Strona 9 z 296 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #81
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Moim zdaniem, to wygląda dokładnie tak samo, jak 30 lat temu. [...] Ale jak mówi to "fotograf", to albo kłamie, albo taki był z niego fotograf, jak z koziej d... puzon.
    Amen!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 393

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Dziś na wycieczkę rowerową zabrałem aparat z obiektywem 14-42 (ekwiwalent 28-80). Chciałem zrobić zdjęcie ale szerokości na krótkim końcu mi zabrakło aby objąć obiekt a cofnąć się już dalej nie mogłem. Dostałem do ręki koleżanki smartfon Samsung chyba z czterema obiektywami i na najszerszym kącie spokojnie obiekt objąłem. Aparat jednak przydał się do nagrania filmów, których z taką jakością smartfon by nie nagrał.

  3. #83
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Jakiego smartfona polecacie do zdjęć?Wszyscy wiemy jakie te urządzenia mają zalety i wady, ale właśnie na takie wyprawy, gdzie nie chce zabierać się dodatkowej torby na aparat i obiektywy szukam. Wiele osób chwali iphony, w sklepie oglądałem Samsunga Galaxy 22 Ultra i wywarł pozytywne emocje. A jak w praktyce?Niestety za cenę telefonu można dostać już lustrzankę co znowu sprawia, że fotografia to drogie hobby.

  4. #84
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    A ja, po Antidotum w Lesznie, nabrałem pewności, że aparaty wciąż mają się świetnie i są w bliżej przewidywalnej przyszłości, całkowicie niezagrożone Jakoś, dookoła mnie, prawie wszyscy mieli aparaty z długimi, lub bardzo długimi lufami
    Ale gdybyś fotografował np. tylko z bliska "stojankę" to i smartfonem dałoby radę ogarnąć
    Dla przykładu galeryjne zdjęcia z Samsunga Galaxy S5, który miał premierę 11.04.2014 r.
    http://lotnictwo.net.pl/gallery_foto...model=SM-G900F

    Żeby było jasne - w pełni podzielam Twoje zdanie.

  5. #85
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Wczoraj robiłem dokumentację wernisażu słynnego artysty performera, dr sztuki.
    Sala – światło wygaszone, punktowe oświetlenie tylko na eksponaty, duże kontrasty.
    Fotografujących ponad 50 osób, nikt nie używał lamp błyskowych, ani statywów.
    Fotografujących aparatami było osób pięć (5),
    fotografujących i filmujących smartfonami, było ponad czterdzieści pięć (45).

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Wczoraj robiłem dokumentację wernisażu słynnego artysty performera, dr sztuki.
    Sala – światło wygaszone, punktowe oświetlenie tylko na eksponaty, duże kontrasty.
    Fotografujących ponad 50 osób, nikt nie używał lamp błyskowych, ani statywów.
    Fotografujących aparatami było osób pięć (5),
    fotografujących i filmujących smartfonami, było ponad czterdzieści pięć (45).
    Zaj3bisty news. A kawa i ciasteczka były gratis?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #87
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez ludwich Zobacz posta
    Jakiego smartfona polecacie do zdjęć?Wszyscy wiemy jakie te urządzenia mają zalety i wady, ale właśnie na takie wyprawy, gdzie nie chce zabierać się dodatkowej torby na aparat i obiektywy szukam. Wiele osób chwali iphony, w sklepie oglądałem Samsunga Galaxy 22 Ultra i wywarł pozytywne emocje. A jak w praktyce?Niestety za cenę telefonu można dostać już lustrzankę co znowu sprawia, że fotografia to drogie hobby.
    nie chcę być uznany za applefoba i androidowca, ale moim zdaniem s22 ultra a nawet note 20 ultra biją na głowę bezpośrednią konkurencję od appla pod względem fotos. wiem, bo sam zdecydowałem się rok temu na note'a 20 ultra (nie było jeszcze s22 ultra) i porównywałem go applami. jeśli ktoś wie, jak wykorzystać możliwości matrycy 108mpix to jest w stanie zrobić satysfakcjonujące zdjęcia.

    używam Note'a do wypraw rowerowych od jakiegoś czasu i naprawdę daje radę.
    ebe ebe

  8. #88
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    „Daje radę” to wlasciwe okreslenie na foty z flagowych smartfonów
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #89
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    „Daje radę” to wlasciwe okreslenie na foty z flagowych smartfonów
    mi więcej nie potrzeba. do prywatnego archiwum lub na insta. nie zarabiam na foto i nie rozkminiam używalności smartfonów do zarabiania na fotografiach. nie oglądam też każdego piksela. nie zrobisz smartfonem zdjęcia jak K.Nienartowicz, ale zrobisz na tyle dobra fotę, że nie trzeba się jej wstydzić.

    abstrahując - kuriozalne jest to, że niektórzy komentatorzy broniący za wszelką cenę swoich wielkich luster i bezluster pod względem jakości robią fotki z nich gorszej jakości niż ogarnięty i świadomy użytkownik mniejszych systemów lub smartfonów. wszystko rozbija się o wiedzę i świadomość możliwości i ułomności sprzętu, który posiadasz.
    ebe ebe

  10. #90
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez p0m Zobacz posta
    nie chcę być uznany za applefoba i androidowca, ale moim zdaniem s22 ultra a nawet note 20 ultra biją na głowę bezpośrednią konkurencję od appla pod względem fotos. wiem, bo sam zdecydowałem się rok temu na note'a 20 ultra (nie było jeszcze s22 ultra) i porównywałem go applami. jeśli ktoś wie, jak wykorzystać możliwości matrycy 108mpix to jest w stanie zrobić satysfakcjonujące zdjęcia.

    używam Note'a do wypraw rowerowych od jakiegoś czasu i naprawdę daje radę.
    Co masz na myślisz pisząc "jeśli ktoś wie, jak wykorzystać możliwości matrycy 108mpix", pytam poważnie? Mógłbyś pokazać jakieś swoje przykłady? Pytam, bo myślę o kupnie S22 Ultra, kiedyś miałem Nota 9, aktualnie mam A52s, ale zdjęcia nie za bardzo mi się podobają, notes "robił" lepsze, a to jednak dla mnie dość istotna kwestia.

Strona 9 z 296 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •