Strona 50 z 296 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #491
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    S 22, tryb zdjęcie, funkcja optymalizator scenerii

    Można włączyć tą funkcję AI która gdy powiększy się obraz na jakimś obiekcie to rozpoznaje (z kilkudziesięciu ktore "zna") i odpowiednio dopasowuje kolor i oświetlenie/jasność.

    Rozmazany/zamglony księżyc, z ręki zoom (w okolicy 400mm), trudno utrzymać w kadrze.
    Exif : 230mm (FF), f/4.9, ISO 50, t=1/130 s

    Prosto z "aparatu"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20220809_215508.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	484,7 KB
ID:	8682

    wgrane do PS i w ACR automatyczne
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PS.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	1,01 MB
ID:	8683

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-08-2022 o 23:07
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #492
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    S 22, tryb zdjęcie, funkcja optymalizator scenerii

    Można włączyć tą funkcję AI która gdy powiększy się obraz na jakiś obiekcie to rozpoznaje (z kilkudziesięciu ktore "zna") i odpowiednio dopasowuje kolor i oświetlenie/jasność.

    Rozmazany/zamglony księżyc, z ręki zoom (w okolicy 400mm), trudno utrzymać w kadrze.
    Exif : 230mm (FF), f/4.9, ISO 50, t=1/130 s

    Prosto z "aparatu"

    wgrane do PS i w ACR automatyczne


    jp
    Jak zrobisz tym smartfonem ładne zdjęcie gwiazdy Proxima Centauri to będzie można dyskutować dalej. Bo na chwilę obecną odnoszę wrażenie, że dyskutuję ze ścianą.

    Janie - zdajesz sobie sprawę, że Twój smartfon pobiera gotowe zdjęcie ksężyca z bazy (nakładana jest tekstura) i udaje, że to fotka zrobiona telefonem ??? Obraz jest modyfikowany, ale oprogramowanie bazuje na tym, co naprawdę zostało zarejestrowane w danej chwili przez matrycę, a efekt końcowy teoretycznie pokrywa się ze stanem faktycznym.

    Poczytaj i przemyśl:
    Chiński serwis Zhihu zauważył, że gdy sztuczna inteligencja smartfona wykryje Księżyc, zdjęcie jest modyfikowane w taki sposób, by - no właśnie - jak najbardziej przypominało Księżyc. https://komorkomania.pl/huawei-p30-p...9775575328385a

    Ps.
    nawiasem pisząc kupując smartfona nie zrobiłeś żadnego zdjęcia, bo to AI skleiła wszystko w całość.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-08-2022 o 23:03
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #493
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    S 22 tryb nocne .

    Gdy będę fotorafował S 22 to najprawdopodobniej będzie najczęściej używany tryb.
    Rozdzielczość jest 4000 x 3000 pix albo 4000 x (wynikające z przyjętej/ustawionej proporcji obrazu)
    Ale jest oprogramowanie Samsunga dedykowane do tego smartfonu który powiększa rozdzielczość 2x.

    S 22 : Exif 35mm (FF), f/1.8, ISO 50, t=1/430 wgrane do PS (CR) i uruchomiona opcja automatycznie, bez żadnych dalszych działań
    Załącznik 8675

    jp
    Janie, czy rzeczywiście postanowiłeś świadomie przyrzucić się na ten "sprzęt" zamiast normalnego sprzętu FF i zaakceptować taki rezultat?
    Czy planujesz np. wstać o 4 nad ranem na wschód słońca, focić odległe, zamglone krajobrazy i bez możliwości obróbki zaakceptować przypadkowy produkt AI?
    Prezentowany obrazek jest z gruba na poziomie tego co produkował Canon D60 w 2002 roku.
    Nie mogę dotąd wyrozumieć czy taki obrazek jest wynikiem wywołania RAWa czy to wykreowała AI wedle własnego uznania.
    Rezultat wszyscy widzimy. Oraz to, że brakuje tych 20 lat drogi rozwoju jaką przeszli producenci sprzętu foto.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #494
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Candar

    Przepraszam Cię ale czy TY jesteś nienauczalny ?
    Napisałem Ci już w #463, przekopiuję tutaj

    Nie chcesz zrozumieć że :

    - nie uważam,
    - nigdzie i nigdy nie pisałem
    że w aktualnej technologii fotografii obliczeniowej powstają lepsze jakościowo zdjęcia od zdjęć w klasycznej technologii fotografi cyfrowej ?


    Uczę się smartfoto, uważam żę warto, dzielę się tym
    Przeszkadza Ci .... nie musisz czytać, nie musisz dyskutować sam ze sobą

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 09-08-2022 o 23:05
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #495
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Uczę się smartfoto, dzielę się tym ... i tyle.

    jp
    Przepraszam, może mnie zbanują stąd po wsze czasy, ale ten tekst w powiązaniu z jakością zdjęć jaką prezentujesz, brzmi podobnie jak (nie obraź się, to nic osobistego):
    Uczę się jeść gówno, dzielę się tym... i tyle.

  6. #496
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Re: Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Candar


    Uczę się smartfoto, uważam żę warto, dzielę się tym
    Przeszkadza Ci .... nie musisz czytać, nie musisz dyskutować sam ze sobą

    jp
    Proszę!!! nie bierz przykładu z prezydentów, którzy również cały czas się uczą.

    Kolejna sprawa - czym się chcesz dzielić ? Oraz po co to robisz ???

    To jakaś misja dziejowa, czy istnieje inny powód tych prezentacji? Hurtowe produkowanie plastelinowych akwareli ?

    To, co prezentujesz jest w 100% wygenerowane przez AI i nie masz w tym żadnego wkładu własnego poza wycelowaniem i naciśnięciem spustu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 09-08-2022 o 23:35
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #497
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Proszę o przeniesienie wątku z działu "sprzęt i akcesoria fotograficzne" w inne miejsce. Na przykład do nowego działu "jeżeli nie lubisz i nie potrafisz robić zdjęć". Tam dobrze odnajdą się i smartfony i autor wątku.
    I przypominam, że w nazwie forum stoi, że jest to "forum o fotografii i sprzęcie Canon", a nie "forum o żenującym poziomie niepotrafiacych fotografować czegokolwiek, różowych tygrysach i sprzęcie służącym do telefonowania, który udaje aparaty fotograficzne".
    Przez lata najpierw różni "fotoamatorzy" żygali tu pod egidą sony, a teraz gdy okazuje się, że nawet tymi aparatami będącymi podobno szczytowym osiągnięciem technologii dalej nie potrafią zrobić nqjprostszego zdjęcia, będą żygac fotkami z komórki.

    PS.
    Przepraszam za błąd ortograficzny w słowie "rzygać", ale sztuczna inteligencja firmy Samsung mi tak sformatowała tekst. W sumie to idealne podsumowanie.
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 09-08-2022 o 23:58

  8. #498
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    poprawka/uzupełnienie do #489, możliwości S 22 tryb zdjęcie, funkcja optymalizator scenerii

    Bez włączonej funkcji, 230mm (FF), "ocznie" widać "co na księżycu"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	1 001,1 KB
ID:	8684

    Włączona funkcja, zoom (z 230mm) do około 400mm (FF), prosto z aparatu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	386,9 KB
ID:	8685

    plik wgrany do PS, w ACR automatycznie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	1 019,1 KB
ID:	8686

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #499
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    No ale przecież kompakt jest taki sam na wielkość, jak telefon. Mój Lumix ma wystający obiektyw, a kompakty już nie.
    Ale to nie ma nic do rzeczy (pomijam dyskusję o wielkości, bo to też rzecz względna) - chodzi o to że telefon mam zawsze przy sobie, kompakt niekoniecznie /*

    /* - akurat w moim przypadku jest to o tyle irracjonalna dyskusja że ja nie mam i nigdy nie miałem kompaktu

    A odwrotnie to nie działa, bo aparatem nie zrobię masy rzeczy które robię telefonem ....


    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Pewnie że smartfony wygrają, już wygrały.
    ludzie zamienili czekoladę na jakieś mydło, .....
    W jakimś równoległym świecie żyjemy ......

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Janie, czy rzeczywiście postanowiłeś świadomie przyrzucić się na ten "sprzęt" zamiast normalnego sprzętu FF i zaakceptować taki rezultat?
    Czy planujesz np. wstać o 4 nad ranem na wschód słońca, focić odległe, zamglone krajobrazy i bez możliwości obróbki zaakceptować przypadkowy produkt AI?
    Prezentowany obrazek jest z gruba na poziomie tego co produkował Canon D60 w 2002 roku.
    Nie mogę dotąd wyrozumieć czy taki obrazek jest wynikiem wywołania RAWa czy to wykreowała AI wedle własnego uznania.
    Rezultat wszyscy widzimy. Oraz to, że brakuje tych 20 lat drogi rozwoju jaką przeszli producenci sprzętu foto.
    Sądzę że lata rozwoju to jedno, a zwykłe fizyczne ograniczenia to drugie.


    Uprzejmie proszę o zachowanie minimum kultury - nie o to tu idzie żeby kogoś poniżać czy oceniać jego dorobek.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #500
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    porównanie aktualnego stanu technologii
    S22 a A7R3, kolory w jpg prosto z aparatów, w słońcu i w "cieniu", ustawienia automatyczne

    A7R3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A1.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	3,29 MB
ID:	8687

    S22
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	7,17 MB
ID:	8688

    A7R3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A2.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	1,42 MB
ID:	8689

    S22
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S22.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	6,12 MB
ID:	8690

    jp

    PS
    Pod zdjęciem kosoli z której kierowano pierwszym lądowaniem człowieka na księżycu jest wydrukowane zdjęcie ze smartfonu z roku 2015 (!)
    https://public.fotki.com/janusz-pawl...olokaustu.html
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-08-2022 o 08:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 50 z 296 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100150 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •