Strona 45 z 296 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595145 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #441
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    S22 z wielu tylko dwa tryby PRO oraz Expert RAW są zbliżone do "normalnego" fotografowania na A7R3.

    W obu trybach PRO i Expert RAW :
    a. obiektyw : wszystkie 4 traktowane są niezależnie, trzeba ręcznie przełączać i w każdym jest "własny" zoom optyczny
    b. ustawienia można w pełnie automatycznie ale można też ręcznie ustawiać ISO, czas, EV, ogniskowanie, WB i efekt widać na ekranie
    c. pomiar światła matrycowy, punktowy, centralnie-ważony
    d. pliki dng oraz jpg i tylko w tych drugich są widoczne wszystkie zmiany dodatkowo wpływające na wygląd zdjecia
    e. dla tej samej sytuacji zdjęciowej, przy tych samych obiektywach ustawia się w obu tych trybach inny czas i wokół tego innego czasu ustawia się ISO przy przesuwaniu/wybieraniu AE na ekranie gdy różna jasność

    W trybie PRO
    a. AF, AE ustawiane w momencie dotkniecia ekranu
    b. suwakowany kontrast, podświetlenie, cienie, nasycenie, odcień i widać wpływ ustawiania na ekranie

    W trybie Expert RAW
    a. AF, AE zarówno ustawiane w momencie dotknięcia ekranu jak i jako "przywiązane" do ustawionego miejsca na ekranie
    b. HDR on/off i widać wpływ ustawiania na ekranie
    c. jest histogram

    jp

    PS
    Na statywie jest prościej, można po ekranie palcami obu rąk.
    Gdy w ręce to mam uchwyt, trzymam w prawej więc większośc wyborów/ustawień trzeba palcami lewej ręki, to trudniej
    Ale idzie ciraz lepiej
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-08-2022 o 13:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #442
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Po co nam to piszesz? Z tego tekstu wyłapuję, że smartfon ma tryb PRO oraz EXPERT. Co przesądza o tym, że jest super-hiper. Jesteś niesamowicie podatny na marketingowe opisy. Dla mnie to jest szokujące, bo kilka lat temu piałeś nad bezlustrami Sony i chciałeś najlepszej optyki i gigantycznej ilości detalu. Co się stało z tą osobą? Porzuciłeś lustrzanki jako zbyt kiepskie, a teraz zadowala cie telefon od tych lustrzanek gorszy. Nie rozumiem tego. Powodami do zmiany były argumenty marketingowców Sony (mijające się w wielu miejscach z prawdą). Wierzysz tym, co zachwalają towar, który chcą sprzedawać i przez to nie są obiektywni, a nie fotografom z wieloletnią praktyką.
    No tak PRO i EXPERT. W lustrzankach to tryb M Av TV (a nie sorry nie ma opcji zmiany przysłony). No tak lustrzanki nie mają filtrów rodem z snapchata. To trzeba dopiero zrobić w kompie Luminarem. To nie jest PRO, tak EXPERCI nie postępują.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-08-2022 o 14:34
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  3. #443
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Po co nam to piszesz? Z tego tekstu wyłapuję, że smartfon ma tryb PRO oraz EXPERT. Co przesądza o tym, że jest super-hiper. Jesteś niesamowicie podatny na marketingowe opisy. Dla mnie to jest szokujące, bo kilka lat temu piałeś nad bezlustrami Sony i chciałeś najlepszej optyki i gigantycznej ilości detalu. Co się stało z tą osobą? Porzuciłeś lustrzanki jako zbyt kiepskie, a teraz zadowala cie telefon od tych lustrzanek gorszy. Nie rozumiem tego. Powodami do zmiany były argumenty marketingowców Sony (mijające się w wielu miejscach z prawdą). Wierzysz tym, co zachwalają towar, który chcą sprzedawać i przez to nie są obiektywni, a nie fotografom z wieloletnią praktyką.
    No tak PRO i EXPERT. W lustrzankach to tryb M Av TV (a nie sorry nie ma opcji zmiany przysłony). No tak lustrzanki nie mają filtrów rodem z snapchata. To trzeba dopiero zrobić w kompie Luminarem. To nie jest PRO, tak EXPERCI nie postępują.
    Rozumiem że masz mnóstwo obowiązków i nie możesz wszystkiego czytać starannie... i tak dalej... i tak dalej...
    W tym wątku, precyzyjnie wyjaśniłem dlaczego to robię, jak staram się to robić i jaki jest cel.
    Starałem się wyjaśnić i uzasadnić ale jeśli za mało precyzyjnie to przepraszam

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-08-2022 o 15:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #444
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 463

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Rozumiem że masz mnóstwo obowiązków i nie możesz czytać starannie.
    W tym wątku, który założyłem precyzyjnie wyjaśniłem dlaczego to robię i jako jest cel.
    A może za mało precyzyjnie ?

    jp
    Serio to ja też dalej nie rozumiem. Szczególnie, że świetnie pamiętam tutaj całe wątki o Canonie, zmianie na Sony, super jakości, liczeniu pixeli, ostrości, etc. Na większość Twoich problemów (jeśli nie wszystkie) ma wpływ to jak robisz zdjęcia (czyli bezsensowne obładowanie jak wielbłąd). Może prościej napisać, że Sony się znudziło i czas pobawić się czymś innym.

    Ps. Tyle stron wałkowania, że komórka można zrobić zdjęcie... Oczywiście, że można, i to od wielu lat, dziesiątki drukowanych wystaw, zrzeszeń typu MobileFotoTrip udowadniają to od lat...

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 07-08-2022 o 15:39

  5. #445
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    cd # 380 tryb nocny

    Jest możliwość wyboru wstępnego 4 (powiększeń optycznych) kątów widzenia opisanych w trybie PRO i Expert RAW jako UW, W, T, ST ale w trybie nocnym opisanych jako 0,6, 1x, 3x, 10x co jest zgodne, w obu przypadkach to (dla FF) 13mm, 24mm, 70mm i 240mm.
    Ale w trybie nocne zgadza się kąt widzenia ale niekoniecznie obiektyw.
    Przy ustawieniu 10x (240mm) gdy było słabe światło zasłoniłem obiektyw ST (supertele 240mm) a obraz na ekranie nie zniknął.
    Natomiast gdy było jaśniej to obraz zniknął, dopiero odsłonięcie obiektywu spowodowało wtedy powrót obrazu na ekranie.
    Fotografia obliczeniowa.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-08-2022 o 16:48
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #446
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Janie, aparat naprawdę nie musi poprawiać tego co ja robię, lecz ma tylko tego nie spierwszegomaić, i wystarczy. Odkąd wlazłem w aparaty cyfrowe to minęły te czasy, kiedy sam dokładnie panowałem choćby nad nastawieniem ostrości, i muszę się zdawać na szybkość i dokładność AF, a tu zdarzają się ciężkie odchylenia, więc niechby tylko to było pewne i niezawodne.

    Kiedyś, na wczasach, bawiłem się córką w rzucanie do siebie takim plastikowym kółkiem, i robienie sobie zdjęć w trakcie gry. Ja miałem klasyczną SLR z klinami, a ona kompakt z AF, i to ja robiłem zdjęcia- i to ostre- a ona nie nadążała z niczym, i mało we mnie nie cisnęła tym kompaktem, zamiast kółkiem
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  7. #447
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Serio to ja też dalej nie rozumiem. Szczególnie, że świetnie pamiętam tutaj całe wątki o Canonie, zmianie na Sony, super jakości, liczeniu pixeli, ostrości, etc. Na większość Twoich problemów (jeśli nie wszystkie) ma wpływ to jak robisz zdjęcia (czyli bezsensowne obładowanie jak wielbłąd). Może prościej napisać, że Sony się znudziło i czas pobawić się czymś innym.

    Ps. Tyle stron wałkowania, że komórka można zrobić zdjęcie... Oczywiście, że można, i to od wielu lat, dziesiątki drukowanych wystaw, zrzeszeń typu MobileFotoTrip udowadniają to od lat...

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
    Streszczę.

    Staram się pokazać aktualny stan technologii fotografii obliczeniowej firmy Samsung na przykładzie superfonu S22 Ultra i ocenić w stosunku do aktualnego stanu technologii fotografii (cyfrowej) firmy Sony na przykładzie A7R3 + obiektywy G, GM czy na zdjęciach prezentowanych na TV 4k 65 cali widzę różnicę, dla mnie akceptowalną/nieakceptowalną.
    Wykonanych w różnych sytuacjach zdjęciowych.
    Niejako przy okazji dzielę się swoimi spostrzeżeniami/odczuciami kogoś kto wchodzi w świat smartfoto o różnicach w stosunku do świata "klasycznego" foto.

    To wątek Aparaty foto a smartfony.
    Nie ma przymusu czytania i/lub "zabierania głosu"

    jp

    PS
    Tak jak nie było przymusu chodzenia w niedziele do sklepów
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-08-2022 o 17:27
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #448
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Ja się dziwie że wy jeszcze prowadzicie tą rozmowę. Jan sobie w głowie wszytko układa tu na forum i liczy na pomoc od kogoś zajaranego samsungiem tak jak on.

    Pamiętacie zażarte dyskusje, że tygrys miał poruszone łapy? 20 stron tłumaczenia podstaw fotografii...jak krew wpiach... albo że z 24mm osiagniesz zdjęcie jak z 200mm i różnicy nie będzie. Kwetsia ilosci pixeli. Dziś matryca wielkości małego paznokcia UWAGA 400 krotny zoom i sztuczna inteligencja... a to wszystko na czort wie jak ustawiony telewizorze.
    O czym tu rozmawiać?

  9. #449
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    O czym tu rozmawiać?
    o zaniku technologii bezluster - a miało być tak pięknie i twórca wątku był najwiekszym bardem i poetą nowego - pamiętam te dyskusje o odległości rejestrowej o tym ze obiektywy lustrzankowe nie będą zoptymalizowane, o ilości pikseli w pikselach - było nie minęło jak to mawiają

  10. #450
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    o zaniku technologii bezluster - a miało być tak pięknie i twórca wątku był najwiekszym bardem i poetą nowego - pamiętam te dyskusje o odległości rejestrowej o tym ze obiektywy lustrzankowe nie będą zoptymalizowane, o ilości pikseli w pikselach - było nie minęło jak to mawiają
    Zauważ że teraz tak jak i przedtem jestem jednym z pierwszych (tutaj) który zagląda do noworodzącej się technologi w fotografii. (i tak chyba za późno)
    To jest cecha osobowości.

    A jest czasami zaskakująco w porównaniu do mojej wiedzy, doświadczenia, poglądów ukształtowanych w klasycznej fotografii cyfrowej.
    Myślę że wielu fotoamatorów będzie też musiało kiedyś zmienić swoje poglądy/opinie

    jp

    Ps
    Najtrudniej mi idzie w palcologii, nie miało dla mnie do tej pory znaczania czy naciskam na ekran krótko czy bardzo krótko, delikatnie czy bardzo delikatnie
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-08-2022 o 21:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 45 z 296 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595145 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •