Strona 118 z 296 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120128168218 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 171 do 1 180 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #1171
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ja mam pytanie odnośnie tych zdjęć powyżej, bo przy ISO 100 pojawił się nowy element. Czy to pies się zrzygał na podłogę??

  2. #1172
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    cd # 1153, fotografia optyczna a fotografia obliczeniowa, Słabe światło
    Prosisz, masz.
    Prosisz, masz: Twoje zdjęcia - wycinki środka ze 100% kadru.

    Pisałem post wyżej o koneserach szurologii - tu mamy ją czarno na białym, bo tylko jedna osoba w tym wątku nie widzi różnicy pomiędzy zdjęciami z A7R3 i S22

    A7R3+FE 2.8/16-35 GM. 23mm, f/5.0 ISO 100, t=20s, statyw / wycinek ze 100% kadru
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A7R3 ZEGAR.PNG
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	1,29 MB
ID:	10600


    Smartfon 23mm, f/1.7 , ISO 1000, t=1/6s, z ręki / wycinek ze 100% kadru
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SS 22.PNG
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	1,41 MB
ID:	10601

    A jeśli autor wątku dalej nie widzi różnicy to zestawiam zdjęcia razem.
    Poniżej z lewej zdjęcie z A7R3 i z prawej z Samsunga S22

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A7R3 ZEGAR A7R3 vs SAMSUNG S22.png
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	1,20 MB
ID:	10602

    Tak oto AI w smartfonie cudownie kolorowymi kredkami maluje i rysuje oraz przede wszystkim rozmazuje co autorowi wątku wybitnie się podoba.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Oczekuję, że technologia fotografii obliczeniowej uwolni mnie też na stałe od statywu, że będę mógł robić zdjęcia o jakości technicznej jak aparaty ze statywem. Jest blisko.
    W którym miejscu fotografia obliczeniowa jest blisko jakości zdjęć z aparatu fotograficznego Twoim zdaniem? Serio pytam!

    ps.
    podpowiem, AI w smartfonach zapewne idealnie sprawdzi się przy zdjęciach skomplikowanych rysunków technicznych (to sarkazm rzecz jasna - dopisuję na wszelki wypadek)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ja mam pytanie odnośnie tych zdjęć powyżej, bo przy ISO 100 pojawił się nowy element. Czy to pies się zrzygał na podłogę??
    Spojrzał zapewne na ekran monitora z tym wątkiem...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 12-02-2023 o 00:15
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #1173
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 373

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez Karlbuk Zobacz posta
    Ależ chemtrails czyli smugi chemiczne to fakt. Trudno odróżnić od zwykłych kondensacyjnych... Wiem, bo przyłapałem samoloty na celowym robieniu smug!
    Ja też!
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #1174
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Ziemia jest płaska.
    Zlitujcie się nade mną.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #1175
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 346

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #1176
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    cytat z #1169, moja ocena tych (i wielu innych zrobionych technologią obliczeniową 2023) zdjęć, pytanie -> wyjaśnienie

    Oczekuję, że technologia fotografii obliczeniowej uwolni mnie też na stałe od statywu, że będę mógł robić zdjęcia o jakości technicznej jak aparaty ze statywem. Jest blisko.
    Może nawet kiedyś nocne smugi świateł bez statywu


    Na poziomie kadru, całe kadry z aparatów na ekran normalnego (mojego) monitora 2560pix czy 4096pix (4k) nie ma różnicy w szczegółowości.
    Na poziomie pikseli (powiększanie na monitorze do 100% lub wiecej) jest różnica, jeszcze. Ale znacznie mniejsza niż w technologii 2022.
    Ten pociąg szybko jedzie

    A na etapie możliwosci (w tym np. statyw 15/20s lub z ręki), interfejsu, wagi/rozmiaru to już prawie przepaść

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 12-02-2023 o 10:53
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #1177
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Na poziomie kadru, całe kadry z aparatów na ekran normalnego (mojego) monitora 2560pix czy 4096pix (4k) nie ma różnicy w szczegółowości.
    Tu się zgadzam i potrafię przyznać, że bez powiększania nie ma większej różnicy.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Na poziomie pikseli (powiększanie na monitorze do 100% lub wiecej) jest różnica, jeszcze. Ale znacznie mniejsza niż w technologii 2022.
    Tu IMHO różnica pozostanie zawsze i tzw. "AI" raczej długo nie dogoni / "oszuka" fizyki.

    Myślę, że to będzie tak wyglądało

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AI.png
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	277,8 KB
ID:	10604

  8. #1178
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Długa droga, wiele prób w tym "wyjazdowych" za mną ale jest wreszcie satysfakcjonujące (mnie) rozwiązanie.

    1. Wygodne i bezpieczne trzymanie smartfonu w lewej ręce tak by nie zasłaniać również aparatu szerokokątnego
    2. Łatwość ustawiania wszystkich parametrów zdjęcia prawą ręką w tym AF i AE (zablokowane lub chwilowe)
    3. Łatwość (naturalność) trzymania smartfonu dwoma rękami przy robieniu zdjęcia.

    W moim przypadku, gdy wieszam smartfon na szyji to wisi na niej 307 g

    Jeśli ktoś jest zainteresowany (opis, zdjecia, ...) to proszę na priv wraz z prywatnym adresem by ewentualnie wysłać zdjęcia rozwiązania

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 14-02-2023 o 18:46
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #1179
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Uwaga: poniższy post sponsorowany jest przez prywatną fundację "Ocalmy Wątek Przed Zapomnieniem"
    I co? Fotografia aparatami zmierza autostradą do muzeum zapomnienia! Tej siły nic już nie powstrzyma! (posiadaczy aparatów cyfrowych zapraszamy do działu Giełda>Sprzedaj)

    Samsung dba o posiadaczy starszych smartfonów. Nakładka One UI 5.1 nie będzie ekskluzywna dla tych osób, które zdecydowały się na zakup urządzenia z serii S23. Trafiła już też na starsze urządzenia.
    Flagowy model smartfona powinien zapewniać odpowiednią jakość na co najmniej kilka lat. Producenci telefonów zdają sobie sprawę z oczekiwań klientów i starają się dbać o posiadaczy droższych modeli znacznie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku budżetowych modeli. Przykładem takiego podejścia może się pochwalić Samsung.
    Najnowsza nakładka One UI 5.1 trafiła właśnie do starszych urządzeń koreańskiego producenta. Mogą z niej korzystać właściciele urządzeń z serii S22, S21 a nawet S20, od premiery których minęły już nawet trzy lata. Nowa aktualizacja trafia też na Galaxy Z Flip, Z Flip 5G, Z Flip 3, Z Flip 4, Galaxy Z Fold 2, Z Fold 3 i Galaxy Z Fold 4.
    Zainteresowani nią powinni być przede wszystkim ci użytkownicy, którzy doceniają funkcje związane ze zdjęciami i grafiką. Jedną z funkcji One UI 5.1, którą opisują dziennikarze 9to5google.com, jest między innymi skrót do funkcji Expert RAW, która pozwala na wykonywanie bardziej profesjonalnych fotografii smartfonem.
    Najnowsza wersja nakładki od Samsunga radzi sobie też z już istniejącymi zdjęciami i GIF-ami. Jak informował Miron Nurski, funkcja ta może przypaść do gustu szczególnie tym, którzy narzekają na niską jakość kompresowanych dziesiątki razy memów.
    Wśród nowych funkcji, o których informuje Samsung, jest też ułatwione wyszukiwanie osób w galerii, które można realizować przez dotknięcie ich twarzy na fotografii. Oprócz tego w aparacie udostępniono także funkcję szybkiej zmiany tonacji kolorów autoportretów.
    Ukrytych funkcji nakładki One UI 5.1 jest więcej. Serwis 9to5Google informuje na przykład o możliwości usuwania tła wokół obiektów na zdjęciu. Ta funkcja, choć powinna działać na wszystkich smartfonach z One UI 5.1, prawdopodobnie jest dostępna wyłącznie na smartfonach z serii S23, więc przynajmniej na razie właściciele starszych urządzeń nie mogą z niej skorzystać.




    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    W moim przypadku, gdy wieszam na szyji to wisi na niej 307 g

    Jeśli ktoś jest zainteresowany (opis, zdjecia, ...) to proszę na priv wraz z prywatnym adresem by wysłać zdjęcia

    jp
    Ja bym reflektował na zdjęcie, na którym chodzisz ze smartfonem powieszonym na szyi. Zamiast łańcuszka. Albo złotego łańcucha.

  10. #1180
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W moim przypadku, gdy wieszam smartfon na szyji to wisi na niej 307 g
    Jeśli ktoś jest zainteresowany (opis, zdjecia, ...) to proszę na priv wraz z prywatnym adresem by ewentualnie wysłać zdjęcia
    jp

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ja bym reflektował na zdjęcie, na którym chodzisz ze smartfonem powieszonym na szyi. Zamiast łańcuszka. Albo złotego łańcucha.
    Nie znacie się zupełnie. Taki smartfon to styl życia (stan umysłu) i powinno się z nim obnosić właśnie zawieszonym złotym łańcuchem na owłosionym torsie. Samochód jest już passé (nawet elektryk).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50 mln.PNG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	564,6 KB
ID:	10629

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50 mln cd1.PNG
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	1,03 MB
ID:	10631
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-02-2023 o 19:22
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 118 z 296 PierwszyPierwszy ... 1868108116117118119120128168218 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •