Strona 122 z 296 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172222 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 211 do 1 220 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #1211
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Samsung nie dorasta do pięt aparatowi. Przede wszystkim kolory - Samsung dał po prostu sraczkę, tymczasem aparat dał fajną kolorystykę.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Mnie kolory też nie pasują, w jpg są "przeładnione"
    jp
    Jaki jest sens dyskutować z kimś, dla kogo synonimem wyrażenia kolory sraczkowate z Samsunga S22 jest słowo "przeładnione"

    Poziom manipulacji słowno-obrazowej tego wątku level hard

    ps.
    miejski słownik slangu fotograficznego:
    PRZEŁADNIONY - oznacza sraczkowate kolory opisywanej rzeczy/obrazu/zdjęcia.
    Przykład użycia w dyskusji z inną osobą:
    -Samsung dał po prostu sraczkę.
    -Mnie kolory też nie pasują, w jpg są przeładnione.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 17-02-2023 o 10:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #1212
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Fotografowanie : fotografia optyczna a fotografia obliczeniowa

    W technologii optycznej potrzebna wiedza to o sprzęcie i "zależnościach" (obiektyw, ogniskowa, przysłona, GO, matryca, szumy, itd ) oraz o sposobach robienia zdjęć wraz z doświadczeniem (jak panoramy, jak żywność, jak ptaki, co gdy histogram poza zakresem, co gdy ciemno, itd)

    W aktualnej technologii obliczeniowej potrzebna wiedza to którym programem i z jakimi ustawieniami.
    Wchodzisz w program panorama, obracając się śledzisz znacznik by nie wyszedł poza kadr. Masz panoramę
    Wchodzisz w program żywność, robisz zdjęcia "obiadu" przy dowolnym oświetleniu i po wykonaniu zdjęcia decydujesz czy ma wyglądać na monitorze jak widzisz przy robieniu zdjęcia czy jak przy świetle dziennym.
    W programie ostrość w ruchu, jesteś w ruchu i obiekt też się porusza, pokazujesz na monitorze obiekt i pilnujesz by nie zniknął z kadru. Gdy kończysz to masz opcje do wyboru albo całe zdjęcie ostre albo tylko obiekt ostry
    I tak dalej z programami automatycznymi

    Bliżej gorsetu/sposobów fotografii optycznej.
    U Samsunga jest teraz "natłok" różnych możliwości robienia i obrabiania zdjęć w smartfonie.
    Są 3 "konkurencyjne" programy robienia zdjęć i 2 konkurencyjne programy do obróbki zdjęć, mają różne opcje z których część bez żadnych objaśnień co robią, niektóre działają tylko dla jpg a niektóre dla jpg i RAW.
    Dla np. kadru 70mm, (jako zoom optyczny z 24mm) mogę zrobić trzy zdjęcia z matrycy 200Mpix o rozdzielczości kolejno 200Mpix, 50Mpix czy 12MPix oraz oczywiście czwarte zdjęcie z obiektywu 70mm o rozdzielczości 12 Mpix w pierwszum programie fotogrfowania a w drugim programie fotografowania to samo ale bez rozdzielczości 200Mpix a w trzecim jest jeszcze inaczej.
    I (ponoć) we wszystkich 4 zdjęciach w pierwszym programie biorą udział "indywidualnie" wszystkie 200 Mpix (2 matryce, 2 różne obiektywy)
    Wydaje się że dalszym etapie rozwoju tej technologii w smartfonach zostanie ten "natłok" uporządkowany/uproszczony dla potrzeb normalnego użytkownika.

    Widać już że fotografia obliczeniowa nie jest łaskawa dla fanów/miłośników sprzętu do fotografowania oraz fanów celebracji przy wykonywaniu zdjęć.
    Jest idealna dla tych którzy chcą mieć tylko zdjęcie/utrwalenie (na monitorze/wydruku) emocji/wrażeń, dla których nacisneli spust migawki bez zbędnego "bagażu"

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-02-2023 o 11:39
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #1213
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Urzekła mnie ta historia

  4. #1214

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nieprawdopodobne. Prawie 9 miesięcy i umiemy trzymać telefon, a to dopiero początek, bo przed nami natłok. Wszystkiego. Jak pomyślę że ten pociąg się dopiero rozpędza to się wcale nie dziwię istnieniu bytów odpowiedzialnych za C 40 Cities.

  5. #1215
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Fotografowanie : fotografia optyczna a fotografia obliczeniowa
    To jest pomieszanie pojęć. Opisujesz nieistniejące byty za pomocą jakichś marketingowych haseł.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #1216
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Zaczyna mi się ten wątek podobać "fotografia optyczna a fotografia obliczeniowa". Panie Janie myślę, że czas na jakieś zdjęcia, dowody, prześle Pan coś do obejrzenia i porównania

  7. #1217
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 673

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.


  8. #1218
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To jest pomieszanie pojęć. Opisujesz nieistniejące byty za pomocą jakichś marketingowych haseł.
    Proponuję poświęcić trochę czasu, co kto lubi (kawa, herbata, winko) i spokojnie przeczytać
    https://informatykzakladowy.pl/fotografia-obliczeniowa/

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 17-02-2023 o 15:13
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1219
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Się tak zastanawiam po kiego grzyba wchodzę w ten wątek i czytam wywody emeryta amatora który woli robić zdjęcie telefonem niż normalnym aparatem.
    Janie, zdjęcia trzeba umieć robić. Nie umiesz, masz mega problemy z podstawami fotografii. A to jest taki sam zawód/pasja jak szewc mechanik czy składacz modeli lub miłośnik astro. Wymaga zaangażowania, wiedzy i praktyki. Albo umiesz/pasjonujesz się tym co robisz i ROZWIJASZ umiejętności albo robisz byle jak i szukasz tanich rozwiązań, które zrobią robotę za Ciebie.
    Ty znalazłeś takie tanie rozwiązanie. Do podwórkowych pstryków sąsiada domu zdecydowanie telefon wystarczy do wycieczek i zdjęć nocnych z ręki też... udowodniłeś to wielokrotnie w tym wątku. Może już wystarczy?

  10. #1220
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    693

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dzieki.

    Rozumiem że mówimy o #1100
    Czy mógłyś szczegółowiej nawiązać do zdjęcia, z jakich punktów konktrenie wyciagasz które wnioski.
    I czy piszesz o kadrze na tych monitorach czy o powiększeniu 100% gdy mowa o poruszeniu, ja tego nie widzę

    Mnie kolory też nie pasują, w jpg są "przeładnione" chyba pod dyktando PRowców którzy wymyślili że da to większą sprzedaż, w dng nie ma tych "ulepszeń"


    jp
    - wyciągam wnioski optyczne, tj zwyczajnie widać, że zdjęcie z telefonu jest zdecydowanie słabszej jakości (kolory, dynamika tonalna itd),
    - jeśli zdjęcia nie są powiększone, to oba wydają się całkiem ostre (aparat ciut ostrzejszy). Po powiększeniu wydaje się, jakby zdjęcie telefonem było poruszone. Jeśli nie jest, to... jakość jest bardziej niż "kiepska". Szczerze myślałem, że choć telefon będzie ostrzejszy, ale skoro zdjęcie nie jest poruszone z aparatu, to jakość jest fatalna. Gorsza od aparatu.

Strona 122 z 296 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172222 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •