Strona 123 z 296 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 221 do 1 230 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #1221
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    - wyciągam wnioski optyczne, tj zwyczajnie widać, że zdjęcie z telefonu jest zdecydowanie słabszej jakości (kolory, dynamika tonalna itd),
    - jeśli zdjęcia nie są powiększone, to oba wydają się całkiem ostre (aparat ciut ostrzejszy). Po powiększeniu wydaje się, jakby zdjęcie telefonem było poruszone. Jeśli nie jest, to... jakość jest bardziej niż "kiepska". Szczerze myślałem, że choć telefon będzie ostrzejszy, ale skoro zdjęcie nie jest poruszone z aparatu, to jakość jest fatalna. Gorsza od aparatu.
    Ja nie widzę u siebie poruszenia, które jest poruszone, górne czy dolne ?

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #1222
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    (...)
    Ty znalazłeś takie tanie rozwiązanie. Do podwórkowych pstryków sąsiada domu zdecydowanie telefon wystarczy do wycieczek i zdjęć nocnych z ręki też... udowodniłeś to wielokrotnie w tym wątku. Może już wystarczy?
    Ale to nie Jan ciągnie ten wątek, tylko cała reszta (i ja też)

  3. #1223
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 367

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ja nie widzę u siebie poruszenia, które jest poruszone, górne czy dolne ?

    jp
    Jak dotąd nie pokazałeś ani jednego zdjęcia ze smartfona, które byłoby dorównujące jakością zdjęciu z aparatu w widoku 100% pikseli, a ocena zdjęć z aparatów bazuje właśnie na takich wycinkach. Tymczasem zdjęcia ze smartfonów na ogół trzeba zmniejszać, a nie wycinać, by uzyskać akceptowalną jakość obrazu, więc dopóki zdjęcia ze smartfonów nie osiągną tej samej jakości w widoku 100% żadne bajanie o ich dorównywaniu, a tym bardziej o wyższości, sensu nie mają.

    Zarówno układy stabilizacji w aparatach i obiektywach, jak i zewnętrzne oprogramowanie, pozwalają uzyskiwać aparatami niezaszumione zdjęcia oraz zdjęcia przy długich ekspozycjach, a one będą lepszej jakości od tego, co wyprodukuje smartfon.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #1224
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 334

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    To i ja podbiję wątek, a co!

    Widziałem wczoraj w telewizorze, jak fotografia obliczeniowa zrobiła modelem S23 zdjęcie Księżyca. Ja mam tele 800 mm oraz matrycę 50 Mpix i jestem na granicy tego, co tam pokazali. . Fotografia musi obliczyć fazę Księżyca dla danego miejsca i czasu, żeby ściągnąć odpowiednie zdjęcie naszego Naturalnego Satelity z bazy? Ale to już podobno Babilończycy umieli.

    "Widać już że fotografia obliczeniowa (...) jest idealna dla tych którzy chcą mieć tylko zdjęcie/utrwalenie (na monitorze/wydruku) emocji/wrażeń, (...) bez zbędnego "bagażu""
    Phiii... to się koreańscy inżynierowie nie wysilili. Jakieś 50 lat temu taką fotografię obliczeniową robił mi Ami66.
    Jeszcze nigdy nie nastawiłem żadnego z moich aparatów na ten słynny zielony kwadracik, nawet nie czytałem tego fragmentu instrukcji - muszę spróbować, bo to poważny błąd.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 17-02-2023 o 19:29
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #1225
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Się tak zastanawiam po kiego grzyba wchodzę w ten wątek i czytam wywody emeryta amatora który woli robić zdjęcie telefonem niż normalnym aparatem.
    Janie, zdjęcia trzeba umieć robić. Nie umiesz, masz mega problemy z podstawami fotografii. A to jest taki sam zawód/pasja jak szewc mechanik czy składacz modeli lub miłośnik astro. Wymaga zaangażowania, wiedzy i praktyki. Albo umiesz/pasjonujesz się tym co robisz i ROZWIJASZ umiejętności albo robisz byle jak i szukasz tanich rozwiązań, które zrobią robotę za Ciebie.
    Ty znalazłeś takie tanie rozwiązanie. Do podwórkowych pstryków sąsiada domu zdecydowanie telefon wystarczy do wycieczek i zdjęć nocnych z ręki też... udowodniłeś to wielokrotnie w tym wątku. Może już wystarczy?
    Dziś o 15:13 byłem w pracy, więc nie miałem szansy napisać, ale gdybym miał, to zapytałbym się Ciebie @robertskc7 , czy chcesz się założyć o piwo, że Jan tą wypowiedź kompletnie zignoruje. No i chyba bym wygrał. Bo zauważyliście z pewnością, że on to robi od początku. Gdy ktoś wrzuca argument nie do odparcia (np powiększenie wycinka obrazu z telefonu, na którym nic nie widać), albo obnaża jego totalny brak pojęcia o fotografowaniu, Jan po prostu tego nie widzi. I TO WŁAŚNIE jest przyczyną, dlaczego wszyscy się denerwujemy i ciągniemy wątek. Bo po prostu nóż się w kieszeni otwiera i nawet jak obiecywałeś sobie, że już się nie odezwiesz, to nie wytrzymujesz widząc te koszmarne bzdury i musisz zareagować...

    A to i tak wszystko o d... potłuc, bo Wy się wysilacie (no dobra, ja też), a Jan to zwyczajnie olewa. Ignorowanie nieprzychylnych mu wypowiedzi, jest jego główną (jeśli nie jedyną) bronią.

    W kontekście tego, co właśnie powiedziałem, może bez sensownym wydać się, że mam jakiś zarzut, bo Jan z pewnością się do niego nie odniesie. Ale... Czy zauważyliście, że ta mantra, którą on klepie przez ponad sto stron, ma w sobie zasadniczą sprzeczność? TEZA jest taka, że "celem jest zgłębienie obsługi telefonu, po to, by na wakacjach nie dźwigać ciężkiego sprzętu, a taka jakość jak z telefonu, JEMU w zupełności wystarczy". No i dobrze. Większość z nas jest zdania, że wolno jemu wszystko i to jest jego sprawa. Ale WNIOSEK już jest taki, że "fotografia obliczeniowa jedzie szybko pociągiem i skoro już teraz dogoniła fotografię optyczną, to jest tylko kwestią dni, kiedy ją przegoni"... I tu już nie ma mowy o tym, co się Janowi podoba, ale jest autorytatywne stwierdzenie "faktu", którego nie ma. A mianowicie to, że telefon jest OBIEKTYWNIE (nie dla samego Jana) lepszy. Co jest oczywistą bzdurą. Ale dowodów, że to jest bzdura, Jan w ogóle nie przyjmuje do wiadomości. Jemu nie chodzi już o to, żeby robić zdjęcia tym telefonem. On toczy krucjatę, której celem jest udowodnienie, że telefon jest lepszy!

    Mówiąc w uproszczeniu, jeśli weganie nie jedzą mięsa, ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, to jest ich fanaberia i oczywiście im wolno. Gorzej jednak, gdy biorą się oni za udowadnianie, że to jedyna słuszna droga i WSZYSCY powinniśmy zostać weganami. Bo jak nie, to znaczy że jesteśmy starymi, zacofanymi niepostępowymi dziadami, którzy nie wierzą w przewagę... Fotografii obliczeniowej

    Wypisz wymaluj, ten sam model.
    Ostatnio edytowane przez Heldbaum ; 17-02-2023 o 21:14
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  6. #1226
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    To i ja podbiję wątek, a co!

    Widziałem wczoraj w telewizorze, jak fotografia obliczeniowa zrobiła modelem S23 zdjęcie Księżyca. Ja mam tele 800 mm oraz matrycę 50 Mpix i jestem na granicy tego, co tam pokazali. . Fotografia musi obliczyć fazę Księżyca dla danego miejsca i czasu, żeby ściągnąć odpowiednie zdjęcie naszego Naturalnego Satelity z bazy? Ale to już podobno Babilończycy umieli.

    "Widać już że fotografia obliczeniowa (...) jest idealna dla tych którzy chcą mieć tylko zdjęcie/utrwalenie (na monitorze/wydruku) emocji/wrażeń, (...) bez zbędnego "bagażu""
    Phiii... to się koreańscy inżynierowie nie wysilili. Jakieś 50 lat temu taką fotografię obliczeniową robił mi Ami66.
    Jeszcze nigdy nie nastawiłem żadnego z moich aparatów na ten słynny zielony kwadracik, nawet nie czytałem tego fragmentu instrukcji - muszę spróbować, bo to poważny błąd.
    1.
    Zapewniam Cię że info o ściaganiu zdjęcia np. księżyca z sieci podczas fotografowania smartfonem to fejk.
    Jest to funkcja dostępna dla kilkunastu obiektów w tym zwierzęta domowe.

    Dla czystego sumienia/ciekawosci zrobiłem/sprawdziłem zdjęcie księzyca smartfonem bez SIMa i bez dostępu do WiFi i BT
    Było ok.
    Prawdopodobnie Ty lub ktoś z Twoich znajomych ma taką funkcję w smartfonie.
    Poproś, sprawdź.

    2.
    Pytaniem jest dlaczego poświęcasz energię, czas, kasę, co Cię napędza że robisz zdjęcia, co na tych zdjęciach które robisz i oglądasz na swoim sprzęcie/wydrukach jest dla Ciebie istotne.
    A gdybys wyciagnął aparat z kieszeni i przy naciskaniu spustu widział na ekranie to co chciałbyś by zostało zarejestrowane, to co spowodowało że wyciagnąłeś aparat to dla Ciebie byłoby ok ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-02-2023 o 21:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #1227
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Na DxOmark https://www.dxomark.com/smartphones/...specifications jest już test nowego S23 Ultra i porównanie z innymi smartfonami (w tym S22 Ultra).
    Szkoda że całe testy zostały przeprowadzone przy rozdzielczości 12Mpix gdy producent twierdzi że w wielu sytuacjach znacznie lepsze wyniki osiąga się przy rozdzielczości 50Mpix.

    Miałem okazję porównywać zdjęcia ze smartfonów Samsunga 2020, 2021, 2022 i 2023, ze zdjęciami A7R3 w tych samych sytuacjach zdjęciowych. Postęp w smartfoto jest znaczny.
    No ale ta technologia ma jeszcze troche do zrobienia by we wszystkich aspektach gdzie technologia optyczna jest lepsza być tak samo dobra.
    Za 2 lata ?

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-02-2023 o 22:28
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #1228
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Za 2 lata? Jasiek, będziesz wtedy jeszcz przed czy po 80 urodzinach? Przeczytaj swojego pierwszego posta z tego wątku i wobec tego napisz do tego żółtego, że jest kłamcą, mimo że pochodzi z zupełnie innej kultury.

  9. #1229
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 367

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Na DxOmark https://www.dxomark.com/smartphones/...specifications jest już test nowego S23 Ultra i porównanie z innymi smartfonami (w tym S22 Ultra).
    Szkoda że całe testy zostały przeprowadzone przy rozdzielczości 12Mpix gdy producent twierdzi że w wielu sytuacjach znacznie lepsze wyniki osiąga się przy rozdzielczości 50Mpix.

    Miałem okazję porównywać zdjęcia ze smartfonów Samsunga 2020, 2021, 2022 i 2023, ze zdjęciami A7R3 w tych samych sytuacjach zdjęciowych. Postęp w smartfoto jest znaczny.
    No ale ta technologia ma jeszcze troche do zrobienia by we wszystkich aspektach gdzie technologia optyczna jest lepsza być tak samo dobra.
    Za 2 lata ?

    jp
    Czy kompletnie nie rozumiesz, że są ludzie- a tutaj chyba wszyscy poza Tobą- którzy chcą robić zdjęcia aparatami, ponieważ- oprócz upodobań- przemawiają za tym konkretne argumenty?

    Że są ludzie, którzy dzięki aparatom chcą i są w stanie robić takie zdjęcia, których żadnym smartfonem, i za żadną cholerę, zrobić się nie da?

    Że wszystko to, co Ty robisz smartfonem, to inni robią aparatami, bo widzą ich przewagę w wielu aspektach, i są w stanie się pogodzić z tym, że to i waży, i kosztuje, bo otrzymują prawdziwe zdjęcia a nie ich substytuty?

    I że żaden smartfon nigdy nie wyręczy w pełni jakiegokolwiek aparatu systemowego?

    I że prędzej funkcje smartfonów zostaną zaimplementowane w aparatach, niż smartfony osiągną całe spektrum zastosowań aparatów?

    Ani tego, że obrazy tego typu, co generowane przez smartfony, są zaledwie marginesem tego, co bardzie ambitni ludzie osiągają dzięki aparatom?

    Oraz tego, że suma sumarum nie tylko zawodowego fotografa, ale i ambitniejszego fotoamatora, możliwości smartfonów interesują tylko w ograniczonym zakresie jako sprzętu towarzyszącego, a nie zasadniczego?
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #1230
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Moim zdaniem to już ten etap, że Jan może już wysyłać "swoje" (nie tak całkiem jego bo to to AI jest wykonawcą) niesamowite kadry wykonane smartfonem S22 na rozmaite konkursy FOTOGRAFICZNE, aby się przekonać czy faktycznie fotografia obliczeniowa dała mu moc kreowania dobrych zdjęć.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 123 z 296 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125133173223 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •