosci niż w klasycznych aparatach uzyskania różny "wyglądów" zdjęcia wynikowego i to przy decyzjach/sposobach zarówno przed zrobieniem zdjęcia jak i przy obróbce w smartfonie wynikowego RAW
S23U ma 4 obiektywy, ultraszerkokatny 13mm, główny 23mm, tele 70mm i supertele 230mm i mówimy o zdjęciach z tego ostatniego przy zoomie optycznym 460mm.
1. przykład narzuconego przez projektanta smartfonu "wyglądu" tego typu zdjęcia z tego obiektywu gdy zapisujemy w jpg, wykadrowany "ręcznie"
2. przykład jednej z kilkunastu wersji "wyglądu" zaproponowanego po analizie wynikowego RAW przez AI przy obróbce w smartfonie, pełny kadr
3. to RAW z pkt. 2 przesłany do ACR(PS) wywołany (tylko, bez żadnych zmian) przy profilu Samsung Expert RAW.
jp