Strona 16 z 296 PierwszyPierwszy ... 614151617182666116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 2954

Wątek: Przydatność Samsunga S22 vs aparat foto, rozważania JP.

  1. #151
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Zajrzałem na tą stronę. Nie wierzę własnym oczom. Toż to Orwell przewróciłby się w grobie! Tylko jeden cytat:

    "Danina ma wynosić od 1 do 4 proc. cen brutto objętych nią urządzeń i produktów. Producenci i importerzy mają ją opłacać co kwartał do regionalnych urzędów skarbowych. Zapowiedziano, że część środków z jej poboru będzie zasilać nowo utworzony Fundusz Wsparcia Artystów Zawodowych"

    Wsparcia? Artystów zawodowych? Że jak? Za komuny się wspierało i dotowało "artystów", bo to była komuna. Ale w normalnym świecie artysta musi się sam sprzedać. Jak się nie sprzeda, to nie będzie miał za co kupić smartfona.
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  2. #152
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 407

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Tak sobie pomyślałem, że gdyby opodatkować publikowanie zdjęć w necie to byłoby to z pożytkiem dla fiskusa i dla społeczności fotograficznej .
    Gdzie to się zgłasza?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #153
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    Wsparcia? Artystów zawodowych? Że jak? Za komuny się wspierało i dotowało "artystów", bo to była komuna. Ale w normalnym świecie artysta musi się sam sprzedać. Jak się nie sprzeda, to nie będzie miał za co kupić smartfona.
    Znam wielu artystów którzy się "nie sprzedawali", a ich dzieła doceniano. Paru by się też znalazło pośród żywych ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #154
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Już niedługo skończy się rumakowanie Nowa opłata = droższa elektronika. Zatęsknicie za cenami elektroniki z ubiegłych lat.

    Jaśnie rządzący kombinują, jak dobrać się użytkownikom smartfonów do kieszeni. Podrożeją również komputery i tablety. Obywatela trzeba przecież wydoić do zera, aby nie miał kasy na zbytki, a jeśli ma takowe to opodatkować tak, aby miał wyłącznie na miskę ryżu.

    "Podatek od smartfonów". Rząd szacuje 560 mln zł zysku z opłaty z opłaty reprograficznej https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pod...j-8369993.html
    znowu ta opłata reprograficzna? niech to znów odpali stanowskiego i mazurka...
    ebe ebe

  5. #155
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Już niedługo skończy się rumakowanie Nowa opłata = droższa elektronika. Zatęsknicie za cenami elektroniki z ubiegłych lat.

    Jaśnie rządzący kombinują, jak dobrać się użytkownikom smartfonów do kieszeni. Podrożeją również komputery i tablety. Obywatela trzeba przecież wydoić do zera, aby nie miał kasy na zbytki, a jeśli ma takowe to opodatkować tak, aby miał wyłącznie na miskę ryżu.

    "Podatek od smartfonów". Rząd szacuje 560 mln zł zysku z opłaty z opłaty reprograficznej https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pod...j-8369993.html
    Dużo większy wpływ na ceny sprzętu ma obecna sytuacja ekonomiczna niż ta planowana durna opłata, niestety

  6. #156
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Zamiana typowego smartfona na tablet 10 cali + zegarek z e-sim.
    Czekam jeszcze na koniec umowy i smartfon do "szuflady"

    Smarwatch muszę nosić, więc także odbieram telefony, smsy, dzwonię.

    Tablet to internet, telewizor, autozrzut zdjęć z aparatu do oceny lub wysłania, smartfon gdy "pisanina", .....
    10 cali to dla mnie optymalny rozmiar
    Poza domem jeżdżę/chodzę z plecakiem a w nim tablet.

    Naumiałem się juz mówic do zegarka.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-07-2022 o 09:29
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #157
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Już niedługo skończy się rumakowanie Nowa opłata = droższa elektronika. Zatęsknicie za cenami elektroniki z ubiegłych lat.
    (...)

    "Podatek od smartfonów". Rząd szacuje 560 mln zł zysku z opłaty z opłaty reprograficznej https://www.bankier.pl/wiadomosc/Pod...j-8369993.html
    Polak potrafi, pojawia sie ludzie np. mieszkajacy gdzies przy granicy ktorzy beda dzialac jako posrednicy . Albo wiekszosc osob zacznie sobie robic wieksze zakupy za granica (np. gdzies gdzie dodatkowo obowiazuje mniejszy vat).
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

  8. #158
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    DxOmarkhttps://www.dxomark.com/smartphones/ w swojej ocenie (i rankingu) rozróżnia fotografowanie oraz selfi.
    Na czele rankingu smartfony Huawei, Xiaomi, Apple

    W smartfonach nowe technologie matryc, coraz lepsza optyka oraz wbudowane (i w postprocesie) oprogramowanie AI pozwoli otrzymywać jakość techniczną zdjęć zbliżoną do tych z zawansowanych aparatów i zawansowanej optyki.
    Ale ergonomia, czasy reakcji oraz (np. dla mnie bardzo istotne) brak wizjera w smartfonach to chyba będzie tym co na długo zatrzyma fanów fotografii przy aparatach

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-07-2022 o 16:44
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #159
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Tak jak pisalem w innym watku samo apple wydaje na r&d dla iphone wiecej niz wynosi przychod z sprzedazy calego canona ). Wystarczy popatrzec jaki postep sie dokonal na przestrzeni ostatnich 2-3 lat. Firmy produkujace sprzet foto jak canon/nikon operuja w wymierajacym biznesie, dla sony to tylko jedna z linii produktow a olympus oprocz sprzetu foto produkuje chyba specjalistyczny sprzet dla branzy medycznej.
    Poki co wytrawne oko jeszcze trafnie wychwyci bokeh dodany sztucznie przez AI iphone ale obstawiam, ze za kolejny rok czy dwa bedzie mozna wybrac tryb 'bokeh canon 50/1.2L' albo 'canon 85/1.2L' )
    Do zastosowan amatorskich telefon w zasadzie kompletnie wyeliminowal takie segmenty fotografii jak kompakt, superzoom.
    350d+grip, tamron 28-75/2.8

  10. #160
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Aparaty foto a smartfony

    Cytat Zamieszczone przez GrzesiekK Zobacz posta
    Tak jak pisalem w innym watku samo apple wydaje na r&d dla iphone wiecej niz wynosi przychod z sprzedazy calego canona ). Wystarczy popatrzec jaki postep sie dokonal na przestrzeni ostatnich 2-3 lat. Firmy produkujace sprzet foto jak canon/nikon operuja w wymierajacym biznesie, dla sony to tylko jedna z linii produktow a olympus oprocz sprzetu foto produkuje chyba specjalistyczny sprzet dla branzy medycznej.
    To nie jest tak proste jak piszesz. Bez wdawania się w jakieś duże rozkminy; w spółkach publicznych nie ma czegoś takiego, że długotrwale finansuje się jeden dział kosztem drugiego. Druga rzecz to ani Nikon ani Canon nie żyją tylko ze sprzętu foto.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 16 z 296 PierwszyPierwszy ... 614151617182666116 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •