Strona 14 z 296 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #131
    Coś już napisał Awatar NorthPole
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    66

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tak wiem, odjechałem
    No nie wiem czy bardzo. To widzieliście https://tomaszpluszczyk.pl/dall-e-2-...afiki-zdjecia/

  2. #132
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 485

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wiem skąd, ale przyszedł mi do głowy taki sci-fi scenariusz, że za parę lat, para młoda nie będzie brała fotografa na ślub, tylko napisze maila do takiej AI., wyśle kilka swoich fot i fot gości, kilka słów kluczowych, ślub, wesele, Santorini, itp. itd., zapłaci blikiem i po paru chwilach otrzyma zestaw zaje.istych zdjęć ślubnych

    Tak wiem, odjechałem
    Obawiam się, że nie odjechałeś. Już teraz liczy się bardziej wirtualny świat niż rzeczywistość. Na Instagramie aż kipi od rzeczy, ludzi i wydarzeń które nie istnieją lub nie wydarzyły się w rzeczywistości... W sumie ML najbardziej przyda się do podmiany twarzy na street foto.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  3. #133
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wiem skąd, ale przyszedł mi do głowy taki sci-fi scenariusz, że za parę lat, para młoda nie będzie brała fotografa na ślub, tylko napisze maila do takiej AI., wyśle kilka swoich fot i fot gości, kilka słów kluczowych, ślub, wesele, Santorini, itp. itd., zapłaci blikiem i po paru chwilach otrzyma zestaw zaje.istych zdjęć ślubnych

    Tak wiem, odjechałem
    Na upartego to możnaby chyba już dzisiaj.
    Wysyłasz sylwetki/twarze i wybierasz z katalogu scenariusz (np. ślub w Watykanie, wesele w XXX, podróż po Wenecji z opcją osoba A 30 kg chudsza a osoba B z bujnymi włosami bruneta).

    AI wygrała z ludźmi w szachy, wygrała w go.
    A obróka zdjęć to tylko kwestia nauczenia AI jak ma wglądać np. ostre zdjęcie na którym jest podobna sytuacja jak na obrabianym. AI musi się "naumieć" rozpoznać na zdjęciu sytuację którą już umie/zna

    To tylko kwestia czasu

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 04-07-2022 o 13:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #134
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 398

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Wczoraj byłem na pokazach lotniczych i obserwując fotografujących widziałem w użyciu lustra/bezlustra z teleobiektywami w niewielkiej ilości oraz mnóstwo smartfonów. Aparatów typu "małpka" nie widziałem w ogóle.

  5. #135
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Wczoraj byłem na pokazach lotniczych i obserwując fotografujących widziałem w użyciu lustra/bezlustra z teleobiektywami w niewielkiej ilości oraz mnóstwo smartfonów. Aparatów typu "małpka" nie widziałem w ogóle.
    Ja bym się cieszył, że samoloty jeszcze były.

  6. #136
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 327

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wiem skąd, ale przyszedł mi do głowy taki sci-fi scenariusz, że za parę lat, para młoda nie będzie brała fotografa na ślub, tylko napisze maila do takiej AI., wyśle kilka swoich fot i fot gości, kilka słów kluczowych, ślub, wesele, Santorini, itp. itd., zapłaci blikiem i po paru chwilach otrzyma zestaw zaje.istych zdjęć ślubnych

    Tak wiem, odjechałem
    Też myślę, że nie odjechałeś - to już jest, na razie w obszarze "profesjonalnym". W kinie już nie ma czegoś takiego jak plener, a i samoloty to rzadkość . A to już tylko krok, żeby trafiło pod strzechy obok kotleta.
    Wystarczy poszukać na jutubie filmików typu behind the scenes.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 04-07-2022 o 18:56
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #137
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Xiaomi 12S Ultra - dla wielu osób podstawa w podróży https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...aparatem-leica
    "Matryca lepsza niż w jakimkolwiek 1-calowym kompakcie"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dz0xNDAwJmg9Nzg4_src_209925-xiaomi-12-ultra-camera-specs.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	184,1 KB
ID:	8288

    Ostatnio edytowane przez candar ; 04-07-2022 o 20:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #138
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Oczywiście. 50Mpx i 4 w 1. Czyli 50/4 = 12,5. Taką właśnie ten sprzęt ma rozdzielczość. 12,5 Mpx.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  9. #139
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 318

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Oczywiście. 50Mpx i 4 w 1. Czyli 50/4 = 12,5. Taką właśnie ten sprzęt ma rozdzielczość. 12,5 Mpx.
    rozdzielczość rozdzielczocią - 12mpix to rozdzielczość wystarczająca do wszystkiego do czego może służyć ten telefon - ale nazwa (1") matrycy to jest prawdziwy geszeft - to ma potencjał na wiele jeleni - popatrz na duży obrazek dwa posty wyżej - fikcja literacko-obrazkowa w najczystszej marketingowej postaci

  10. #140
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Oczywiście. 50Mpx i 4 w 1. Czyli 50/4 = 12,5. Taką właśnie ten sprzęt ma rozdzielczość. 12,5 Mpx.
    Rzeczywiście wierzysz w to piszesz czy tylko zaklinasz rzeczywistość ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 05-07-2022 o 09:31
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 14 z 296 PierwszyPierwszy ... 412131415162464114 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •